Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Mısır Ve Suriye'de Sınıfta Kalan Telefiler

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu kendilerini çok beğenen, en doğru, en haklı, en sağlam nebevi metot izleyicileri biziz deyip diğer kesimleri cahillikle, biletçilikle, geçmiş âlimlerin usulüne ve minhecin’e uymamakla her fırsatta itham eden uzun sakallı, kısa pantolonlu göbeği şişkin selefiler...
-Hani onlar teyemmümün hükümleri ile ilgili ciltlerle kitaplar yazan
-Abdest suyunun çeşitleri ile ilgili sayısız konferanslar veren,
-Sakalların kaç tutam olması ile alakalı ahkâmlar kesen Suudun sadık müritleri.
-Şatafatlı Düğün salonlarının baş misafirleri.
-Konferans salonlarının vazgeçilmezleri…
-Bir ayakları Dubai’de, elleri Kuveyt’te kalpleri ise sık sık umre ziyaretinde olan rabbani âlimler, ilim talebeler… Selefin büyükleri Neredesiniz?
Ümmetin iradesi, onuru ve şerefi Mısır’da, Suriye’de… Zalimlerin ve diktatörlerin tankları ve uçakları altında ezilirken siz neredesiniz?
Yoksa Amerika’ya beddua eden Kâbe imamı var mı diye ava mı çıktınız? Emirul mümininden izin almadan bir şey yapmak haramdır diye fetva vermek peşindesiniz değil mi kralınızı müminlerin emiri belleyip. Belki de çok daha önemli işleriniz var, değil mi? Mesela domatesi ortadan bölünce haç işareti çıkıyor diye o şekilde kesmek haramdır fetvası vermek üzeresiniz değil mi, ya da kırmızı ışıkta hareket etmek haramdır diye fetvalar peşinde? Bari fetva verirken ayet ve hadis zikretmeyin insanlar sizin Kuran’a göre fetva verdiğinizi zanneder de kötü olur. Haksızlık karşısında susanlara İslam literatüründe dilsiz şeytan diyorlar. Ya haksızlığı ve zulmü yapanları destekleyenlerin hükmü nedir acaba sizin kitaplarda?
Diktatör Sisi’yi desteklemekle sevap işlediğinizin delilini hangi ayetten çıkarttınız?
Sayi Muhammed Mursi’de sizin akidenize göre meşru yönetici değil miydi neden itaat etmediniz isyan ettiniz?
(mısırda Sisi’yi desteklemekle sevap işlediklerini düşünen selefiler)

m%C4%B1s%C4%B1r%20selefi.jpg

İslam dünyasında tanınmış en meşhur seleflerden SuleymanRuheyli : "Misirin yeni hâkimiyeti şeri hâkimiyet sayılır’’.

Selefi demişken kimi selef olarak alıyorsunuz, yani siz kimin halefisiniz? Kimin halefi olduğunuzu bilmiyorum ama kimin olmadığınızı iyi biliyorum. Siz Rasulullah(s.a.v.)’ın halefi değilsiniz çünkü O(s.a.v.) en büyük cihadı zalim hükümdara karşı hakkı haykırmak olarak anlatmıştı ama görüyorum ki siz zalim hükümdarın eteğini özür dilerim zalim askerin postalını öpüyorsunuz, dikkat edin mübarek sakal algımızı kirletiyorsunuz. Siz ibniTeymiyye’nin halefi değilsiniz çünkü o Moğol başkumandanı Gazan’a başkaldırmış ve yüzüne hakkı en net ve keskin bir şekilde haykırmıştı Hanbeli nesebinden olduğunuzu söylüyorsunuz imam Ahmet, onun mücadelesi nereye siz nereye…
İslam ümmetinin yetiştirdiği en büyük fikir adamı olan Seyit Kutup’a sapık demekte amacınız nedir? Onun uyanış diriliş ve öze dönüş fikirlerinden etkilenen ümmet, bağlı olduğunuz sarayları başlarınıza yıkar diye mi korku içindesiniz?
AZERBAYCAN'DA SELEFİLERİN LİDERİ; SEYİT KUTUP VE İHVAN SAPIKTIR SİSİ DAHA MAKUL İ

Arap baharı bir oyundur biz Arap baharı diye bir şey görmüyoruz fetvaları vermenizin sebeb-i hikmeti nedir acaba? Yoksa Arap halklarının uykularından uyanması petrol şeyhlerinizin işine gelmiyor mu?

