Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mülteci meselesini Müslümanlar niye konuşmuyor?

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Selam

Almanya, Fransa ve Amerika başta olmak üzere bütün batı dünyasının desteğiyle Türkiye’ye mülteci dolduruluyor. Bu mülteciler genel olarak sahillerde nargile içmek, tiktok videoları çekmek, çete kurmak, kadın taciz etmek (zina) gibi şeylerle meşguller. Bursa’da bütün suç işleri bu adamların elinde. Caddeler Suriyeli tütün ürünü dükkanlarıyla dolu. Geçen eşim Osmangazi’de bunların birinin dükkanından gözlük almış, baktım gözlük çakma dandik hemen gittim iade al bunu dedim iade yok falan diyor. Dükkanın içinde soktum anahtarla kafasını delecektim. Başka bir tanesi geldi kasadan parasını verdi sorun yok tamam falan dedi. Öyle bir bilendim ki ilk işim hemen huğlu g12 aldım isyan durumunda asayiş ortadan kalkar kalkmaz bir kaç tanesini indiricem.

Bunlar;

Taliban’a karşı Amerika adına savaşmış ve Amerika çekileceği için ülkeden kaçan insanlar.

Suriye’de Şeriat için savaşmayı reddedip Türkiye’de laik devletin sosyal yardımlarıyla üreyen insanlar.

Bu insanlar hakkında Müslüman cemiyetler, cemaatler ve kanaat önderleri bugün sanki onların varlığından haberleri yokmuş gibi susuyorlar.

İnternet aleminde Müslümanlar için özel bir yeri olan İslam-Tr ahalisi bu konuda ne düşünüyor?

Son düzenleme:
İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Almanya, Fransa ve Amerika başta olmak üzere bütün batı dünyasının desteğiyle Türkiye’ye mülteci dolduruluyor. Bu mülteciler genel olarak sahillerde nargile içmek, tiktok videoları çekmek, çete kurmak, kadın taciz etmek (zina) gibi şeylerle meşguller. Bursa’da bütün suç işleri bu adamların elinde. Caddeler Suriyeli tütün ürünü dükkanlarıyla dolu. Geçen eşim Osmangazi’de bunların birinin dükkanından gözlük almış, baktım gözlük çakma dandik hemen gittim iade al bunu dedim iade yok falan diyor. Dükkanın içinde soktum anahtarla kafasını delecektim. Başka bir tanesi geldi kasadan parasını verdi sorun yok tamam falan dedi. Öyle bir bilendim ki ilk işim hemen huğlu g12 aldım isyan durumunda asayiş ortadan kalkar kalkmaz bir kaç tanesini indiricem.

İlk olarak bu saydığın işleri Suriyelilerden çok Türkler yapıyor.
İkinci olarak evet bunları konuşalım ama daha bu gün yapılan bu şerefsizliğide konuşalım
27783

yada 20 yaşındaki hamile bir Suriyelinin tecavüz uğradıktan sonra bıçaklanmasınıda konuşalım!

Üç: biz Müslümanız, bizden mülteci düşmanlığı yapmamızı bekleme, İslam'da günümüz anlamında bir ulus ve vatandaşlık yoktur. Hasan el-Benna'nın dediği gibi ezan okunan her yer vatandır!

Dört: zaten "Asayiş olursa bir kaç tanesini indireceğim" diyerek zihniyetini belli etmişsin.

Beş: Çerkes muhaceretinden beri bu topraklara göç gelir, hatta bunu Moğol İstilasına kadar götürebilirsin.
Azınlık halklar içinde Türkiyeye en dost halk olan İstanbul Yahuileri örneği İspanyadan göçmüşlerdir, ve hala burada yaşarlar, kim ne zararlarını gördü ki onlar din kardeşimiz bile değiller!
Şu halde neden sadece Suriyeli muhacirlerden böyle sıkıntıların arız olduğunu düşünmemiz lazım!

Altı: Eğer mesleye Cihad'ın farziyeti açısından bakacak olursak, onlar yapmadığı veya yapamadığı taktirde bu vazife bize düşer, zira suriye'ye en yakın belde biz ve ürdün. Irak ve Lübnan ise zaten kendisida rezil durumda.

Yedi: Afganların çoğu Talibandan değil yoksulluktan kaçıyor ve asıl hedefleri burası değil Avrupa. İran onları sınırdan olduğu gibi geçiriyor, kızacaksan İran'ın yaptığını yapamayan hükümete kız!

Ve son olarak, gerçekten bizde olduğunu umarak ve hüsnüzan ederek sana şunu diyorum: Daha önceki fikirlerin neydi bilmiyorum ama içinde cahiliye kalıntıları kaldığı belli. daha evvel Kürt meselesinde bir şeyler yazmıştın, şunu unutma Irkçılık ve İslam bir kalbe sığmaz!

