Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Miraç Karaaslan Denilen Adama Kısa Reddiye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
B-xuJFlUsAEQbXw.jpg:large

şu yukarıdaki resim ışid'in ırak'ta bir müzedeki tarihi eserleri(heykel yani put) parçalamasıyla ilgili.Put olarak tapılsada tapılmasada heykel zaten caiz değil İslamda.Putlar ise zaten şirk yayan bir pisliktir.Peki bu adamın(miraç karaaslan) derdi nedir ki her yapılan şeyi doğru olsun-yanlış olsun eleştiriyor.Bunun gibileri yüzünden ışid'in yaptığı haksız tekfirler ve cinayetleri bile eleştirsek ve buğzetsek dahi tekfirciler her şeye muhalefet ediyorsunuz diyecektir.Bir nevi tekfircileri haklı duruma çekiyor bu gibi adamlar.Yazık.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yok akhi twitter'da aynı doğrultuda paylaşımları da var ayrıca.Kimisinde böyle yazmış kimisinde retweetleyerek destek vermiş.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
link olarak değil tekfircinin biri fotoğrafını çekmiş bu şekilde.Bende bunun doğruluğunu araştırmak için twitter'ına girdim orada yine aynı haberi retweetleyerek desteklemiş ve birşeyler daha eklemiş.Zaten kütüphanedeki kitaplarıda yakmıştı gibilerinden.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eleştirilecek ve buğzedilecek onca şey varken doğru olarak yapılan bir işi niye eleştiriyor bu adam?tamamiyle gıcık kaptım :mad:

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tevhid ehli kardeşlerden birinin böyle demesi gerçekten ilginç ama bile bile yaptığını sanmıyorum belki tarihi eser olarak aklında kalmıştır birde hakikaten ışidin heykelleri putları parçalaması şüphesiz doğru ama kitab yakması doğrumu dayanağı varmı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Işid'in kitap yaktığına dair bir bilgim yok.Lakin yaktıysa bile belkide kendince İslama aykırı şeyler görüp yok etmek istemişde olabilir.Çünkü en azılı hariciler bile durup dururken kitap niye yaksın?Üstelik kendileride bilim tekniğe önem veriyor ışidliler.

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendisiyle iletişime geçmeyi denediniz mi?

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendisiyle iletişime geçmeyi denediniz mi?

hayır açıkçası ben onunla tartışmak da muhatap olmakda istemiyorum.Böyle düşünen bir adamla ne konuşulabilir?demek ki düşmanlık için akideden bile taviz veriliyor.Düşmanlığını yap ama Allah'ın dini için yap.Yoksa bunu tükürük yarışına çevirmenin anlamı ne ki!

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Wallahi çok güzel söyledin. Benim dawla cemaatine karşı olan buğzum sebebi mücahidlere karşı olan tavrıdır ve bazı noktalarda aşırı gitmeleridir. Bazı kardeşlerde itidalli olmak adına cemaatin meşru yönlerini boş boş eleştiriyor. Tıpkı miraç karaaslanın yaptığı gibi. Farkında olmadan tefrite düşüyorlar.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ilk eklediğim fotoğrafa inanmıyorsanız ve yalan söylediğimi düşünüyorsanız bile o alıntıladığınız fotoğrafın ardından"musul kütüphanesinde yer alan binlerce kitabı da yakmışlardı,cengiz hanın kemikleri sızlasın" diye tweet atmış.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ilk eklediğim fotoğrafa inanmıyorsanız ve yalan söylediğimi düşünüyorsanız bile o alıntıladığınız fotoğrafın ardından"musul kütüphanesinde yer alan binlerce kitabı da yakmışlardı,cengiz hanın kemikleri sızlasın" diye tweet atmış.
Kardes ilk attigin tweete adi gecen kardesin adresinde goremedim.Yakilan kitaplar ummetin yararina olan ilimler iceriyorsa bende yakilmasina karsiyim.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
resmini attığım twiti silmiş,ilk mesajıyla beraber bakınca heykellerin yıkımına karşı gibi duruyor
Ben zanla hareket etmemeyi tercih ediyorum.

Putlarin kirilmasina ise sevindim.

Iddia edilen kardes bi cevap yazana kadar ise sukut ediyorum.

Selamun aleykum ve rahmetullah

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt