Soru Memurluk, İmandan Şüphe, Tekfir Gibi Konular Hakkında Bana Nasihat Eder misiniz?

Salih63

Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle herkese selamın aleyküm ve rahmetullahi ve berakatu
Ben iki senedir hemşire olarak çalışan biriyim aslında benim durumumda olan bir öğretmen bacımin yazısını okudum burda o bacım gibi bende kafamdaki memur olunca kâfir miyim düşüncesiyle ne konuşuyordum nede yemek yiyip içiyordum namazımı bırakmadim ama kabul mu acaba iman yoksa amel ise yarar mı düşüncesi bir geliyor bir gidiyor .
Oy vermiyorum düzeni tasdik etmiyorum etrafımda ki insanlara da eşime de anneme de bunu anlatıyorum elimden geldiğince ama babam kâfir mi annemle zina mi ediyorlar içimi kemiren bunun gibi bir sürü şey akıl sağlığım zorlanıyor bazen gördüğüm kişiler çalıştığım kişiler hepsi kâfir mi değil mi bunu araştırmak bana vazife mi onlarla dostluk nasıl olmalı hitabet nasıl olmalı bizim nikahı kıyan imam cami imamı malum onları da tekfir edenler mevcut laik sistem imamı diye acaba benim nikahim varmı inanin öyle bir durumdayim ki bu dünya ateşinin bir cuzune dayanamayan ben ebedi cehennem azabina nasıl dayanırım ki.bana bir nasihati olan bir abi bir kardeş varsa çok sevinirim inşallah özellikle sitenin yöneticileri abiler

Muharrem Celik

Üye
İslam-TR Üyesi
Devlet Memuru Olmak Caiz Midir?
SORU:Selamun aleykum hocam, üniversite okuyorum mezun olduktan sonra masa başında memur olacağım devletin memuru bu sistemde bu şartlarda devlet memuru olmak caiz midir? Değil midir?
CEVAP:Aleykum selam ve rahmetullahi ve berekatuhû. Hamd âlemlerin rabbi olan Allah’a, salât ve selam efendimiz Rasûlullah’a, ehli beytine, ashabına ve yolunu takip eden mü’minlere olsun.
Allah-u Teâlâ’nın kanunlarını bir tarafa atmış, Allah ve resulüne savaş açmış, Laiklik ve demokrasi dini üzere kurulmuş kanunlarını batıdan almış bu Tağuti sistemde ne olursa olsun görev almak, onların yanında çalışmak, onlara zerre kadar dahi olsa maddi ve manevi destek vermek caiz değildir.
Tağut’un yanında yapılan göreve ve iş çeşidine göre küfür, haram ve mekruh boyutu kazanır.
Tağutî sistemin meşrulaştırılması, yönetimi, korunması vs. işleri küfürdür. Mesela yönetici kadrodan olma, milletvekili olma, hâkim, savcı, polis, asker, istihbarat elemanı olmak gibi.
Bu sistemin tekel, vergi toplama, banka kuruluşları vs. gibi alanlarında çalışmak haramdır.
Bu sistemde temizlikçi olmak, çöpçü olmak vs. alanlarda çalışmakta mekruhtur.
Bu sistemin işine girerken, çalışırken belki küfür, haram ve mekruhlarda yaptırabilirler. Yapılan amele, şartlara ve manilere göre hüküm değişir. Mesela en basitinden çalışan kişiye sakal kesme mecburiyeti varsa iş mekruh dahi olsa harama dönüşür. Çünkü zaruri hal olmadığı müddetçe sakal kesmek haramdır.
Ulu’l-azim peygamberlerden olan Musa (aleyhisselam), günahkar mücrimlere destekçi olmanın Allah’ın nimetlerine karşı nankörlük olacağını bizlere şu sözüyle işaret ediyor:
“Dedi ki: "Rabbim, bana verdiğin nimetler adına, artık suçlu günahkarlara destekçi olmayacağım." (Kasas, 17)
Tavsiyem, ceylanın kaplandan kaçtığı gibi bu tağuti müesseseden sende kaç. Çünkü Allah-u Teâlâ birgün bu küfür üzere kurulmuş müesseseyi Karun’u batırdığı gibi yerin dibine batırırsa sende aralarında olma. Rızkını helal ve temiz olan yollarda ara. Allah’u a’lem.
Allah’a hamd ve Rasûlü Muhammed’e salât ve selam olsun. Davamızın sonu âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd etmektir.

Musa Hoca