Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mücahid Seyh Muhaysini'nin Kızına Mektubu

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Selam olsun sana ey kalbimin reyhanı…

Uzaktan da olsa bu sana tebrik mesajımdır.

Şam’ın çocuklarını ve senin küçük kardeşlerini savunmak için hicret ettiğimde seni alnından öperek sana veda ettim.

Sen o zaman henüz okumayı bilmiyordun.

Ve işte şimdi sen ilkokul ikinci sınıfa başarı ile intikal ettiğini, okulundan aldığın teşekkür belgesini bana göndererek beni başarın ile müjdeliyorsun

Bebeğim bu başarı ile beni şaşırtmadın.

Gittiğimde gözlerimin seni bir daha görüp göremeyeceğini bilmeden çıktım.

Çıkmadan evvel ellerimi semaya kaldırmış, “Ey Allah’ım, cihad için çıkıyorum ve senin indinde zürriyetimden emanet bırakıyorum. Bebeğim Kadi’yi ve kardeşlerini sana emanet ediyorum. Onları hıfz eyle, sen indinde olan emanetleri zayi etmezsin” diye dua ederek çıkmıştım.

O yüzden bebeğim bana senden ancak “Kur’an’ın tümünü hıfz ettim” müjdesini vermen yeterli gelir.

Ben şimdi sana, değerli annene ve senin öğrenmeni sağlamak için saatlerini veren öğretmenlerine teşekkürlerimi yolluyorum. Allah hepinizi hayır ile mükâfatlandırsın ve sizi bereketli kılsın.

Seni tertemiz alnından öpüyorum.

Sakın senden ayrı kalmamın benim için kolay olduğunu sanma…

Velakin cihad etmem ve senin gerçek geleceğini temin etmem gerekiyordu.

Allah seni korusun yavrucuğum.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
RABBİM,islama bağışlasın amin

Üst Ana Sayfa Alt