Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Bu Kürtçe Videoda Aynı Hastanın 2. Kez Rukiye Edildiği Bildiriliyor mu?

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selam alekum kardesler. Sizlere bi sorum var.

Mala ala Kurdi diye bir rukyeci var kurdistanli kendisi. Uzun zamandir videolarini takip ediorum.
Ama bir tezat farkinda vardim. Iki farkli videoda ayni kisiye tedavi uyguluyor. Ayni kisi ve ayni rahatsizlik.

Bu iki Videoda konusmalari tercüme edebilecek bir kardes varmi? Yani Videolarda, kizin ikinci kez geldigi vurgulaniormu? Yoksa ikiside sanki ilk defa gelior gibi mi? Cünkü dedigim gibi ayni insan ve ayni hastalik. Kiza ismini sordugundada kiz 2 videodada ayni ismi kullaniyor. Vakti olan bir kardesimiz bunu bana acikliyabilse cok sevinirm.

Allah razi olsun,

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Selam alekum kardesler. Sizlere bi sorum var.

Mala ala Kurdi diye bir rukyeci var kurdistanli kendisi. Uzun zamandir videolarini takip ediorum.
Ama bir tezat farkinda vardim. Iki farkli videoda ayni kisiye tedavi uyguluyor. Ayni kisi ve ayni rahatsizlik.

Bu iki Videoda konusmalari tercüme edebilecek bir kardes varmi? Yani Videolarda, kizin ikinci kez geldigi vurgulaniormu? Yoksa ikiside sanki ilk defa gelior gibi mi? Cünkü dedigim gibi ayni insan ve ayni hastalik. Kiza ismini sordugundada kiz 2 videodada ayni ismi kullaniyor. Vakti olan bir kardesimiz bunu bana acikliyabilse cok sevinirm.

Allah razi olsun,

aleykum selam kardeşim

evet aynı kişi fakat büyüyüp evlenmiş ALLAHu alem ve aynı musallata yakalanmış.Bu abi trt de de konu oldu. Erbil de muayene yeri var,bir çok hasta orayı ziyaret etmekte.kürtçesi biraz farklı,ama az çok anlıyorum

Şeyh Vahid Bali İbrahim Emin sayfa 99 da der ki

Cin çarpmasını tedaviden sonra ki safha diye başlığın altın da

Bu,zor bir safhadır.Çünkü İnsan,bu safhada cinnin kendisine tekrar gelmesiyle karşı karşıyadır. bunu söyledikten sonra 13 madde sıralar ayrıntılı bilgi için kitabı temin edebilirsin.

Cinler farklı organlar üzerin de oturup onu etkisiz hale getirebiliyor.İşin içinde olanlar daha iyi biliyor ben sadece kitapta olanları biliyorum

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bilgi için sağol abi
Nebilim böyle görünce ister istemez vesvese oldum güvenim sarsildi. Sanki ilk kez goruyormuscasina gibi 2 kere tepkiler. Ama Hüsnü zan edelim insaAllah

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Videoda ayni kız olduğu vurgulaniormu?
Yanı sen eskidende bana gelmiştin gibi bir konuşma var mi? Merak ettigim bu

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu rukye denen şey kaç paraya yaptırılıyor?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Videoda ayni kız olduğu vurgulaniormu?
Yanı sen eskidende bana gelmiştin gibi bir konuşma var mi? Merak ettigim bu

Yok akhi ondan bahsetmiyor,belki video kayda girmeden durumu anlatmıştır aynı sıkıntı diye

Genelde konuştuğu şifa verenin ben olmadigim.Bunun Allahtan geldiği batı ülkelerinin isimlerini sayıp kuranın şifa olduğunu dile getiriyor.şükür secdesi yapıp Allah tan bu kız için şifa diliyor.günahlarımdan dolayı beni yardımsız bırakma diyor vs

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende, tıbbi olarak nevrotik bozukluk diye tarif edilen sorunlar var. Rukye bunu çözer mi acaba?
Pskolijik olarak seni rahatlatir

Aslinda ALLAH dilerse hersey olur ve O diledigi vakit onu hicbirsey degistiremez ondan baska durumunu bolca tefekkur edersen sana cok faydasi olur kardesim.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Pskolijik olarak seni rahatlatir

Aslinda ALLAH dilerse hersey olur ve O diledigi vakit onu hicbirsey degistiremez ondan baska durumunu bolca tefekkur edersen sana cok faydasi olur kardesim.
Alemlerin Rabbi, tıbbın çözemediği şifası bilinmeyen bir durum için bana şifa verdi. Sadece dua ile. Bu, Allah’ın izniyle benimle sır olarak mezara gidecek.

Lakin bu durum için henüz şifa gelmedi. Dua edip yapabileceklerimide araştırıyorum. Rukye kafama yattı ama cin neyim bulaşır diye korkuyorum.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Alemlerin Rabbi, tıbbın çözemediği şifası bilinmeyen bir durum için bana şifa verdi. Sadece dua ile. Bu, Allah’ın izniyle benimle sır olarak mezara gidecek.

Lakin bu durum için henüz şifa gelmedi. Dua edip yapabileceklerimide araştırıyorum. Rukye kafama yattı ama cin neyim bulaşır diye korkuyorum.

Rukye ile cin bulaşmaz kardeşim :) Ayrıca rukye sadece cin musallatı için diye sınırlandırılamaz.
Bir de hastalık sahibi kardeşlerimizin tedavi olmadan önce peygamber efendimizin bir nasihatı var

saraya yakalanmış bir hanım,peygamber efendimizden dua istiyor hastalığı için,ALLAH Resulu de (a.s) sabretmene karşılık cennet var demesi üzerine hanım sahabe,o hastalık bende meydana gelince üstüm başım açılıyor,açılmaması için dua eder misiniz diye istekte bulununca ALLAH Resulu s.a.v dua etti ve bir daha üstü başı açılmadı

Bir başka olay ise bir savaşta gözü çıkan sahabe ALLAH Resulune getirilir.Ya ResulALLAH gözüm için dua eder misin deyince.ALLAH Resulu s.a.v sabretmene karşılık cennet var buyurdu.Sahabe de ya ResulALLAH hanımım beni beğenmez deyince dua edip ve şifa buldu.

akhi eğer ibadetlerin de sıkıntı yapmıyorsa hastalık sabret günahlarına kefaret olur inşaALLAH

Üst Ana Sayfa Alt