Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Muhammed Abduh, Reşit Rıza ve Cemaleddin Afgani Kimlerdir?

K Çevrimdışı

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum.
Genel olarak Selefi hareketin kurucusu sayılan bu kişiler kimlerdir? Selefi kardeşlerin bu kişilere bakışı nasıldır?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Esselamu Aleykum.
Genel olarak Selefi hareketin kurucusu sayılan bu kişiler kimlerdir? Selefi kardeşlerin bu kişilere bakışı nasıldır?
Âleykum selam we rahmetullahi we beraktuh

Selefi hareketinin kurucusu iseler, selefiler bu kişilere nasıl bakacak? Fakat evvela bu karanlık kişilerin selefi hareketinin kurucusu sayılmalarını delillendirmeniz gerekir. Yâni kim sayıyor? Daha da önemlisi bu zatlar bırak selefiliği kurmayı kendileri ehl-i sunnet midir?

Soru açmadan önce sorunuzla alakalı konuları Forumda daha önceden açılıp açılmadığını bir sorgulayınız.

K Çevrimdışı

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun. Forumda konuyu aramış ama bulamamıştım. Acemilikten olsa gerek...

Selefi hareketin kuruluşunu bu zatlara nisbet eden zat kişiler Selefi değiller zaten. Bende bu sebepten ötürü o kişilerin sözüne itimad etmedim ve bunun tahkik etmek için size sordum