Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Muhammed Emin Yıldırım'ın İslami Görüşü Nedir?

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum hocanın kitapları okunur mu İslami gorusu nedir.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
81 il 81 sahabe videolari çok guzel bence.
Gerci ulsub olarak anlatis beni pek acmasa da guzel anlatıyor

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun siyer-i severim

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Aleykumselam.

Siyer alaninda bir numara diyebilirim kardeşim. İşkembeden allayıp pullamiyor kaynak kitaplarinda ne geciyorsa onu anlatiyor.bize de lazim olan o diger farkli gorusleri bizi ilgilendirmez lazım olani alır faydasız olanı kendisine bırak.

Mesela millet bilal habeşi r.a anlatırken sesinin çok guzel oldugunu anlatırlardı ama öyle değilmiş kaynaklarda çok sasirmistim

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
IMG_20200712_225058.jpg

SubhanAllah
İnşâAllah müşriklerle aynı manada söylemiyordur, burda kastedilen sünnettir.

Son düzenleme:
عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Yok kardeş o kadarda değil..yazarını tanımıyorum lakin Muhammed Emin hoca o manada söylemez..
Ben de kendisini, derslerini takip ediyorum. Bir müddet sonra kişi kimlerle oturursa onlara benziyor, en azından etkileniyor. Bulunduğu çevre tevhid konusunda çok da düzgün olan çevreler değil.
Kastedilen bu değilse de bu tür sözleri uluorta söylemek problem oluşturuyor.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Muhammed Emin Yıldırım hocaya ulaşmak zor değil, kitaplarında
vermiş. Eğer imanından şüphe ediyorsan iletişime geçip tevessülde bulunmaması gerektiğine dair uyarabilirsin bu şekilde uluorta şüphe yaymak yerine.
Şüphe yayanlar, ancak zorlama bir teville kurtarılabilicek müşriklerin kullandığı sözleri paylaşan kişilerdir. Yorumlara bakarsanız hemen şirklerini kusmuşlar zaten. Dini bilgisi zayıf olan kişi bu şiire ittiba ederse - eğer bu şiirde sünnet kastedilmişse bile- şirk bataklığına adım atabilir.

Son düzenleme:
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu zamanda en samımı en ıcten ve bırebır de anlattıkları ıle ımtıhan olan elı öpülesi i iki şeyh bilirim
Biri seyh halid raşid diğeride suleyman bın ulvan bu mumınlerın anlattıkları kadar hıcbırsey tesır etmıyor bana.
Bizzat da dedıgım gıbı ımtıhan oluyorlar. İkiside suudların hapıshanelerınde.
ALLAH tez zamanda yenı nasıhatleri ile birlikte ummete kavustursun.

Bızım ulkemızde de evet bır kac ısmı gecen kımseler mevcut yararları var elbette lakın bır bosluk var dınledıkce o bosluk gıtgıde acılıyor.Sebeb var sonucları yok.Anlatıyorlar ama hep eksik.

Ya korkuyorlardır yada baska bırsey bılmıyorum ama oyle gelıyor. oylede zaten.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
@عبيد Muhammed Emin Yıldırım siyer üzerine yazdıklarıyla tanınan bir kimse, soru da o yönde sorulmuş. Burası amel defteri değil ki adamın hatalarını toplayalım. Burayı okumadığına göre düzeltmek de anlamsız. Burada bu şekilde düşünen de yok ki onu uyaralım. Düşünen olsa da bu düşüncesini Yıldırım'dan mı almış.

Alıntılamış olduğu şiire anlam veremiyoum, ancak altında yatan inanç Allah Resulü'nün diri olduğu ve müminler için dua edebildiğidir, ki şairin son iki mısrası bunu dile getirmiş. Dolayısıyla bu şirk olmaz, bid'î tevessül sınıfında kalır, ancak Yıldırım bunu bidat da kabul etmiyordur o yöndeki görüşe uyarak. Neden doğrudan Allah teala'dan istemek yerine Resulullah'ı ön plana çıkarmış, bunu Sezai Karakoç'a sormak lazım. Ama benim demek istediğim, şirk basit bir itham değil ki, manası kastı şüpheliyse buraya aktarmak manasız.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
@عبيد Muhammed Emin Yıldırım siyer üzerine yazdıklarıyla tanınan bir kimse, soru da o yönde sorulmuş. Burası amel defteri değil ki adamın hatalarını toplayalım. Burayı okumadığına göre düzeltmek de anlamsız. Burada bu şekilde düşünen de yok ki onu uyaralım. Düşünen olsa da bu düşüncesini Yıldırım'dan mı almış.

