Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kurşun Yemek Orucu Bozar Mı?

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu videoyu alıp face de paylaştım...utandım, çünkü 24 saat olmuş bir kişi kalkıp bir tane yorum yapmamış..
ardından şu yazıyı paylaştım:
Paylaşın güzel bir şarkıyı, ya da tuttuğunuz takımın klas golünü, ya da sevdiğiniz dizinin en komik veya en acıklı sahnesini, yahut filmde aşıkların kavuşma anlarını, çektiğiniz piknik fotonuzu paylaşın..müslümansınız ne de olsa..hergün katledilen onca kardeşiniz için bir tek paylaşımda, bir satır eleştiride dahi bulunmayın ve kimlikteki müslümanlığınızla gurur duyun.

Neyse ki tek bir kişi bunu beğenmiş.

Rüştü Çevrimdışı

Rüştü

Üyeliği İptal Edildi
Banned
efendi efendi orda dur bakalım ebu enes suriye konusunda konuştu

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
efendi efendi orda dur bakalım ebu enes suriye konusunda konuştu

1- Benim adim efendi degil.
2- Ayni sekilde dün de atladiniz, hatali siz olmaniza ragmen hatali benmisim gibi alttan aldim. Ve yine atladiniz.
3- Yukarida ben aciklama yaptim, herhangibi hocayi hedef almadigimi, aksine tasi onlara bu tür sorular soran insanlara lafin gittigini özellikle belirtim.

Ha velevki mesele ebu enes olsun, daha düne kadar irakda kadinlar tecavüze ugrarken, afganistanda insanlar toplu katliama ugrarken, filistinde bebekler öldürülürken sizin bu hocaciklar neredeydi.

Dün Ebu Said - "Intihar Saldirisi" ve "Fittirik Fetva" Video - ilahi dinle,islami Videolar - Dini Videolar, klipler-ezgiler, kuran dinle mucahidler icin intihar etmistir diyenlerin yaninda olan hocaniza ne olduda böyle döndü derler. Yok sizler filistindeki,irak,afgan ve cecanyadakilari tekfir ediyorsaniz onu bilemeyiz, suriyedekiler can da oradakiler patlicanmiydida onlar intiharci oldu.

Neyse rüstü efendi bana yazarken daha dikkatli ol, oruc ayindayiz yine alttan aliyorum.

Lütfen konuyu kimse saptirmasin, mesele hocalar vs degil mesele bizleriz, ben, sen, o yani mesele biz...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ben selefi veya vahhabi değilim, ebu enese yönelttiğin eleştiriler umrumda değil. yalnız ebu enesi diğerleri ile karıştırma iyi akşamlar

kardes güzel bir konuyu saptiriyorsun, istersen ayri bir konu ac konusalim, selefi,vehabi hatta sofi olman benim umrumda degil, kisi neyse o, bir cok hoca suan cihadi söylemi sempatizanlari icin SIK SIK kullanmakta, vermis oldugum videoyu izleyebilirsin, digerlerinin farkinda olmasaydi o sekilde rahat rahat ebu said öyle konusurken öyle oturmazdi. Bildigim kadariyla ebu enes sagir degil. Ha sonradan itikadi degistiyse bilemem.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bizler ağlanacak halimize ancak güleriz..yeri gelir namaz kılarız,oruç tutarız,hacca gideriz zenginsek birde zekat veririz şimdi oldukmu salih müslüman ne mutlu bize Halimize şükreder tatlı rüyalarla huzur içinde derin derin uyuruz..ne acı,gam keder,ümmet heder olmuş bize ne dermiyiz..neden demiyelim çünkü onlar amerikan,rus, suriyeli uşak kafirede gücün yetmediği halde baş kaldırılırmıydı..tabi ya suç onların..!!!

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
CazakALLAHul hayr

Bu sorular olması gereken imanın göstergesidir. Bu ümmet ne zaman ki bu soruları sorar oldu işte o zaman imanın ve ümmetçiliğin zirve olduğu andır.

Rabbim,ümmeti şuurlandırsın amin

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çocuğumu öptüm orucum bozuldumu diye soran sapık bunu dinlesede tutmadığı oruç için fitne içeren sorularından utanır belki