Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Muhammed Mursi: "Maymun ve Domuzların çocukları yahudilerle müzakerelere hayır"- Video

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
muhammed-mursi-maymun-ve-domuzlarin-cocuklari-yahudilerle-muzakerelere-hayir.jpg
Yahudiler hakkındaki sözleri çileden çıkarttı
İslam’a ve Müslümanlara yapılan onca hakaretlere, Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına rağmen ses çıkarmayan ABD, Mursi’yi Yahudiler hakkında söylediği sözlerden dolayı kınama küstahlığında bulundu.
Mursi, 2010`da çekildiği belirtilen bir televizyon kaydında Yahudiler için `Maymun ve domuz soyundan gelenler” ve `kan emiciler` diyor.
Amerikalı yetkililer, Mursi`nin “son derece hakaretamiz` olarak diye niteledikleri bu sözlerine açıklama getirmesini istedi ve bunun Orta Doğu barış sürecine zarar verdiğini söyledi.
`Savaş tacirleri`
Merkezi Washington`da bulunan Orta Doğu Medya Araştırmaları Enstitüsü tarafından İngilizce`ye çevrilerek yayımlanan kaydın Filistin televizyonu El Kuds`tan alındığı belirtiliyor.
Mursi, Müslüman Kardeşler Hareketi`nin liderlerinden biri olarak verdiği demeçte, Yahudi yerleşimcilerden “Filistin`i işgal edenler” ve “Savaş tacirleri” olarak söz ediyor.
Geçen yıl cumhurbaşkanı seçilen Mursi, “Filistin topraklarına ve Filistinlilere saldıran bu Siyonistlere karşı” askeri direniş çağrısında bulunuyor.
Mısır lideri Filistin Yönetimi`nin de `Sırf Filistin halkının iradesine karşı çıkmak için Siyonist ve Amerikalı düşmanlar tarafından yaratıldığını` savunuyor, Mısırlıların çocuklarına ve torunlarına Yahudilere karşı nefret aşılaması çağrısında bulunuyor.
Amerikan Dışişleri Bakanlığı Mursi`nin bu yorumlarını kınadı. Bakanlık sözcüsü Victoria Nuland, “Bu ifadeleri ve dinsel nefreti savunan bir söylemi tamamıyla reddediyoruz. Bölgede çok uzun zamandır kullanılan bu söylem barış hedeflerine ters düşüyor” dedi.

cihadhaber

<font color="#333333"><span style="font-family: Georgia">

trans.gif

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Fitneciler ve münafıklar nasıl göstermek istiyorsa insanlar öyle görmek zorunda kalıyor.Zaten basının yaptığı da bu.Nasıl göstermek istiyorsa onunla ilgili çarpıtmayı bol bol yapar.

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
senin bu iradeni diğer muvahitlerede göstermeni temenni ediyorum inşallah anlamışsındır

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah-u Teâlâ şöyle buyurmuştur:

"Muhammed, Allah’ın rasulüdür. Onunla beraber olanlar kafirlere karşı şiddetli, birbirlerine karşı ise merhametlidirler." (Feth: 29)

bu ayetin gereğini yerine getirmek için çabalıyorum.

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ama şunu unutma insanlar iyi niyetli olsalarda bu onları kurtarmaz kardeş birileri birileri karalıyor delilsiz isnatsız birileride farkında olmadan alet oluyor vallahi billahi ben hocanın bütün derslerini onlarca kez dinledim ve hocanın ne mucahitleri tekfir ettiğini ne de diğer iftiralara benzer bir şey söylediğini duydum bilakis onların iftiralarının tam zıttını söylüyor herzaman. bu karalamalrı başlatanlar bundan emin olun kötü niyetli kuranın boğazların aşağıya inmemmiş kimselerdir

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Selef çizgisinde olduğunu söyleyen kardeşler : Sofileri,mezhep mensuplarını veya alimlere sıkı sıkı bağlı kişileri genelde taassupçuluk yapmak ile eleştirirken aynı hataya kendileri düşüyorlar.