İstanbul’un fethi sırasında meleklerin cinsiyetini tartışan Bizans entelektüelleri gibi ne de güzel tartışıyorsunuz belki de ikinci üçüncü derecede konuşulması gereken meseleleri. Sizin için namazda kollarımızı göğsümüzün üstünde mi altında mı bağlayacağız sorusunun cevabı ne olacak bu mazlum Müslümanların hali sorusundan daha da önemli hale mi gelmiş? Kadınlarımızın yüzlerini peçe ile kapatmaları gerekir mi gerekmez mi sorusu içinde tecavüze uğrayan mısırlı Suriyeli Müslüman kadınların ahı size uğramaz mı? Siz leziz sofralar eşliğinde yaptığınız sempozyumlarda rükûdan kalkınca ellerimizi kulaklara kadar kaldırıp tekbir getirmemiz gerekir mi gerekmez mi diye tartışırken; her iki elini Suriye direnişinde kaybeden Müslümanların soluk alışları kulaklarınızı inletmiyor mu? Amel imanın rükünlerinden midir diye tartışırken hiç mi zalime karşı hakkı söylemekle ilgili rivayet okumadınız ey ezberci sistemin diktatörleri. Ey kalpleri petrol ile kapkara olmuş Sisi müritleri; murat ettikleriniz diz çöktüklerinizin hayalleri arasında perişan olacak haberiniz yok. Ey selef selef diye ortalıkta dolaşıp haleflerine sadece pasiflik, suskunluk ve mezar sessizliği bırakan zatlar neredesiniz? Ha sahi siz hiç mezara gitmezdiniz değil mi, maazallah şirke bulaşabilirsiniz; ama unutmayın dünyadan kaçıp ahireti yaşamak istiyorsanız, paranın anlamını öğrenmek istiyorsanız Esad’ın kıydığı Müslümanların mezarına gidip utanmanız lazım. Merak etmeyin ben size garanti veriyorum sadece utanmak ve ibret almak için giderseniz şirke girmezsiniz.
Ey sözde selefiler! Saraylara, petrol sahalarına bilerek ve bilmeyerek bağlı olan dünyanın her bölgesindeki sizler bilin ki, sizin ümmeti kandırmak, bir takım diktatör Arap şeyhlerini korumak için çıkarttığınız fetvaların ümmetin nazarında bir anlamı yoktur, artık Müslümanlar sizi tanıyor ve biliyor ki; Sisileri, Pisi’leri kim ve hangi şeyhler destekliyor

Not;suudi rejiminin politikalarını, medhaliliği, Diktatörleri ve darbeleri eleştiren selefleri tenzih ediyorum.

FURKAN AZERİ

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yer taifenin içinde yamuk adamlar var işte akhi. mehdi gelmeden birleşmeyecek gibi ümmet :(

O Çevrimdışı

Omar Khattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Mesela ellerinde tutuklarında Tağut Mursinin resmi olsaydı,yani Sisi Tağutu yerine Mursi Tağutunu destekleselerdi telefi yerine selefi mi olacaklardı ? Hayır değişen birşey olmayacaktı yine telefi olacaklardı.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Mesela ellerinde tutuklarında Tağut Mursinin resmi olsaydı,yani Sisi Tağutu yerine Mursi Tağutunu destekleselerdi telefi yerine selefi mi olacaklardı ? Hayır değişen birşey olmayacaktı yine telefi olacaklardı.

akhi mursi ile türkiyeyi bir tutma orda laiklik yok saçma sapan yeminler yok mursi'nin konuşmalarını dinle her şeyi alimlerle şeriata göre düzenleyeceğiz diyor türkiye'den farklı orada sistem. türkiye ile aynı kefeye koymak yanlış olur. selametle.

O Çevrimdışı

Omar Khattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
akhi mursi ile türkiyeyi bir tutma orda laiklik yok saçma sapan yeminler yok mursi'nin konuşmalarını dinle her şeyi alimlerle şeriata göre düzenleyeceğiz diyor türkiye'den farklı orada sistem. türkiye ile aynı kefeye koymak yanlış olur. selametle.

Bana masal okumayınız sayın hebbit kerrih

Ben Müslümanım ve ben tağutların her çeşitidini red edip tekfir etmekle,tağutları red edip tekfir etmeyenleri de tekfir etmekle ve onları kendime düşman bilmekle emrolundum.Öncelikle bunu bilin.

Sizin Murisiyi batıl bir şekilde savunuş şekliniz aynen şu misaldeki gibi ; Boynunda haç olan Hristiyan bir kişi bulunduğu yere şeriat gelene kadar Hristiyan olarak kalacağını,şeriat gelene kadar Müslüman olmayacağını,ne zaman Şeriat gelirse o zaman Müslüman olacağını söylemesi gibi.Siz bu kişiye Müslüman hükmü verir misiniz ?

Kim Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse,beşer yapımı kanunlar ile hükmederse o kişi kafirdir.Bu konu kati naslar ile sabittir ve tüm ehli sünnet ülemasının bu konu üzerinde icması vardır.Mursi de beşer kanunlar ile hükmettiğine göre tağut ve kafirdir.Mursi istediği kadar Şeriata göre düzenliyeceğiz desin.Biz yapılacak olana göre değil yapılana,mevcut olana göre hüküm veriyoruz.İslam'da da hükümler böyle verilir.Bir İslam beldesinin hükümdarı Allah'ın tüm hükümlerini uygulasa ama sonradan Allah'ın bir hükmünü uygulamayı kabul etmese ve onu uygulamayı bıraksa ya da Allah'ın bir hükmünün yerine beşer bir hüküm ile hükmetse bu belde İslam beldesi olmaktan çıkar,o hükümdar da bir tağut olur.Buna göre siz düşünün Mursi'nin durumunu.

Mursinin tüm küfürlerini bir tarafa bırakıyorum sadece şunu söyleyeyim kendisi Hırsızın Elinin Kesilmesi Ayetini inkar ederek hırsızlık yapanların ellerini kesmiyeceklerini söyledi.Bu mu Mursi'ye göre Şeriat ? Bu mu size göre Şeriat ? Bu küfrün ta kendisi.

Üst Ana Sayfa Alt