Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Memuriyet Yemini, İmanımı ve Önceki Amellerimi Zayi Eder mi?

T Çevrimdışı

tezcan156

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum. Özel bir durumdan dolayı hapse girme ve malvarlığıma el konulması riski vardı. Bu sebeple devlet memuru asalet yeminini söylemek durumunda kaldım. Söylerken spesifik olarak bu riskler aklıma gelmedi amagenel olarak farkındaydım. Söyledikten sonra tekrar kelime-i şehadet getirdim. Benim durumum nedir? Söylemeden önceki amellerim zayi oldu mu?

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
We aleykum esselam we rahmetullah kardeşim,

İlgili konu şurada;

T Çevrimdışı

tezcan156

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
We aleykum esselam we rahmetullah kardeşim,

İlgili konu şurada;
Aslında sorum benim durumumda ikrahın mevcut olup olmadığıyla alakalıydı ve ne yapmam gerekiyor.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Aslında sorum benim durumumda ikrahın mevcut olup olmadığıyla alakalıydı ve ne yapmam gerekiyor.
Konu başlığı ve içeriğindeki sorunun cevabı verilmiştir.

İkrah dediğiniz kısmı anlayamadım.

Birileri veya kurum sizin memuriyet yemini yapmamanız durumunda sizi, habs veya malvarlığınıza el koymak ile tehdid edemez! En fazla işinize son verir ya da yetkili kuruma sevk eder..

İkrah dediğiniz kısım, işe ilk başlama esnasında yemini yaptığınız anda gerçekleşmiş ise, cevablarda belirtildiği gibi kalben yapmadıysanız mes'ul değilsiniz Allahu a'lem.

Şuan devam eden bir ikrah durumu var ise; neye göre, kime göre, veya kim tarafından bu ikrahı yaşıyorsunuz..

Memurlukta devam etmek hakkında soruyorsanız, forumu taratarak ilgili birçok konuya ulaşabilirsiniz inşaAllah.

T Çevrimdışı

tezcan156

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Konu başlığı ve içeriğindeki sorunun cevabı verilmiştir.

İkrah dediğiniz kısmı anlayamadım.

Birileri veya kurum sizin memuriyet yemini yapmamanız durumunda sizi, habs veya malvarlığınıza el koymak ile tehdid edemez! En fazla işinize son verir ya da yetkili kuruma sevk eder..

İkrah dediğiniz kısım, işe ilk başlama esnasında yemini yaptığınız anda gerçekleşmiş ise, cevablarda belirtildiği gibi kalben yapmadıysanız mes'ul değilsiniz Allahu a'lem.

Şuan devam eden bir ikrah durumu var ise; neye göre, kime göre, veya kim tarafından bu ikrahı yaşıyorsunuz..

Memurlukta devam etmek hakkında soruyorsanız, forumu taratarak ilgili birçok konuya ulaşabilirsiniz inşaAllah.
Devletin ceza mahkemeleri hapis ve mala el koymayla tehtid ediyor.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Devletin ceza mahkemeleri hapis ve mala el koymayla tehtid ediyor.
Akhi ben konuya anladığım kadarıyla cevab vermeye çalıştım, durumunu tam olarak kavrayamadığım ve konu hakkında başka da bilgim olmadığı için yardımcı olamayacağım maalesef..

Duruma vâkıf olan kardeşler belki katkıda bulunmak isteyebilir inşaAllah..

Delilli cevablar için; daha net ve ayrıntılı bir şekilde, şu kısımda yeni konu açabilirsin;

Üst Ana Sayfa Alt