Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Magnezyum Eksikliği

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Sıkıntısını çekip takviye alıp çok faydasını gördükten sonra magnezyum eksikliğine ilişkin bir şeyler karalamak istedim.

Magnezyum denilen nimet vücutta 300 tane işlem için ihtiyaç duyulan maddedir. Bir demir atölyesini düşünün ki her şey demirle yapılıyor, burada hammadde olarak demir neyse vücutta yapılan işlemler içinde magnezyum o anlama geliyor. Bilimsel araştırmalar sonucunda tarım endüstrisinden dolayı gıdalarda eskisinden çok daha az magnezyum olduğu saptanmış. Zaten yüksek oranda magnezyum ihtiva eden besinlerde mutfağımızda yer bulamıyor.

Ben magnezyum takviyesi almadan önce sürekli yorgunluk, vücutta bir türlü rahatlama durumunun olmaması, sürekli bir enerji düşüklüğü hissediyordum. Takviye olarak aldıktan sonra 4-5 saat uyuyup kalktıktan sonra sanki 12 saat uyumuş gibi dinlenik kalkıyorum. Gün içinde büsbütün bir enerji yükselmesi hissettim, kan şekeri de aşağı yukarı ani hareketler yapmıyor artık. Bunlara ek olarak en önemlisi bağırsak hareketlerini çok çabuk düzene sokuyor.

Bu maddeyi alacaklar için en önemli ayrıntı magnezyum takviyesinin formudur. Türkiye'de yaygın olarak bulunan "sitrat" ve "malat" formlarını kullanabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğim şikayetlerden sizde de mevcutsa denemenizi öneririm.

Şurada bir doktor tarafından güzel bir video da hazırlanmış.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sıkıntısını çekip takviye alıp çok faydasını gördükten sonra magnezyum eksikliğine ilişkin bir şeyler karalamak istedim.

Magnezyum denilen nimet vücutta 300 tane işlem için ihtiyaç duyulan maddedir. Bir demir atölyesini düşünün ki her şey demirle yapılıyor, burada hammadde olarak demir neyse vücutta yapılan işlemler içinde magnezyum o anlama geliyor. Bilimsel araştırmalar sonucunda tarım endüstrisinden dolayı gıdalarda eskisinden çok daha az magnezyum olduğu saptanmış. Zaten yüksek oranda magnezyum ihtiva eden besinlerde mutfağımızda yer bulamıyor.

Ben magnezyum takviyesi almadan önce sürekli yorgunluk, vücutta bir türlü rahatlama durumunun olmaması, sürekli bir enerji düşüklüğü hissediyordum. Takviye olarak aldıktan sonra 4-5 saat uyuyup kalktıktan sonra sanki 12 saat uyumuş gibi dinlenik kalkıyorum. Gün içinde büsbütün bir enerji yükselmesi hissettim, kan şekeri de aşağı yukarı ani hareketler yapmıyor artık. Bunlara ek olarak en önemlisi bağırsak hareketlerini çok çabuk düzene sokuyor.

Bu maddeyi alacaklar için en önemli ayrıntı magnezyum takviyesinin formudur. Türkiye'de yaygın olarak bulunan "sitrat" ve "malat" formlarını kullanabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğim şikayetlerden sizde de mevcutsa denemenizi öneririm.

Şurada bir doktor tarafından güzel bir video da hazırlanmış.

Evet, bu cok onemli bir konu. Ayrica genel kan testlerinde de eksikligi tespit edilemiyor. Herkesin dikkat etmesi lazim.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Videoyu izlemeden beğendim, geçmişte takip ettiğim bir doktordu (zaman olsa yine ederim)

Kronik yorgunluk, kramplar, uyku bozukluğu, depresyon (ve hafif formları: stres, sinirlilik, hüzünlülük hali) sebeplerinden ilk akla gelebilecek olan magnezyum eksikliği. Bu eksikliği çekenlerin depresyon ilaçlarına başlatılma ihtimalinden daha fenası, kalp hastalıkları tedavisine başlayabilecek olmaları. Siz siz olun, sağlıklı ve dengeli beslenin, bir rahatsızlığınız varsa önce "hangi vitamin ve minerallerim eksik acaba?" diye bir belirti araştırmasına girin. Hastalıkların çok çok büyük çoğunluğu temel vitamin ve minerallerden mahrum kalmak; ek olarak zararlı maddelere ve strese vs maruz kalmaktan ötürü.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Eskiden su kaynaktan içilirdi, o su kayalardan topraktan aldığı minerali getirirdi. Fenni gübre yoktu ve sebzenin topraktan biyoyararlanımı daha yüksekti. İnsanlar temizlikle sterilliği karıştırdı. Steril bitkiler, üzerinde ki eser miktarda ki toprağı yitirdi. Her yerden mineral kaybımız var.

Müslüman akıllı olacak, bedeninin idare ve iaşesini sağlayıp sağlığını koruyacak, gereken bütün enstrümanlardan helal dairede faydalanacak. Sabah namazı vaktinde galebe çalan o uykuya doymamışlık ve ağırlık hissini yenmek için bu mineral meselesi halledilmesi lazım. Magnezyum’da bu konuda genel geçer bir fayda yelpazesine sahip.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bana işde tamda bundan lazım nereden alabiliyoz

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet takviye olarak hap almak istiyorum hangisini tavsiye edersiniz
Ben aldim bugun magnezic diye 40 li tablet 30 lira magnezyum+cinko deneyelim gorelim ☺ yan etkilerinde soyle bir ibare var herhanngi bir yan etki olursa kullanmayi birakinca o da gidiyormus bakalim umarim dogru yapmisimdir

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Bi bakabilirmisiniz bu siteye ??

Bu sitede bir sürü çeşitleri var siz hangisini tavsiye edersiniz. Bende cok uyuma problemi var bunu aşmak istiyorum

Bunların hepsi iş görür. Hangisi bütçenize uygunsa. Daha pahalısı daha iyidir diye de düşünmeyin.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Ben aldim bugun magnezic diye 40 li tablet 30 lira magnezyum+cinko deneyelim gorelim ☺ yan etkilerinde soyle bir ibare var herhanngi bir yan etki olursa kullanmayi birakinca o da gidiyormus bakalim umarim dogru yapmisimdir

formu önemli. ikinci kutuyu sitrat yada malat olarak alın, aldığınız ürün bu formlardan biriyse onunla devam edin.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ajandamda sayfalari cevirirken sabah; Beypazarı maden suyu reklamina denk geldim. Diyor ki;mineral eksikligi yasamamak icin, dengeli beslenme + gunde en az 2 sise maden suyu tuketmek lazim.

Bunu deneyen oldu mu?

Bana biraz agir geliyor maden suyu ve siskinlik yapiyor. Bir de bogucu bir etkisi var sanki. Sade olanlarindan bahsediyorum, digerleri zaten meyvesuyu gibi =)

Üst Ana Sayfa Alt