Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Mobil Oyun Yapmak ve Satmak Caiz midir?

M Çevrimdışı

Mawikedi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamünaleyküm arkadaşlar
Bildiğiniz üzere oyun piyasası baya genişlemiş durumda ve yetişkinler ve çocuklar olmak üzere herkes bu oyunları oynuyor bazısı güzel iyi içerikli olsa da genellikle çoğu caiz olmayan durumlar içeriyor,
Ve ben de buna nazaran haram içermeyen şirk bulundurmayan ve genellikle çocuklara hitaben en yüksek ihtimalle eğitici olmasını istediğim oyunlar yapmak istiyorum, Daha doğrusu mobil oyunlar yapmak istiyorum tabii her Müslüman gibi aklımda şüpheler ve vesveseler var bu tarz içerikli oyunlar yapsam ve bu oyunlardan oyun içi satışlardan para kazansam helal ve caiz olur mu?

Hicret Vakti Çevrimdışı

Hicret Vakti

Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi sorunu hangi bağlamda sordun
a)Oyun yapıp satmak mı?
b)suret yapmanın hükmü mü?
c)oyunun içinde şeriata uygun olmayan unsurlar
mı?
çünkü çok kapalı sormuşsun

|FaraH| Çevrimdışı

|FaraH|

°
İslam-TR Üyesi
Bildiğiniz üzere oyun piyasası baya genişlemiş durumda ve yetişkinler ve çocuklar olmak üzere herkes bu oyunları oynuyor bazısı güzel iyi içerikli olsa da genellikle çoğu caiz olmayan durumlar içeriyor,
Ve ben de buna nazaran haram içermeyen şirk bulundurmayan ve genellikle çocuklara hitaben en yüksek ihtimalle eğitici olmasını istediğim oyunlar yapmak istiyorum, Daha doğrusu mobil oyunlar yapmak istiyorum tabii her Müslüman gibi aklımda şüpheler ve vesveseler var bu tarz içerikli oyunlar yapsam ve bu oyunlardan oyun içi satışlardan para kazansam helal ve caiz olur mu?
Ve aleykümüsselâm ve rahmetullâhi ve berekâtûh.

'Kur'an ve Sünnetten delillerle Soru-Cevap" bölümüne yazamıyorsunuz değil mi? Yeni üye olduğunuz için?
O bölüme açarsınız Abdulmuizz Fida hoca cevaplıyor, biiznillâh.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam
Evvela forumda aratmanızı tavsiye ederim.buna benzer konular var