Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Muhaysini: Suriye'de Türk Lirasına Geçmeliyiz

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
muheysini--suriye-de-turk-lirasina-gecmeliyiz.jpg

Suriyeli muhaliflerin çatı örgütlenmesi olan Fetih Ordusu’nun Şer’i kurulundaki Şeyh Abdullah Muheysini: Türk lirasına geçmeliyiz.

Suriyeli muhaliflerin çatı örgütlenmesi olan Fetih Ordusu'nun Şer'i kurulundaki Şeyh Abdullah Muheysini, Suriye'de Baas rejimini ekonomik olarak çökertmek için muhalif grupların Türk Lirası kullanmaya başlaması gerektiğini söyledi.

Şeyh Muheysini, yaptığı açıklamada; “Suriye'de Baas rejimini ekonomik olarak bitirmek için Suriye parası yerine Türk Lirası kullanılması gerekir. Ahrar'uş Şam, Nusret Cephesi, Ceyş'ül İslam ve diğer gruplar birlikte karar alıp TL'ye geçiş yapmalıdır. Tek bir grup bile TL'ye geçerse yirmi dört saat içerisinde her tarafta TL kullanımı başlar. Suriye lirası sürekli değer kaybediyor. Rejim karşılıksız para basarak muhalifler tarafında özgürleştirilen bölgelere gönderiyor ve buradaki dolarları topluyor. Rejimin bu hareketi Müslümanları çok büyük zararlara sokacaktır. Tüm gruplar TL'ye geçiş konusunu gündemlerine alıp istişare etmelidir” dedi.

Şeyh Muheysini'nin bu önerisi de rejimin, yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle çok fazla Suriye lirası basarak muhalif bölgeleri de ekonomik bir krize sokma riskine karşı alınacak bir tedbir olarak yorumlandı.

Kaynak : time turk

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Şıhım diyorsa doğrudur

RABBİM,ümmetin başından eksik etmesin amin

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türk lirası kullanmak küfür mü ? O zaman dolar ?
Ha doğru ya devlemiz altın dinar basıyor :D

zavallı artık nasıl propaganda yemişse tr lirasını kullanmayı küfür olarak göreceğimi zannediyor

mesele sen o türk lirasını kullanma mekanizmasını nasıl kuruyorsun para gökten düşmeyecek herhalde .şam cihadının ekonomik ayağında para sirkülasyonu için kemalist nato üyesi tc ile işbirliğine hangi ilişkiler ağı ile gidiyorsun.karşındaki adamla ilişkin ne ?onların sana yardım edeceğini düşünüyorsan gayet samimisin herhalde

adam bunu bile düşünemeyecek kadar,bu analizi yapamayacak kadar sığ saf ve basit beyinli.ilkokul çocuğu misali

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
zavallı artık nasıl propaganda yemişse tr lirasını kullanmayı küfür olarak göreceğimi zannediyor

mesele sen o türk lirasını kullanma mekanizmasını nasıl kuruyorsun para gökten düşmeyecek herhalde .şam cihadının ekonomik ayağında para sirkülasyonu için kemalist nato üyesi tc ile işbirliğine hangi ilişkiler ağı ile gidiyorsun.karşındaki adamla ilişkin ne ?onların sana yardım edeceğini düşünüyorsan gayet samimisin herhalde

adam bunu bile düşünemeyecek kadar,bu analizi yapamayacak kadar sığ saf ve basit beyinli.ilkokul çocuğu misali

Dostum sen nerede hangi ulkede yasiyorsun ?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ucuncusu rasulallah ebu talibin yanindayken musrikler ona zarar veremiyordu
ama ebu talib muslumanligi da kabul etmemisti
Rasulallah cikip onada deseydi ya sen kafirsin etme bana yardim diye
Vallahi su zihniyetinizi gomun topraga yoksa pisman olurda yaptiklarinizdan isiniz ahirete kalmasin...!

Yok seytan gibi inat edip takilirsaniz senin ibadetinden kardesin de nasibini alir mutlaka o kadar ibadet et bir sozunle onu kaybet.
Adam cehenneme giderken sayende cennete gidecek
Sende sevinirken uzulme sonra dostum.
Adimlarina dikkat et.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi

Seninki sadece bir "Zan"dan ibaret, zanna uyup saçmalıyorsun, zan ise şüphesiz hakikat bakımından birşey ifade etmez. Sen bunu boşverde esede kaç varil petrol sattınız onu söle hele

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bir yerden para akışının tamamen devlet kontrolü altında olduğunu düşünüyorsan bahsettiğin ilkokul çocuğu sen opabilirsin. Sen de nasıl bir propagandaya maruz kalmışsan savunduğun adamların kibrine sahipsin

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Iraktada sofilerle ittifak kurarlar ayrıca saddamın mezarını neden havaya uçurmadınız...

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir yerden para akışının tamamen devlet kontrolü altında olduğunu düşünüyorsan bahsettiğin ilkokul çocuğu sen opabilirsin. Sen de nasıl bir propagandaya maruz kalmışsan savunduğun adamların kibrine sahipsin

tc ye karşı ihracat fazlası mı vereceksin de tl stoklayacaksın :)

görmedim duymadım a devam sizin adamlarınınz tc ve suud un kucağında o taraftan bu tarafa dolanıp duruyorlar :)

dünyada kimse takmıyor da sizi bu tc deki üç beş beyinsiz haber sitesi sizin beyninizi tüketti

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tc ye karşı ihracat fazlası mı vereceksin de tl stoklayacaksın :)

görmedim duymadım a devam sizin adamlarınınz tc ve suud un kucağında o taraftan bu tarafa dolanıp duruyorlar :)

dünyada kimse takmıyor da sizi bu tc deki üç beş beyinsiz haber sitesi sizin beyninizi tüketti
Peki ya nusayrilere petrol satmak nedir? Görmedim duymadım deme sakın.

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
siz onu bunu bırakın birbirinizle savaşıp 1000 kişiyi öldürüp doğu guta yı esed e teslim etmenizin haberini yapın. bunu yapanlar arasında ışid olsa günlerce ne haricilik bırakırdınız ne esed ajanlığı

sizin tekniği kullanarak ben de hikayeler analizler yapıp sizden de bir haricilik hikayesi çıkarabilirim .istersen yapabilirsin

Üst Ana Sayfa Alt