Herkesin hata yapabileceğini unutmamak gerekir.Bir kimseyi çok sevdiğimizden dolayı onun hatalarını göremiyor isek işte burada bir durum kendimize "ben ne yapıyorum" sorusunu sormak gerekir.

Hanzalanın iyi yönleri olduğu gibi kötü veya hatalı yönleri olabilir.Birileri bunu söylediğinde olmaaaaaz yalnış yapamaaaaaz diye savunmaya geçmeden önce hatası olabilir diye yaklaşırsak ancak ilim ehli kişilerden veya ilim talebelerinden faydalanabiliriz.

Bu aslında biraz islami çevre ve tevhid bilincine sahip olma ile doğru orantılı.Bir yerden sonra anlatılanlardan neyin alınıp alınmayacağını öğreniyor insan.Eğer öğrenememişse tam bir facia ve kaos yaşıyor.Yalnış doğru ayırt etmeden herşeyi alınca istemediğimiz sonuçlar ile karşılaşıyoruz.

Aşırı uçlarda gezen gençler,ölçüsüz tekfir ve iddialar,kılıçtan keskin sözler,insanların ve daha önemlisi müslümanların kalbini kırmalar vs. vs.. İşte bunun sebebi doğru ile yanlışı ayırt edemeyecek olgunluğa erişememektir.

Kısa bir örnek vermek gerekirse Türkiye'de benim bildiğim tekfirci (!) diye anılan birkaç isim var : Alaeddin palevi,halis,ilyas,fatih saban,musa hoca,murat gezenler gibi.Fakat bu isimler arasında en az tepkiyi alan ve rakiplerinin bile hocam,abim diye hitab ettiği Alaeddin Palevi ve musa hoca vardır.Bunlar yaşları ve olgunluğu itibari ile her zaman itibar görürler ve hakarete uğramazlar.

Bak mesela türkiye'de son dönemlerde ender yetişmiş hocalardan olan Hasan Karakaya var.Ortaya eser koyuyor ve attığı her adımda söylediği her sözde binayı yıkmaya değil yapmaya çalışıyor.Ama en cahilinden en ilimlisine kadar herkes saygı gösterir.Ben hanzalayı eleştirdiğim her konuşmam da şunu da söyledim.İlmini ve zekasını kontrollü kullansa gerçekten çok güzel bir alim çıkar Allah-u alim.Yani her hapse girdiğinde biraz daha olgunlaşıyor.Ama bunu hapse girmeden ve usulüne uygun yapsa ben gider ona tabi de olurum,önünde ona karşı gelenlere set de olurum.

İşin özü : Acele etmeden,sakin bir kafa ile iyi bir süzgeçten geçirmek gerekiyor.İnsanlar islamı dört dörtlük bilmese bile islami kültüre ve bilince sahip olduklarında doğruyu bulmaları kolaylaşır.

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bak kardeşim ben hoca yanlışsızdır demem demedim çünkü ben kalbimi hakka açmışım zaten benim itikatımda budur ama hocaya karşı söylenenlerin çoğu iftira zaten delilli gelseler amenna ama demiş etmiş falan filan ve sizin neyin ne olduğunu bilmediği dediğiniz kişilerinde o söylenenlere itibar etmesi kardeşim koy delilini hak verelim ama ben hocanın derslerinden yapılan iftiralara delilleri koyarım ha diyorsan ki hoca derslerindeki gibi değil tanımıyorum onuda yine iftiracıların bize göstermeleri lazım

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bak kardeşim ben hoca yanlışsızdır demem demedim çünkü ben kalbimi hakka açmışım zaten benim itikatımda budur ama hocaya karşı söylenenlerin çoğu iftira zaten delilli gelseler amenna ama demiş etmiş falan filan ve sizin neyin ne olduğunu bilmediği dediğiniz kişilerinde o söylenenlere itibar etmesi kardeşim koy delilini hak verelim ama ben hocanın derslerinden yapılan iftiralara delilleri koyarım ha diyorsan ki hoca derslerindeki gibi değil tanımıyorum onuda yine iftiracıların bize göstermeleri lazım

