Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Menzil Tarikatı , Semerkant Şirk Tv

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Menzil Tarikatı , Semerkant Şirk Tv

Allah'ın Gücü Yetmez, Şeyhten Yardım İste Şirki
Semerkant TV 'de Regaib Kandili adlı Programda şunlar anlatıldı:
“Ebul Hasan Harakani hazretlerinin müritlerinden bir kafile onu ziyarete gider. Oradan ayrılıp gidecekleri zaman Ebul Hasan Harakani hazretleri onlara şöyle der: Başınıza herhangi bir şey gelirse beni vesile ederek Allah’tan yardım isteyiniz diyor, beni aracı yapınız diyor, vesile ediniz diyor.
Bunlar, kafile, oradan ayrılıyor memleketlerine giderken, bir gece vakti hırsızlar, yol kesiciler, eşkıyalar bunları soyuyor. Ve bu arada kervanda bulunan insanların tamamı ‘Allah Allah’ diye bağırıyor, Allah’tan yardım istiyor. Ama bu arada müritlerinden birisi Ebul Hasan Harakani hazretlerinin tavsiyesini hatırlıyor, ‘Ne olur Ebul Hasan hürmetine bizi kurtar’ diye dua ediyor. Ve sabah olduğunda bakıyorlar ki herkes soyulmuş, herkesin malı mülkü, eşyası alınmış, ‘Ya Ebul Hasan’ diyen kişiye hiçbir şey olmamış.
Sabah olduğunda tekrar hazrete gidiyorlar diyorlar ki, ‘Efendim biz Allah dedik soyulduk, bu Ebul Hasan dedi kurtuldu. Bunun sebebi nedir, hikmeti nedir?
Ebul Hasan Harakani hazretleri şu cevabı veriyor, ‘Evlatlarım’ diyor ‘ben size söylemiştim. Siz isyan ettiğiniz için günah işlediğiniz için Allah Celle Celalühu sizin duanıza icabet etmez. Ama o beni aracı yapınca ben Allah’a dua etim, Allah Celle Celalühu benim duamı kabul etti’ buyuruyor.”

1

2

Son düzenleme:
muvahhide sehidan Çevrimdışı

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Imam safii'nin $eybani rai adinda bir mursidi oldugunu ilk defa duydum dogrusu, tabi bunun gerceklik payi varmi onuda bilmiyorum.

E Çevrimdışı

ehlieser

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Imam safii'nin $eybani rai adinda bir mursidi oldugunu ilk defa duydum dogrusu, tabi bunun gerceklik payi varmi onuda bilmiyorum.

bunun asılsız olduğunu cehmiyyenin son zamanlardaki imamı kevseri bile itiraf ediyor.
hemde kabirperest bir nakşibendi olmasına rağmen.

bu uydurma o kadar batıl ki şafii ve ahmed şeybaniyi hiç görmemişler bile!!!

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
kibrit kutusunda cennet mi buna bir çocuk bile güler

E Çevrimdışı

essirra

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bir hoca efendi bu kavga asırların kavgası derdi..
Benim kanatim kişilerin hakkı mahfuz olup fiille ilgili konuşmak yerinde olur.
Şİrk nasla sabit olanların dışında göreceli bir kavram haline gelmiştir.Bu sebeble Allah'a havale en doğrusudur.Aksi halde testiyi alttan delmek manasınada gelebileceğinden Bir sürü amelin ve Cennete girmek arzusunun heba olması içten değil.

Laaa Tağut Çevrimdışı

Laaa Tağut

Üye
İslam-TR Üyesi
Tevhidle tanışmadan önce hayranıydım. Aklıma, mantığına uymasa da izliyordum. Beni çok şaşırtan bir videosunu anlatayım görün sapıklıklarını:
“Şeyhe bir balık hediye ederler. Şeyh müridlerine “yeyin bunu” der. Bir tanesi nafile oruç tutmaktadır. Şeyhi ona: “Orucunu boz sana şu kadar sevabımı vereyim, bu kadar sevabımı vereyim.” diye onu ikna etmeye çalışır ama müridi bozmaz. Şeyhi de onu büyük bir suç işlemiş ilan eder.”

Sapıklığa bak adam Allah rızası için oruç tutsun Şeyhi de ona “boz” desin. Sanki Şeyhin rızası, Allah’ın rızasından daha üstün haşa. Ben de cahil cahil izleyip anlamaya, kendimi avutmaya çalışıyorum. Diyorum “acaba bunu reddetsem küfre mi girerim”? Ne alakaysa? Lanet olsun bu sahtekarlara.

Tevhide girmemde bazı fikirlerinize katılmasam da belki de en büyük etkiyi sizin siteniz yaptı. Allah sizden razı olsun. Allah sizi hayırla mükafatlandırsın. Hakkınızı helal edin. Bugün yemekte balık vardı aklıma geldi anlatmak istedim.

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ve rahmetullah .
Semerkant ı okuyunca aklıma geldi şeyh.
Geçen gün bir abi kurbanı kesecek yer bulamadım, bir çiftlik var orda kesiyorlarmis semerkant dedi.
Baştan sen bilirsin filan dedim , sonra dayanamadım biraz anlattım. Kurbanın mundar olabilir dedim .
Sonra şüphe düştü içime genelleme yaptığım için.
Hazır ismi geçmişken şeyh, bu derneklere kurban kestieilir mi ?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Selamun aleykum ve rahmetullah .
Semerkant ı okuyunca aklıma geldi şeyh.
Geçen gün bir abi kurbanı kesecek yer bulamadım, bir çiftlik var orda kesiyorlarmis semerkant dedi.
Baştan sen bilirsin filan dedim , sonra dayanamadım biraz anlattım. Kurbanın mundar olabilir dedim .
Sonra şüphe düştü içime genelleme yaptığım için.
Hazır ismi geçmişken şeyh, bu derneklere kurban kestieilir mi ?
Ölülerden yardım isteyen inanç sahiblerine kurban ibadeti teslim edilemez!

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geçenlerde çalıştığım mağazadaki menzilci arkadaş "mevlid kandilinde bizimkiler kandil simidi dağıtacak" dedi. Ben de "ne güzel, hayır işi yapıyorlar bu sefer" dedim. Meğerse parayla dağıtıyorlarmış vicdansızlar. 😂

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geçenlerde çalıştığım mağazadaki menzilci arkadaş "mevlid kandilinde bizimkiler kandil simidi dağıtacak" dedi. Ben de "ne güzel, hayır işi yapıyorlar bu sefer" dedim. Meğerse parayla dağıtıyorlarmış vicdansızlar. 😂
zaten mevlid kandili kutlamak da bidat. bidattan sevap ummak bunu bir de parayla yapmak... la ilahe illAllah

Üst Ana Sayfa Alt