Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Mekke Imamından Mısır Cuntasına : Firavunun Öğrencileri

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
mekke-imami-misir-cuntasi-cevap-suud.jpg

Mekke imamından Mısır cuntasına: Firavun'un öğrencileri

Mekke imamlarından Şeyh Suud Eş-Şureym, Mısır'da darbe yapan askeri cuntayı ağır ifadelerle eleştirdi.

Kişisel sahifesinden açıklamalarda bulunan Şureym, Mısır'da askeri darbeyi yapanların kendisine karşı olan herkesi terörist ilan eden Amerika eski başkanı Bush'a çok benzedikleri gibi, kendisine karşı olan her türlü sesi bastıran ve yok eden Firavun'un öğrencileri olduğunu söyledi.

Suud kralının askeri cuntayı desteklemesi ve her fırsatta Müslüman Kardeşleri mahkum etmesine karşılık Şureym'in yaptığı bu açıklama önemli bulundu.

TA News

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun şeyhten. Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz."
(Bakara Suresi, 216) mısır olaylarında bir çok kardeşimiz şehid oldu ve olmakta.Fakat ben, kendi açımdan mısır olayları üzerinden bu ayetin tecelli ettiğini müşahede ediyorum. Şu açından ki niyetleri,amelleri pırıl pırıl olup fakat çeşitli maslahatları gözeterek parti vs diğer sistem içi mücadele ? niyetinde olan kardeşler ile konuştuğumda onların, bu olayları gördükten sonra ''Demokrasi'' denilen şey ile Müslümanların, değil ki yönetim,ufak,tefek islami şiarları açığa çıkarmaları halinde dahi hiç de demokratik (!) olmayan bir şekilde tek millet olan küfrün tüm unsurları tarafından nasıl yerle bir edilmeye çalışılacağını ifade etmelerine tek çözümün nebevi hilafet ve tüm ümmetin bir olması gerektiğini söylemeye başladıklarına şahid oluyorum.

Üst Ana Sayfa Alt