şu atlanmaması gereken bir gerçekki ''tekfiri hanzala yaydı diyemicem'' fakat bütün tekfirciler hanzalanın etrafında toplandı... 2 -3 sene önce bu tekfir pisliği ne zaman dile getirilse onun halkasına takılanlar altından çıktı... ben hiçbirzaman hanzala tekfiri yayandır demedim ama önleyen de olmadı.... cemaatinde yer bulamayan kendi arkadaşlarını tekfir etmeye başlayan gidecek yer bulamayıp yanlız kalanların mekanı oldu... öyle şeyler duydukki aklımız şaşatı... ölçüsüz adamlar herzaman hem kendilerine hem etrafındakilere zarar verir... vasat ümmet nasıl olunur bu konuda ben bile çoğu zaman çelişkideyim fakat sanırım şu zamanda vasat olmak çok konuşmamak, her duyduğunu yaymamak, kötülüğün yayılmasına engel olmak hatta sebep olmamak diyeyim.... çok konuşan çok yanılır demişler

Binti Abu Qatade Çevrimdışı

Binti Abu Qatade

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şu atlanmaması gereken bir gerçekki ''tekfiri hanzala yaydı diyemicem'' fakat bütün tekfirciler hanzalanın etrafında toplandı... 2 -3 sene önce bu tekfir pisliği ne zaman dile getirilse onun halkasına takılanlar altından çıktı... ben hiçbirzaman hanzala tekfiri yayandır demedim ama önleyen de olmadı.... cemaatinde yer bulamayan kendi arkadaşlarını tekfir etmeye başlayan gidecek yer bulamayıp yanlız kalanların mekanı oldu... öyle şeyler duydukki aklımız şaşatı... ölçüsüz adamlar herzaman hem kendilerine hem etrafındakilere zarar verir... vasat ümmet nasıl olunur bu konuda ben bile çoğu zaman çelişkideyim fakat sanırım şu zamanda vasat olmak çok konuşmamak, her duyduğunu yaymamak, kötülüğün yayılmasına engel olmak hatta sebep olmamak diyeyim.... çok konuşan çok yanılır demişler
'Tekfir Pisliği' demek çok yanlış bir lafız oldu, zira tekfir şer-i bir hükümdür..

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
2 -3 sene önce bu tekfir pisliği ne zaman dile getirilse onun halkasına takılanlar altından çıktı.
Kardeş bu türden kelimelerin başına niyetiniz iyi de olsa kötü bir sıfat getirmeyiniz.şer-i ve ıstılah manası bulunan bir kelimeyi,kişilere göre kötüleyemezsiniz.Kelimeler kişilere göre kötü ve küfür sıfatına haiz olmaz,kişiler kelimeleri kötüleştirir,kelimeler de kişileri kötüleştirir.Siz en azından tekfir pisliği yerine,tekfir kılıcı deyin ne olur.Müslüman ve muvahhide güzel söz ve adab yakışır.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Demokrasiyi İster Amaç İster Araç Olarak Kullansın Hiç Farketmez...
Sonuç olarak yine aynı yere çıkıyor...

Şimdi İsraile SAydırdı Diye "DİNİ DEVLETİ KABUL ETMİYORUZ" Açıklamalarını unutacak mıyız?

Yıllardır Aynını İran Yapmıyor mu?

Sadece İsraile (Arada bir de Abd ye kükreyerek) Mücahid oluyor, Ama Suriye de Yİne aynı İran Katliamlarına Devam Ediyor.

Mursi İsraile Kükrüyor , Ancak İSLAMi DEVLETİ Kabul etmediğini belirtiyor.

Yİne Aynı Mursi Somalideki Şebab HareketiNe karşı Nato Ve Afrika Birliğini Destekliyor...(İdolü Tayyip Erdoğan İle Birlikte)

ARTIK ŞUNU ANLAYIN DEMOKRASİ BİR SİSTEMDİR. ŞURA BİR YÖNTEMDİR.DEMOKRASİ İLE İSLAMİ YÖNETİMİN HİÇBİR ZERRESİ BAĞDAŞMAZ

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
erbakanın da "banane amerikadan" çıkışları vardı, aralarındaki fark ne peki? mursi türkiyedeki milli görüş zihniyetinin mısır kopyası arada bir fark yok.

