Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mucahidleri Emir'e Ayaklanan Bağy'ler Görmüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İ Çevrimdışı

İmam Şafii

Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida

sürekli günahımı alıyosun yine sui zanda bulundun.

Mucahidleri Emir'e ayaklanan bağy'ler görmüyorum

şayet görseydim Yezide karşı çıkan Hz.Hüseyini , Haccac'a karşı çıkan Abdullah b. Zübeyr'i , yine Harre vakasında Yezide karşı çıkan Medine Ehlini bağy olarak görürdüm.

Ben Abdullah b. Ömer gibi düşünüyorum. Fitneden , kargaşadan tamamen uzaklaşıp maslahat mefsedete uymamız lazım diyorum.

Esedin kafir olup olmadığını da bilmiyorum.Bu konuda bilgim yok. Nedir değildir düşüncesi itikadı nedir? Nusayri diyolar bildiğim kadarıyla. Eski eserlere göre : Nusayriler hz.aliyi ilah görüyorlarmış , peki muayyen olarak bu zamandaki şahıslar da böyle düşünüyo mu? onu da bilmiyorum.

Esed Kafir bile olsa Müslümanlar olarak ''Onu indirecek Gücümüz yoksa veya herkes kendi haliyle uğraşıp mücahidlere yardım etmiyorsa'' niye bu kadar insan ölsün ki ?

sonuçta hem halk hem mücahidler zarar görücek ki gördü de

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardesim sen olayin basini istiyorsun sitede ben paylastim halk neden ayaga kalkti bi bak bakalim ondan sonra detaylari konusuruz.yada nette arat suriye belgeseli diye

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim içindekileri dindir, yarın sabah bu konuyu tekrar araştır inşaAllah. Yezid ile Esed'i aynı kefeye koyman yezid'e -bile- zulum

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Abdulmuizz Fida

sürekli günahımı alıyosun yine sui zanda bulundun.

Mucahidleri Emir'e ayaklanan bağy'ler görmüyorum

şayet görseydim Yezide karşı çıkan Hz.Hüseyini , Haccac'a karşı çıkan Abdullah b. Zübeyr'i , yine Harre vakasında Yezide karşı çıkan Medine Ehlini bağy olarak görürdüm.

Ben Abdullah b. Ömer gibi düşünüyorum. Fitneden , kargaşadan tamamen uzaklaşıp maslahat mefsedete uymamız lazım diyorum.

Esedin kafir olup olmadığını da bilmiyorum.Bu konuda bilgim yok. Nedir değildir düşüncesi itikadı nedir? Nusayri diyolar bildiğim kadarıyla. Eski eserlere göre : Nusayriler hz.aliyi ilah görüyorlarmış , peki muayyen olarak bu zamandaki şahıslar da böyle düşünüyo mu? onu da bilmiyorum.

Esed Kafir bile olsa Müslümanlar olarak ''Onu indirecek Gücümüz yoksa veya herkes kendi haliyle uğraşıp mücahidlere yardım etmiyorsa'' niye bu kadar insan ölsün ki ?

sonuçta hem halk hem mücahidler zarar görücek ki gördü de
Zırvalamaya devam etmişsin.
Hala kalbinden mucahidleri itham altında bırakıyorsun Allahtan kork. Ve ..
Zalim müslümanlarla, kafir muşrikleri kıyaslama sapıklığını terk et!
Kapanan konu için yeni konu açmandan ötürü 3 gün yazma cezalısın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...