Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Maske Takmayı Küfür Gören Murcî : Seyfullah ebu Muaz el Çubukabadi

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum.
Çeşitli sitelerde gezerken Ebu Muaz denen adama denk geldim. Kendisi maske takmanın küfür olduğunu söyleyip takanların şeytanın dinine mensup olduğunu söylüyor. Aynı adam, Müslümanların ırzlarını savunan mücahidlere "harici, tekfirci" diyor. Mezhep taklit edenlere "Allahın indirdikleri ile hükmetmiyorlar!" deyip parlamenterleri Müslüman görüyor. Sigaraya haram diyenleri şirk ile suçluyor. Belki de tarihin görebileceği en katmerli bu belama karşı Müslümanları uyarıyorum. Allah bu tür kişilerden bizi korusun.

G Çevrimdışı

Genç55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendisi, saçma sapan şeyleri İslama nispet ederek İslamın izzetini küçük düşürmeye çalışan bir kafir olabilir. Dikkat etmek lazım.

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum.
Çeşitli sitelerde gezerken Ebu Muaz denen adama denk geldim. Kendisi maske takmanın küfür olduğunu söyleyip takanların şeytanın dinine mensup olduğunu söylüyor. Aynı adam, Müslümanların ırzlarını savunan mücahidlere "harici, tekfirci" diyor. Mezhep taklit edenlere "Allahın indirdikleri ile hükmetmiyorlar!" deyip parlamenterleri Müslüman görüyor. Sigaraya haram diyenleri şirk ile suçluyor. Belki de tarihin görebileceği en katmerli bu belama karşı Müslümanları uyarıyorum. Allah bu tür kişilerden bizi korusun.
Hangi siteler de linkini yazarmısın.?

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yazısının giriş bölümü, sonrasında delil olarak yazdığı hadisler var;

Diğer devletler gibi T.C. devleti de Paganizm dininin kurduğu Dünya Sağlık Örgütüne ve İblisin dinine biat ederek Korona yalanını bahane etmekte ve sözde tedbir gerekçesiyle insanları, kendileri gibi kâfir olmaya zorlamaktadır. Önce cami ve cemaatleri yasaklatan iblis, sonra namazı Allah’ın emrettiği şekilden çıkararak kendisine ibadet şekline sokmuş, mesafeli ve maskeli namazı şart koşmuş, böylece namazların geçersiz olmasına hatta İblise ibadet edilen şirkî bir ritüel haline getirtmiştir.

İblisin komutası altındaki tagutlar şimdi de halklarına maske takarak İblise itaat etmelerini ve böylece müşrik olmalarını zorunlu hale getirmişlerdir. Bizler müslümanlar olarak “Hastalığın bulaşması yoktur” buyuran Nebî sallallahu aleyhi ve sellem’i tasdik ediyor ve buna aykırı olarak dayatılan “Koronaya inanma” küfrünün dayatılmasını reddediyoruz.

Küfür ve şirkte tagutlara itaat eden kâfir olur! Ceza da verseler, hapse de atsalar, işten de atsalar, marketlere, toplu taşıma araçlarına da almasalar, idam da etseler maske takmamak, İblise ve askerlerine küfürde itaat etmemek gerekir.!
( Adam düpe düz maske takanları tekfir etmiş.! :)

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Muaz denilen batıl davetçisinin şiiri:
"Dünya dümdüz" ayetini, "küre" diye duyarsınız
Bir kap yemek size yetmez, yedi kapla doyarsınız."

Şu hadsizliğe bakın! Kuran'daki ayetleri dünyanın düz olduğuna yorumlayabilir, bu bir yere kadar. Lakin, bu sapık ve melun kişi adeta dünya küre diyen herkese kafir diyor. Üstelik kendisinin de itiraf ettiği gibi gelmiş geçmiş ümmetin çoğu dünya küre dediği hâlde. Bu ne büyük bir günahtır ve bu sefih bunu anlamamakta.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Bence konunun başlığı “Maske takmayı küfür gören harici” olarak değiştirilmeli..
Adamın sitesine eskiden bakmıştım şimdi tekrar baktım, adam uçmuş.
Aynen şu sözler ve daha çoğu yazıyor sitesinde;

“Dünyadaki bütün ülkeler, Corona yalanından dolayı İblis'in dinine tabi olarak Daru'l-Harbe dönmüşlerdir.

Zahiren ve batınen İslama uyan, sarık saran, sakalına dokunmayan, müslüman şekline bürünen, maske takmayan, namazın saflarına mesafe koyan kâfirlere uymayan tevhid ve ittiba ehli erkekler ile siyah ve bol örtüyle bütün bedenini örten tevhid ve ittiba ehli kadınlar - bu vasıfta olanların dışındakileri müslüman olarak göremiyoruz, kalplerinde iman varsa ona Allah hükmeder, biz insanları ancak bize gösterdikleri zahirlerinden bilebiliriz, kalpleri yarmakla emrolunmadık - mevcut şartlarda her biri Ebu Basir radıyallahu anhın konumundadırlar.”

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bence konunun başlığı “Maske takmayı küfür gören harici” olarak değiştirilmeli..
Adamın sitesine eskiden bakmıştım şimdi tekrar baktım, adam uçmuş.
Aynen şu sözler ve daha çoğu yazıyor sitesinde;

“Dünyadaki bütün ülkeler, Corona yalanından dolayı İblis'in dinine tabi olarak Daru'l-Harbe dönmüşlerdir.

Zahiren ve batınen İslama uyan, sarık saran, sakalına dokunmayan, müslüman şekline bürünen, maske takmayan, namazın saflarına mesafe koyan kâfirlere uymayan tevhid ve ittiba ehli erkekler ile siyah ve bol örtüyle bütün bedenini örten tevhid ve ittiba ehli kadınlar - bu vasıfta olanların dışındakileri müslüman olarak göremiyoruz, kalplerinde iman varsa ona Allah hükmeder, biz insanları ancak bize gösterdikleri zahirlerinden bilebiliriz, kalpleri yarmakla emrolunmadık - mevcut şartlarda her biri Ebu Basir radıyallahu anhın konumundadırlar.”
Öyle bir akidesi var ki -Subhanallah- Mürcî desen cuk uyuyor, harici desen cuk uyuyor. Lakin yine de hakkında açık nas bulunan konularda binbir tevil yaparak müşriklerin Müslüman olduğunu söylemesinden dolayı kendisine mürcî denmesi daha uygun. Hakkında açık nas olmayan meselelerde cesurca konuşuyor.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Öyle bir akidesi var ki -Subhanallah- Mürcî desen cuk uyuyor, harici desen cuk uyuyor. Lakin yine de hakkında açık nas bulunan konularda binbir tevil yaparak müşriklerin Müslüman olduğunu söylemesinden dolayı kendisine mürcî denmesi daha uygun. Hakkında açık nas olmayan meselelerde cesurca konuşuyor.
Adam siyah ve bol örtüyle bedenini örtmeyen kadınları bile tekfir ediyor.yani örtü bol ama yeşilse bittin..müşrik,kafir..cidden haricilik vasfı daha çok yakışıyor.çünkü sitesindeki mesela Ağustos ayı yazılarını okuman bile yeter..