Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

“Muhterem”le Konuştum! kendi kendime...

Ö Çevrimdışı

özgürlüğe hasret

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tevfik Akıldanesi

Şu baştaki resim birilerine yazı yazdırdı, birilerini düşüncelere itti. Belki birilerini de günaha sokmuştur. Benim de yine aklıma takıldı. Şu muhteremle bir karşılaşsak acaba aramızda nasıl bir konuşma geçerdi. ALLAH-u âlem. Kendi kendime konuştum hüsnü zan ile… Ne kadarda hüsnü zan besleyerek işi kurtarmaya çalışsam da kurtaramadım doğrusu. En iyisi okuyucuya aktarayım belki biri çıkar da işi kurtarır.
Tevfik: -Selamun aleykum muhterem.
Muhterem: - Ve aleykumselam verahmetullahi veberakatühü.
T.- Muhterem bu resimde ki kardeş sen misin?
M.- Evet, benim kardeş hayırdır, ne oldu?
T.- Forma yapmışın!
M.- Evet kardeş hem de en parlağından.
T.- Kardeş bu yanındaki adamlar seni zorlamı yanlarına çektiler?
M.- Yok kardeş baksana ben aralarında nasıl mutluyum.
T.- İyide kardeşim baksana adamların elinde bira kutuları var sende bir çuval sakal,
takke, şalvar hani acaba sana zorla bu formayı giydirip resim almak için mi zorladılar dedim.
M.-(hüsnü zanla) Sorma kardeş görmedim ben o ellerindeki zıkkımı.
T.-Görmedin demek. Peki, tamam görmedin. İslam âlemi yanıp tutuşurken kardeşim sen nasıl oluyor da böylesi bir halde forma giyip fasık güruhla hem dem olabildin.
M.- Yok, öyle değil kardeş mahalleden çocuklar var. Onları İslam'a ısındırmaya çalışıyorum ısrar ettiler maça gidelim diye bende kıramadım.
T.- İyi de kardeş onlarda seni Fenerbahçe'ye baya ısındırmışlar.
M.-Ya arada takılıyoruz işte spor olsun. :güldüm
T.- Peki, kardeş seni Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazları falan kılınırken göremiyorum. Filistinli, Çeçenistanlı, Iraklı zulmen katledilmiş şehidlerin cenazeleri kılınırken yoksun. Ya da başörtü platformlarında göremedim seni hiç. Neden buralara da teşrif etmiyorsun?
M.- Haa bak kardeş bizim öyle eylemlere katılmamız için ruhsat yok. Vekil den bir onay çıkmadan biz oralara katılamayız. Fitnenin boy gösterdiği yerde biz olmamaya çalışırız.
T.- Maça gidip elinde bira olan adamlarla kucaklaşmana vekilden onay çıktımı muhterem? Hem o kisvenle hem İslam'a hem intisaplı olduğun camiaya laf getirdiğinin farkında mısın?
M.-… !
T.- Fitnenin olduğu yerde olmazsın öylemi?
M.-Evet, fitne varken geri duracaksın.
T.- Peki, Kur'an-ı Kerim'de "Fitne kalkıp din yalnız ALLAH'ın oluncaya kadar yeryüzünde onlarla mucahede edin" emri var buna nedersin?
M.- Kur'an'a biz böyle mana veremeyiz kardeş ehline sormak lazım. Ben sadece emsile okudum.
T.- Sen maça giderken sordun mu hiç ehline?
M.-Git kardeşim işine ajan mısın Vahhabi misin Şii misin nesin vesvese sokma bana. Konuşmuyorum ben seninle fitneci herif! :buneya

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:kıskıs minareyi çalan kılıfı hazırlıyor işte
Allah razı olsun eslem

Üst Ana Sayfa Alt