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
İlk olarak bu saydığın işleri Suriyelilerden çok Türkler yapıyor.
İkinci olarak evet bunları konuşalım ama daha bu gün yapılan bu şerefsizliğide konuşalım
Ekli dosyayı görüntüle 27783
yada 20 yaşındaki hamile bir Suriyelinin tecavüz uğradıktan sonra bıçaklanmasınıda konuşalım!

Üç: biz Müslümanız, bizden mülteci düşmanlığı yapmamızı bekleme, İslam'da günümüz anlamında bir ulus ve vatandaşlık yoktur. Hasan el-Benna'nın dediği gibi ezan okunan her yer vatandır!

Dört: zaten "Asayiş olursa bir kaç tanesini indireceğim" diyerek zihniyetini belli etmişsin.

Beş: Çerkes muhaceretinden beri bu topraklara göç gelir, hatta bunu Moğol İstilasına kadar götürebilirsin.
Azınlık halklar içinde Türkiyeye en dost halk olan İstanbul Yahuileri örneği İspanyadan göçmüşlerdir, ve hala burada yaşarlar, kim ne zararlarını gördü ki onlar din kardeşimiz bile değiller!
Şu halde neden sadece Suriyeli muhacirlerden böyle sıkıntıların arız olduğunu düşünmemiz lazım!

Altı: Eğer mesleye Cihad'ın farziyeti açısından bakacak olursak, onlar yapmadığı veya yapamadığı taktirde bu vazife bize düşer, zira suriye'ye en yakın belde biz ve ürdün. Irak ve Lübnan ise zaten kendisida rezil durumda.

Yedi: Afganların çoğu Talibandan değil yoksulluktan kaçıyor ve asıl hedefleri burası değil Avrupa. İran onları sınırdan olduğu gibi geçiriyor, kızacaksan İran'ın yaptığını yapamayan hükümete kız!

Ve son olarak, gerçekten bizde olduğunu umarak ve hüsnüzan ederek sana şunu diyorum: Daha önceki fikirlerin neydi bilmiyorum ama içinde cahiliye kalıntıları kaldığı belli. daha evvel Kürt meselesinde bir şeyler yazmıştın, şunu unutma Irkçılık ve İslam bir kalbe sığmaz!

Bizim sorduğumuz soruların cevabı "suriyeli insan türkiyeli insan tarafından mağdur edildi" değil ki...

Şuan yaşanan büyük göç dalgasının amerika ve avrupa tarafından desteklenmesi ve özellikle "bu insanlar ülkelerinde kalmasın göçsün ama avrupa'ya da geçmesin türkiyede kalsın" minvalinde açıklamalar hiç dikkatinizi çekmiyor mu hocam?

Yani şuan amerika ile aynı şeyleri söylüyorsunuz. DW denilen nazi haber kanalı, ingiliz bbc, amerikan cnn vs. bile eli yüzü kirli çocuk bulup mülteci mağduriyeti temalı haberler yapıyorlar.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Allah çocuklara tecavüz etmeye çalışanlara, bursada dükkan soymaya çalışanlara, istanbul'da 9 yaşındaki kardeşinin taciz edilmesine izin vermediği için kafası parçalanan çocuğun karşısındaki zalime fırsat vermesin.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Selam

Bunlar;

Taliban’a karşı Amerika adına savaşmış ve Amerika çekileceği için ülkeden kaçan insanlar.

Suriye’de Şeriat için savaşmayı reddedip Türkiye’de laik devletin sosyal yardımlarıyla üreyen insanlar.

Bu insanlar hakkında Müslüman cemiyetler, cemaatler ve kanaat önderleri bugün sanki onların varlığından haberleri yokmuş gibi susuyorlar.

İnternet aleminde Müslümanlar için özel bir yeri olan İslam-Tr ahalisi bu konuda ne düşünüyor?

İslam içinde böyle kinlenebilsen keske.
Söz konusu nefis olunca şeytan boş durmuyor.

Bugün türklerin suriyelilere yaptıklarını,veya suriyelilerin türklere yaptıklarını konuşsak.

Türkler ağır basar emin ol.

Her toplumda kötü insan var.bu tamaminin kötü olduğu anlamına gelmez.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
İslam içinde böyle kinlenebilsen keske.
Söz konusu nefis olunca şeytan boş durmuyor.

Bugün türklerin suriyelilere yaptıklarını,veya suriyelilerin türklere yaptıklarını konuşsak.

Türkler ağır basar emin ol.

Her toplumda kötü insan var.bu tamaminin kötü olduğu anlamına gelmez.

Konu yine dağıldı başka yere.

Bugün yaşanan akın "amerika ve batının desteklediği" bir durum. Şapkadan ne çıkacak bilmiyorum ama şuan olağanüstü bir durum var. Bu ülkelerin ahlaklıları imanlıları cesurları orada kaldı. Mürekkep yalamış kalifiye olanlarıda avrupaya geçti. Bize suçlu ve sapık sürüsü kaldı.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH kibirlilikten ve ırkcı hareketlerden muhafaza eylesin.
Dünyanın heryerinde suc suctur.Önemli olan bunu yönetebilmeyi becerebilmek.
Şu an ulkemizde multeci konumundaki kımseler kontrolsuz bir şekilde ülkemize gelip yerleşmekteler.
Yani kımın ne oldugu belli değil savaşdan dolayı ailesi ile korkup ulkeye gelende var ulkesinde işlediği suclardan dolayı kaçıp gelende.Ve ya farklı bir amaca hizmet edip gelende.
Burada o gelen insanları kayıt altına alıp farklı bir kımlık verilip secereleri araştırılmalıydı.
Bu multeci kısmı..

