Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Lys Üzerinden En Uygun Gelen Meslek Ne Olabilir?

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Essalamu Aleyküm kardeşler bu konuyu epey kendi açımdan düşündüm. Henüz bir meslek seçebilmiş değilim. Bir sonraki sene için gireceğim Ygs ve Lys sınavlarıyla Sözel üzerinden küfürden, şirkten, Allahın haramlarından uzak en uygun mesleği seçmeyi arzuluyorum.

Siz olsanız ne gibi birşeyler düşünürsünüz? Din Kültürü öğretmenliği hakkındada ne dersiniz düşüncelerinizi isterim. (Ayrıca site adminleri ve hocalarımda yorumda bulunabilirler)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhi öğretmen olma derim. bence sözelsen arapça ve inglizce öğren ve habercilik vb şeyler oku tabii yetenek de lazım bu işlere. bir incanews ummetiislam gibi bir siten olursa büyük iş çıkarırsın tabii başta bunların yanında mı başlarsın bılemem :) istanbulda oku derim. sen alternatıfler sun inşallah onların uzerınden dusunuruz.

akhiler bilen tavsiyesini versin :) bir musluman tavsiye istediğinde tavsiye vermek mumının mumın uzerındekı haklarından ona göre :)

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Essalamu Aleyküm kardeşler bu konuyu epey kendi açımdan düşündüm. Henüz bir meslek seçebilmiş değilim. Bir sonraki sene için gireceğim Ygs ve Lys sınavlarıyla Sözel üzerinden küfürden, şirkten, Allahın haramlarından uzak en uygun mesleği seçmeyi arzuluyorum.

Siz olsanız ne gibi birşeyler düşünürsünüz? Din Kültürü öğretmenliği hakkındada ne dersiniz düşüncelerinizi isterim. (Ayrıca site adminleri ve hocalarımda yorumda bulunabilirler)
ve aleykum Selam akhi bende öğrenciyim ama inanki ne tavsiye edeceğimi bilmiyorum. Belki sayısalcı olmam sebebiyledir.Eğer küfürden uzak bir işte çalışmak istiyorsan okulu bitirdikten sonra özel de çalışabileceğin bir meslek seçmelisin sanırım. ama meslek seçerken hangi işi sevdiğini ve okulu bitirdikten sonra neredeyse hayatının bir parçası olacağını düşünerek seç derim.yoksa pişman olur bir sene daha uzatırsın. Sevmediğin işi seçmemeye dikkat et.başka olarak sözel bölümleri hakkında bişey bilmiyorum, ilgi alanıma girmediği için...Rabbim gönlüne göre versin.İnşaAllah pişman olmayacağın bir meslek seçersin(Razı olacağın ve hakkında hayırlı olacağı mesleği Rabbim gönlüne ilham etsin inş.) akhi.

Ç Çevrimdışı

Çeçenyam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
PTT okuyorum iki ay sonra mezunum ... Çok farklı bir durum ben bile dusunuyorum suan hep kararsızım okuduğum bölümden bile

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim inşeallah Abdulmuizz Hocamın şu yazıları faydalı olacaktır :
doktor ve Mühendis en uygunudur diyor Allah u Além

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim inşeallah Abdulmuizz Hocamın şu yazıları faydalı olacaktır :
doktor ve Mühendis en uygunudur diyor Allah u Além
Adam sozelci akhi doktor .muh zorrr...Keskin bir akli ve sivri bi dili varsa edebiyat yada turkc okuyp yazar olabilir.

Yoksa ormanda guvenlikci olsun.temiz hava.insanlardan uzak.aboooo.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adam sozelci akhi doktor .muh zorrr...Keskin bir akli ve sivri bi dili varsa edebiyat yada turkc okuyp yazar olabilir.

Yoksa ormanda guvenlikci olsun.temiz hava.insanlardan uzak.aboooo.
akhi galiba kardeşin ilk girişi ..... bir sene bekleyip sayısal içinde hazırlanabilir...tabi zaman kaybı olarak görmüyorsa bence ikinci senesi için tıp ya da güzel bir mühendislik için hazırlansın derim ... onun dısında , ben hukuk haricinde her mesleğe sıcak bakıyorum üniversitede okumak için ... sonuçta müslüman sadece dini değil her ilim de diğerlerinden önde olmalı diye düşünüyorum ben

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
kardeşim seneye kadar çalışabilirim diyorsan muhendislik için çalış derim.forumda da var mühendislik okuyanlar bir danış.mesela ben coğrafyayi çok severim.yazmak istedim ama pek alternatifi yoktu öğretmenlik vardı :)

ticaret de yapabilirsin eğer imkanin varsa.okumadan da meslek edinebilmek ve geçinmek zor ama :)

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
En kral is:cool:.Aslinda astronot ol aya git diyecemde cok ucuk olacak.Insanlardan ırak olan meslekler secin ciddi.Sonra saciniz beyazlar veyahud dukulur kimse sizinle evlenmez.:D:p

Latife ve ciddiyetim bi yana bugun dusmanlarimizin bize ustunlugu hava kuvvetleriyledir.Bu ustunlugu bozacak bir meslek dali secin:cool::eek:kyrm:.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben şimdi grafik tasarım bilgisayar programcılığı okuyorum ama eğer bu bölümde olmasam ya sağlık yada elektrik ile ilgili bi bölüme giderdim.
akhi profilinde sırtında tevhid bayrağı elinde kamera, o sensin yani :cool::cool: :harika::D iyiymiş. ama hiç grafik yaptığıı görmedik :p

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhiler şaka bir yana, eğer müslümanlara, mücahidlere yardım etmek istiyorsanız ona göre bir meslek seçin derim. Hepimizin bildiği bir gerçek var ki o da; Melhame-i Kübra'dır. Belki yetişiriz belki yetişmeyiz(Allahu alem o sürece giriyoruz) ama yinede ilerde (Allahu alem) öyle savaşlar olacak ki gönüllü veya mecburi bu savaşa dahil olacağımızı düşünüyorum. onun için şimdiden ona hazırlık olması açısından da seçeceğiniz mesleği ileriye dönük seçin.

burda söylemek doğru olmaz ama eğer ilginiz de varsa hava savunma sistemi veya uçaklarla (vs..) ilgili bir meslek olabilir.elektrik ve elektronik yada mekatronik gibi meslekler de olabilir. yoksa,herkes gibi bende artık üniversiteli olayım yada ailemin baskısından da kurtullayım düşüncesi ile hareket ederseniz ileride pişmanlığa sebep olur.

Üst Ana Sayfa Alt