Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kuran'ı Kerim Hediye Edilirken Kapağına Neler Yazılabilir?

F Çevrimdışı

fatihdalci

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
S.A.

Kuran'ı Kerim hediye edilirken sizce kapağına neler yazılmalıdır ki hem okuyan kişi hemde Ümmeti Muhammed (S.A.V.) için neler yazılabilir.

Aslında konu şu şekilde;
Bir yer bana Kuran'ı Kerim yardımı yaptıklarını söyledi ve benim de katılıp katılmayacağımı sordular seve seve evet dedim.Fakat Kuran'ı Kerim'in iç kapağına istediğin şeyi yazabilirsin dediler.Bunu gösteriş yada ukalalık olarak yazmıyorum.Siz değerli arkadaşlarımızdan ne yazılması daha uygun ve güzel olur bununla ilgili değerli fikirlerinizi almak istiyorum.

Şimdiden yapılacak yorum ve bilgilerinizden dolayı teşekkür ederim.
Alllah (C.C.) hepinizden razı olsun.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
peygamber efendimizin veda hutbesindeki sözünü yazabilirsin

size iki şey bırakıyorum ;

biri ALLAH'ın kelamı kuranı kerim diğeri benim sünnetim bu ikisine sarıldığınız müddetçe yolunuzu şaşırmazsınız.

F Çevrimdışı

fatihdalci

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah (C.C.) razı olsun.

RedveKabul göndermiş olduğun yazıyı yazdım gönderdim.Ümmeti Muhammed (S.A.V.) için hayırlı olur inşallah.

Vaktim yoktu olsaydı belkide bunun haricinde daha fazla güzel şeyler yazabilirdik sizlerin katkısıyla ama zamanımız kısıtlı olduğu için bu kadarını yazabildik.Buna da şükürler olsun.
İnşallah okuyan kişi ölene kadar elinden bırakmazda yolunda ilerler.Amin

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Fatih Kardesim Kuran-i Kerim'in mesaji bu kavramlar uzerinde odaklanmistir. Kuran'in cagrisinin özeti bunlardir dersek
herhalde mubelaga etmis olmayiz. Bütün Peygamberlerin teblig ettigi ana meseleler bunlar idi. O nedenle bundan daha güzel söz bilmiyoruz :)
Kavram kargasi yasadigimiz su günlerde Kuran'in bu kavramlara yükledigi manalari anlamayi ve amel etmeyi
Allah hepimize nasip etsin ins.
amin inşaAllah
Allah Subhanehu ve Teala razı olsun ahi

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İbn Kayyım rahimetullahi aleyhin çok sevdiğim bir sözü var. diyor ki;

Kuran'dan faydalanmak istersen onu okuyacağın ve dinleyeceğin zaman kalbini ona bağla ve işitme organlarını ancak ona yönlendir.
Yüce Allah'ın seninle konuştuğu, muhatap bulunduğun şuuruyla o atmosferde hazır bulun.
Çünkü Kuran; Resulunun dili üzere Allah'ın buyurduğu hitabıdır!....

El-Fevaid

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
anlayarak okuyabilmek anlayarak dinleyebilmek ALLAH celle celauhu hepimize nasip etsin...

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İbn Kayyım rahimetullahi aleyhin çok sevdiğim bir sözü var. diyor ki;

Kuran'dan faydalanmak istersen onu okuyacağın ve dinleyeceğin zaman kalbini ona bağla ve işitme organlarını ancak ona yönlendir.
Yüce Allah'ın seninle konuştuğu, muhatap bulunduğun şuuruyla o atmosferde hazır bulun.
Çünkü Kuran; Resulunun dili üzere Allah'ın buyurduğu hitabıdır!....

El-Fevaid

Allah razi olsun...

Üst Ana Sayfa Alt