Alıntılamış olduğu şiire anlam veremiyoum, ancak altında yatan inanç Allah Resulü'nün diri olduğu ve müminler için dua edebildiğidir, ki şairin son iki mısrası bunu dile getirmiş. Dolayısıyla bu şirk olmaz, bid'î tevessül sınıfında kalır, ancak Yıldırım bunu bidat da kabul etmiyordur o yöndeki görüşe uyarak. Neden doğrudan Allah teala'dan istemek yerine Resulullah'ı ön plana çıkarmış, bunu Sezai Karakoç'a sormak lazım. Ama benim demek istediğim, şirk basit bir itham değil ki, manası kastı şüpheliyse buraya aktarmak manasız.
Bu şiiri, şiir başka nedenlerle biraraya gelince paylaştım.
Kendisini tekfir eden de olmadı ki.

Forum bizden ibaret değil. Bir sürü gelip giden oluyor. Muhammed Emin Yıldırım'ın forumda çokça videosu bulunmakta, bazı videolarını da kendim paylaştım. O ve Nureddin Yıldız gibi isimlere meylim de vardı. Tağut yolunda ölmüşleri şehit ilan edip- rahmet okumaları Erbakan gibi demokratları sevmeleri... nedenleriyle de bu meylim peyderpey zayıfladı.
Kendisi siyer konusunda uzman olsa da, peçenin hükmü, tekfirin vb. konularda da ders yapan, takip edilen biri.
Adam kim diye sorulmuş. Ben de kendisinin inancını yansıtabilecek bir metni buraya ekledim. İnşâAllah bir gün bir Müslüman bu konuya bakarsa forumdaki videolarla beraber bu bilgileri de göz önünde bulundurarak değerlendirme yapar.

Ek olarak , Abdulmetin Balkanlıoğlu gibi sofileri , Nureddin Yıldız gibi diyanet adlı İslam'ı yıkmak için kurulmuş kurumu ülkenin neredeyse dini işlerinden sorumlu kurul ilan edecek, Mahmut ustaosmanoğlunu övdükçe öven kişileri ve onların dostlarını dost edinmiş,
Eskiden tekfir ettiği kemalist ve komünistlerin avamını kardeş edinen, İslamı başa getirmek için geçici olarak laiklik ile yönetilmeyi uygun gören - huda para "yakın" isimlerden olan Aldulkadir Turan'ın rehber tvde ihvan ve hamasla ilgili videolarına bakabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam bu kişi, Mısır darbesinden sonra ihvanı değerlendirirken bu sözleri söylüyordu- İran sevici parti hüda para da yakın bir isim. Takip ettiği kişilere bakıldığında, çokça bu partiye mensup kişi, onların medreseleri olan ittihadul ulema yöneticilerini veya dernek yöneticilerini bulabilirsiniz. Bunlar bir iki
kişi olsaydı belki normal kabul edilirdi fakat sayı düşündürecek kadar çok. Onun Diyarbakır sevgisinin temellerinde, güzel yönleri bulunmakla beraber süreç değiştikçe renk değiştiren maslahat ve vahdet çorbasından içen bu camianında bulunduğunu söyleyebilirim. Konu ile ilgili "peygamber sevdalıları platformu" nun düzenlediği kutlu doğum konuşmalarına bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
@عبيد
Anlıyorum, ama siyasi meselelerde farklı görüşte olan, hükumeti destekleyen alimlerle ne derece ayrışmak lazım bu konuda esasen fazla katı bir ayrışmaya gidilmemeli görüşündeyim. Ayrıca ibâdat vb. konular üzerinden şahsiyetlerini itibarsızlaştırmak yerine, bizzat siyasi görüşleri münakaşa ve ret edilmeli bence. Yanlış anlaşılmasın, siyaseti dinden ayrı bir saha olarak göstermiyorum, ancak bunu fürû dahilinde değerlendiriyorum. Bu konuda hatalı oldukları konusunda şüphem yok, bununla birlikte fırkalaşmak doğru bir yaklaşım değildir.

Forumu aradım ve bu meselemizle alakalı iki konu buldum, ilginize sunuyorum:

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt