Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Meyhaneden, Boğaz Köprüsüne Koşan Gençler

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah hidayet etsin

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Allah hidayet versin duana amin mustafa abi.
..
Hawai gomelikli sunucuyu geçiyorum.
Fakat yukarıdaki arkadaşın konuşmasında bazi seyler bana vaka-i vakvakiye yi hatirlatti nedense.)
Vukuatli çevresi var oyle şekillenmiş, yetişmiş büyümüş.

Tebliğ diyoruz ya, biri tutsun bu arkadaşın elinden, doğru yönlendirme yapılsın, gencecik adam. Bazı seylerin farkında. En onemlisi samimi.

Meyhanede başlamış olsun hayat. Cennetle bitmeyecegini nerden biliyoruz.

Ve yahut biz nerden biliyoruz kapanışı meyhanede yapamayacağımızi?

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah göstermesın Rabbım ımanlı yaşatıp ımanlı alsın canımı
Bu konuda sahabelerı örnek alıyorum Osman Alı Hamza omer r.a. daha nıce yıldızlar...Bır bayan olarak hıc ugramadık
Meyhaneye Allaha sıgınırım
Ne cahılken ne baska turlu
Bu yorum senın kendı sahsına has olsun
Zıra kendımıze böyle bırseyı atledemem

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Allah hidayet versin duana amin mustafa abi.
..
Hawai gomelikli sunucuyu geçiyorum.
Fakat yukarıdaki arkadaşın konuşmasında bazi seyler bana vaka-i vakvakiye yi hatirlatti nedense.)
Vukuatli çevresi var oyle şekillenmiş, yetişmiş büyümüş.

Tebliğ diyoruz ya, biri tutsun bu arkadaşın elinden, doğru yönlendirme yapılsın, gencecik adam. Bazı seylerin farkında. En onemlisi samimi.

Meyhanede başlamış olsun hayat. Cennetle bitmeyecegini nerden biliyoruz.

Ve yahut biz nerden biliyoruz kapanışı meyhanede yapamayacağımızi?

Vaka-i Hayriye :)

Elhamdülillah tebliğ eden abimiz çok. Mesela dün akşam Bilal abi ve Murad abi -Hattablar- Kurtuba hareketi olarak tebliğe girişti. Murad abi yararlı geçtiğini söylüyor, inşallah diğer cemaatlerde bu fırsatı iyi değerlendirir.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alketa Grojni nin anlatmak istediği şu herhalde;

Ibnu Mes'ud radiyallahu anh anlatiyor: "Sadik ve Masduk olan Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki:
"Sizden birinin yaratilisi, annesinin karninda kirk gunde cem olur. Sonra bu kadar muddetle "alaka" olur. Sonra bu kadar muddette "mudga" olur. Sonra Allah bir melegi dort kelimeyle gonderir: (Bu melek) rizkini, ecelini, amelini, saki veya said olacagini yazar, sonra ona ruh uflenir. Kendinden baska ilah olmayan zata yemin olsun, sizden biri, (hayati boyunca) cennet ehlinin ameliyle amel eder. Oyle ki, kendisiyle cennet arasinda bir ziralik mesafe kaldigi zaman ona yazisi galebe calar ve cehennem ehlinin ameliyle amel ederek cehenneme girer. Ayni sekilde sizden biri (hayati boyunca) cehennem ehlinin amelini isler. Kendisiyle cehennem arasinda bir ziralik mesafe kalinca yazisi ona galebe calar ve cennet ehlinin amelini isleyerek cennete girer."​

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Allah göstermesın Rabbım ımanlı yaşatıp ımanlı alsın canımı
Bu konuda sahabelerı örnek alıyorum Osman Alı Hamza omer r.a. daha nıce yıldızlar...Bır bayan olarak hıc ugramadık
Meyhaneye Allaha sıgınırım
Ne cahılken ne baska turlu
Bu yorum senın kendı sahsına has olsun
Zıra kendımıze böyle bırseyı atledemem

Ana konu meyhane değildi ama
Tamam sizler icin gecerli değil
Benim sahsim için olsun.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Vaka-i Hayriye :)

Elhamdülillah tebliğ eden abimiz çok. Mesela dün akşam Bilal abi ve Murad abi -Hattablar- Kurtuba hareketi olarak tebliğe girişti. Murad abi yararlı geçtiğini söylüyor, inşallah diğer cemaatlerde bu fırsatı iyi değerlendirir.

Allah razi olsun.
Rabbim böyle guzel insanlarin sayilarini arttirsin.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Alketa Grojni nin anlatmak istediği şu herhalde;

Ibnu Mes'ud radiyallahu anh anlatiyor: "Sadik ve Masduk olan Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki:
"Sizden birinin yaratilisi, annesinin karninda kirk gunde cem olur. Sonra bu kadar muddetle "alaka" olur. Sonra bu kadar muddette "mudga" olur. Sonra Allah bir melegi dort kelimeyle gonderir: (Bu melek) rizkini, ecelini, amelini, saki veya said olacagini yazar, sonra ona ruh uflenir. Kendinden baska ilah olmayan zata yemin olsun, sizden biri, (hayati boyunca) cennet ehlinin ameliyle amel eder. Oyle ki, kendisiyle cennet arasinda bir ziralik mesafe kaldigi zaman ona yazisi galebe calar ve cehennem ehlinin ameliyle amel ederek cehenneme girer. Ayni sekilde sizden biri (hayati boyunca) cehennem ehlinin amelini isler. Kendisiyle cehennem arasinda bir ziralik mesafe kalinca yazisi ona galebe calar ve cennet ehlinin amelini isleyerek cennete girer."​

Eyvallah abi.
Tesekkur ederim.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
İslam içki edene sopasını vurmadıkça,zina edene sopasını vurmadıkça recmetmedikce,hırsıza cezasını vermedikce ben bunlara nasıl yarın bir gün hidayete erer diye iyi gözle bakacağım?
Sapta nefs var da samanda nefs yok mu ? Ama bir sap biri saman.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
İslam içki edene sopasını vurmadıkça,zina edene sopasını vurmadıkça recmetmedikce,hırsıza cezasını vermedikce ben bunlara nasıl yarın bir gün hidayete erer diye iyi gözle bakacağım?
Sapta nefs var da samanda nefs yok mu ? Ama bir sap biri saman.

Problemli yorum.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Egıtımlı olduklarını duymamıstım
Kızılay meydans utancımdan varamıyordum
Sımdı sofıler zıkır cekıyor
Hemde orda vallahı artık korkuyorum
Neler gorucem

A Çevrimdışı

ayyyse83

Üye
İslam-TR Üyesi
Ana konu meyhane değildi ama
Tamam sizler icin gecerli değil
Benim sahsim için olsun.

Ona takilmayin bence bosverin kafası güzel onun bir çok yorumuna denk geliyorum ayaklari yere basmiyor fln vs neyse . biz anladık ne demek istediğinizi ( yani o yorumu yazan bayanın Sonundan korkmuyor hiç çok emin )

E Çevrimdışı

Elhamdulillah

Üye
İslam-TR Üyesi
bu ahsen tv, ehli sünnet tv falan gibi saçmalıkların kanallarını ve sitelerini ziyaret edip, izleyip onlara büyük destek veriyorsunuz. destek verenlere ve izleyenlere yazık.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu ahsen tv, ehli sünnet tv falan gibi saçmalıkların kanallarını ve sitelerini ziyaret edip, izleyip onlara büyük destek veriyorsunuz. destek verenlere ve izleyenlere yazık.
Aferin sana çok zekice ve güzel bir yorum.

Üst Ana Sayfa Alt