E Çevrimdışı

Et Tevhid vel Cihad

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
​AbduIIah b. Utbe b. Mes'ud (r.a)'den şöyle rivayet edilmiştir:
Ömer (r.a)'den işittim. O şöyle diyordu:

«İnsanlar Rasulullah (s.a.s) zamanında vahiy ile gizli hallerinden de sorumlu tutulurlardı. Rasulullah'ın vefatı ile vahiy kesilmiştir. Bugün sizi gördüğümüz amellerinizden dolayı sorumlu tutarız. Bu yüzden kim bize hayır ve adalet gösterirse onu emin sayar ve güvenilir kabul ederiz. Onların gizli hallerini araştırmak bize düşmez. Gizli hallerinin hesabını da ALLAH görür. Bize zahiren fena hal gösterenlerden de emin olamayız. Niyetinin iyi olduğunu söylese bile ona inanmayız
(Buhari)

T Çevrimdışı

Takva Yolu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kullanılan anlama göre değişir..

SECDE ibadettir ve şer'i hükm'dür..

Fakat Put'a secde eden , Esad'a secde eden birisinin Secdesi PİSLİK olur..

Ve l hasıl ; Pislik yada temizlik isim ile değil anlamı ile olur..

Tekfir pisliktir (haşa) sözü küfürdür.

İkincisi, Tekfir pisliktir (haşa) sözü umum bir lafızdır. Bu tüm tekfirleri içine alır. O yüzden söylediğin o uyduruk şey doğru değildir.

Verdiğin örneğe göre Esad'a secde edenin secdesi pisliktir değil, SECDE PİSLİKTİR demen lazımdır. Çünkü yukarıda ki söz umumdur, bu söz ise sıfatlar ile hass kılınmıştır. Elmayı, armuda kıyas ediyorsun.

Kimde tekfir pisliktir (haşa) derse kafirdir. Tekfir yöneticilerin, nikahın, miras, kişilere karşı davranış tututumu ve benzeri ahkamlarda bu dinin aslıdır. Tekfire pislik diyenin kendisi pisliktir.

Zira Allah subhanehu ve teala diyor ki; "Ey iman edenler! Müşrikler ancak bir pisliktir."

E Çevrimdışı

Ebu Katade

Guest
"tekfir pisliği" kelimesi bencede hoş olmamış. tekfir pislik değildir tam tersine İLERİ GİTMEMEK ŞARTIYLA olması gereken bir kaidedir. tekfir pisliği diyen kardeş: sen tekfir etmen gereken kişileri tekfir ettiğin zaman sende senin deyiminle tekfir pisliğine girmiş oluyorsun???

bu sözünle tekfirde aşırı giden pislikleri kastediyorsan o zaman farklı tabi....

M Çevrimdışı

Muvahhidah

Üye
İslam-TR Üyesi
Esad'a secde edenin secdesi pisliktir değil, SECDE PİSLİKTİR demen lazımdır.
Zira Allah subhanehu ve teala diyor ki; "Ey iman edenler! Müşrikler ancak bir pisliktir."

Secde Pislik olmaz , Başkasına yapılan secde pislik olur.

Tekfir pislik değildir , Müslümana yapılan tekfir pisliktir..

SECDE ve TEKFİR umum şer'i bir anlamdır , Müslümana yapılan TEKFİR ve Allah'dan swt başkasına yapılan SECDE o yapılan amel anlamındadır..

Allah'dan swt Başkasına kesilen KURBAN leş'tir anlamı mahiyetindeki gibi.. Hadi bakalım KURBAN leş'tir diyen Kafirdir ? :D

İdrak önemli bir meseledir , olmadan olmuyor işte :)

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
mursinin lafının hz.ibrahime dayanıp dayanmasının anlamına bakmak lazım konu başka yerlere doğru kayıyor...

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
yahudiler maymun torunları
hiristiyanlar domuz torunları