Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar.

B Çevrimdışı

Baphomet

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Merhaba arkadaşlar öncelikle ben araştırmak için buradayım. İslamı pek bilmiyorum açıkçası ve Müslüman olmayanlardan öğrendim ne öğrendiysem. Öncelikle ben herhangi bir dine mensup değilim ve araştırıyorum, bulmaya çalışıyorum. Bu yüzden şimdi de İslam'ı sizden yani Müslüman arkadaşlarımdan öğrenmek istiyorum yanlış bir bilgi edinmemek için. Şimdiden sorularıma cevap verecek arkadaşlara teşekkür ediyorum. :)

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hoş geldin :)
Doğru yerdesin İnşaAllah
...

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle kafana takılan soruları alalım.

Daha sonrasında derinlemesine bir islam fikriyatını münazara edelim inşallah.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu arkadaş samimi olarak gelmiş zannedersem. ama ban yemiş. mesajlarına baktım. 3 adet mesaj yazmış.
Banlanacak ne yapmış ki bu arkadaş merak ettim. Bence banlamak için aceleci davranılmış.

Merhaba arkadaşlar öncelikle ben araştırmak için buradayım. İslamı pek bilmiyorum açıkçası ve Müslüman olmayanlardan öğrendim ne öğrendiysem. Öncelikle ben herhangi bir dine mensup değilim ve araştırıyorum, bulmaya çalışıyorum. Bu yüzden şimdi de İslam'ı sizden yani Müslüman arkadaşlarımdan öğrenmek istiyorum yanlış bir bilgi edinmemek için. Şimdiden sorularıma cevap verecek arkadaşlara teşekkür ediyorum. :)

Teşekkürler kardeşim, araştırıp okuyup göreceğiz. :)

İsmimin anlamı biliyorum, ancak bu ismi çok severim bu yüzden hangi foruma üye olsam bu ismi alırım yani bu siteye özel bir durum değil bu ancak sorun oluşturacaksa nasıl değiştireceğimi anlatırsanız halledebilirim sorun olmaz. :)

@lone kardeşim trollük peşinde falan olduğum yok burada sorular soruyorum sadece ve sadece bunun için geldim ve herhangi bir kutsalınıza da saygısızlığım olmadı, olmazda. Neden böyle düşündüğünüzü anlayamadım?

Bilmediğini ve öğrenmeye geldiğini söyleyen biri.
Umarım bu arkadaş forumdaki konuları okumaya devam ediyordur. Bence ediyordur da.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aldığı rumuz forum kurallarına aykırı olduğu için uyarılmaksızın banlandı.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Neden uyarılmaksızın abi? Kalbini islama ısındırmak için bu kural esnetilebilir veya uyarıda bulunulabilirdi. Admin abiler acele etmişler.

tekrar yeni bir yasaklanmayan bir nick ile üye olunur olur biter.Bu banlanma kişinin duruşuna göre değil,isminin yanlış olması ile ilgili.Bir sitede bir kural koyuluyorsa,buna bağlı kalınması ciddiyetin bir unsurudur.Bu banlanan arkadaşın bunu anlayışla karşılayacağını umuyoruz.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
quote_icon.png
Baphomet Nickli Üyeden Alıntı İsmimin anlamı biliyorum, ancak bu ismi çok severim bu yüzden hangi foruma üye olsam bu ismi alırım yani bu siteye özel bir durum değil bu ancak sorun oluşturacaksa nasıl değiştireceğimi anlatırsanız halledebilirim sorun olmaz. :)

Anladım da bu arkadaş önce kimliğini söyleyerek ve de niyetini yardım isteyerek gelmiş.
sonra da ismi eleştirildiğinde değiştirmeyi bilmediğini söylemiş. Bu arkadaşın davranışında bir hata (şu ana kadar) yokki!!!

Bence onu yazdığı sadece 3 mesaj var iken banlamak esas hata.
Admin arkadaş onu banlamak yerine isminin değiştirilmesine yardımcı olmalıydı bence. Buna itirazı da olmamış ki zaten.
Sonra da islam ile ilgili sorduğu sorulara yardımcı olmalıydık.

Umarım kızıp bir tasavvuf sitesinde aramaz sorularını.
Bu defa da birsürü yanlış cevaplar alacak. Ardından da islamı tanımadan nefreti de artmış olacak.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nikini şeytan ismi olarak da alsa sonuçta bu foruma gelmiş ve öğrenme ihtiyacı duymuş
Niki değiştirilirdi . olur biterdi. Nikini değiştirilmesine itiraz etse , bununla ilgili forumu meşgül etse idi o zaman tamam.

Belki de imanına vesile bu forum olacaktı

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tekrar yeni bir yasaklanmayan bir nick ile üye olunur olur biter.Bu banlanma kişinin duruşuna göre değil,isminin yanlış olması ile ilgili.Bir sitede bir kural koyuluyorsa,buna bağlı kalınması ciddiyetin bir unsurudur.Bu banlanan arkadaşın bunu anlayışla karşılayacağını umuyoruz.

Banlamak yerine aldığı isim yerine geçici bir isim verilmesi de bir metod .
Bu zor olmasa gerek

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaslar bu kadar tartisacaginizi tahmin etmemistim.

Ilgili üyeyi ben samimi bulmadim. Bu tür üyelikler alip, islami vs sitelere girip üyelerin akillarini oynama niyetli olan kisiler malumdur.

Ilgili üye ilk sorusunda direk bu tip kisilerin sorusu ile siteye gelmistir.

Kafirlere (kafir zihniyetlilere) benim ayiracak vaktim yok, sizin varsa buyrun baska forum acin, tüm kafirler gelsin toplansin senelerce tartisin. Sonu gelmeyen yazismalar.

Islam zahire hükümeder. Ben üyeyi kendisini tanitmasindan ve ilk sorusundan iyi görmedim.

Ha sorusundan kacanda yok, googlede bile üye arasa sorusunun yanitini bulabilir, amac üzüm yemek olsa tabii..

Kisi kendisini soru sorarken bile inancini ortaya dökebilir, simdi sizlere cümleleri serh edecek degilim.

Ha hata yapilmis ise; üyeye tekrar üye olma ve site mailine soru sorma yolu kisitlanmadi.

Hidayet Allahin elindedir unutmayalim.

Not: Herhangibi dine mensup olmayan biri, arastirmaci olacak ve kasitsiz sekilde seytanin isimlerinden bir ismi rumuz edinecek ve seytanlarin sordugu sorulari direk yöneltecek. Sizce de bu kadar olasilik cok degil mi? ....