Diğer kısım ise dediğim gibi suc suctur. almanda yapsa fransızda turkte kurtte suc suctur arkadas.
Ülkemizde adalet kişilerin tekelinde olduğu için olaya mudahele insanlar öldukten yada kişinin başına birtakım işler geldikten sonra uygulanmaya çalısılıyor.
Senın guvenlık guclerın var hemde haddınden fazla bu adamlar luzumsuz işlerde kosturulucagına insanların şıkayetlerine odaklanılıp anında mudahele edılmesi lazımdır.
gercı mudahele edilse ne olacak mahkemeye cıkıyor eger tanıdıgı varsa salıverılıyor yada cok sucu var gene salıverılıyor.

Ulkemızde her sene bu olay gibi binlercesi kendı halkımız tarafından yapılıyor zaten.
Misal
- Ne bakıon bilader. Hayırdır gibi.
Herneyse devlet ulkemize gelen insanları basıbos bırakmak yerıne akıllı çözumler uretmeli yoksa sonuc malum bu ates koruklenırse sonucunda çok uzucu hadiselere sahit olabiliriz..

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Konu hakkında geniş bir bilgim, araştırmam yok ancak ülkeye giriş yapan afganların tamamı askerlik yaşında, dinç erkekler. Açlıktan kaçıyor olsalar nerede bunların kadınları, çocukları, ihtiyarları, hastaları. Sokaklardan koştura koştura geçiş yapıyorlar, sağlık durumları çakı gibi görünüyor.

Dolayısıyla sıradan bir mazlum göçü gibi durmadığını söyleyeyim, uyanık olmakta fayda var.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Konu yine dağıldı başka yere.

Bugün yaşanan akın "amerika ve batının desteklediği" bir durum. Şapkadan ne çıkacak bilmiyorum ama şuan olağanüstü bir durum var. Bu ülkelerin ahlaklıları imanlıları cesurları orada kaldı. Mürekkep yalamış kalifiye olanlarıda avrupaya geçti. Bize suçlu ve sapık sürüsü kaldı.

Bunu tespit edecek birileri varsa.zaten o tipleri istemiyoruz.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Konu hakkında geniş bir bilgim, araştırmam yok ancak ülkeye giriş yapan afganların tamamı askerlik yaşında, dinç erkekler. Açlıktan kaçıyor olsalar nerede bunların kadınları, çocukları, ihtiyarları, hastaları. Sokaklardan koştura koştura geçiş yapıyorlar, sağlık durumları çakı gibi görünüyor.

Dolayısıyla sıradan bir mazlum göçü gibi durmadığını söyleyeyim, uyanık olmakta fayda var.

Evet.

Esad zaliminin zulmünden kaçmak zorunda kalan kadınlı çocuklu aileler gibi bir şey değil, sıra halinde 5 bin tane askeri kamuflajlı diri diri adamlar geliyor. Madem bu adamlar doğru ise niye kendileri durmak istemedikleri yerde kadın ve çocukları bırakıyorlar.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet.

Esad zaliminin zulmünden kaçmak zorunda kalan kadınlı çocuklu aileler gibi bir şey değil, sıra halinde 5 bin tane askeri kamuflajlı diri diri adamlar geliyor. Madem bu adamlar doğru ise niye kendileri durmak istemedikleri yerde kadın ve çocukları bırakıyorlar.
Çoluk çocuğa karışmamış olabilirler mi acaba? Evlilik yaşına gelmiş ancak ekonomik sıkıntılar sebebiyle aile kuramadığı için yeni bir hayat kurmak anacıyla göç etmiş olabilirler muhtemelen. Yabancı düşmanlığı islamda yoktur. Yaşadığın ülke İslami yapıda mı ki bu kadar benimseyip paylaşamaz hale geliyorsun? Bu gelen “diri miri” adamlar namaz kılıyor mu? Kılıyorsa ne ala memleket müslüman genç görür, zira ortalıkta pek yok. Kılmıyorlarsa da ülkenin %80iyle aynı işi yapıyorlar demektir.

Bir de diğer taraftan bakmak lazım.mahallen bombalandı topladın tası tarağı geldin Türkiye’ye dil bilmiyorsun mesleğin ya memlekette de yoktu ya da Türkiye’de karşılığı yok. Naparsın? Senden önce buraya gelen kişileri bulursun. Hepsi aynı ucuz kiralı semtlere yerleştiğinden burası paralel bir topluluk haline gelir. Almanya onlarca yıldır bu durumu yaşıyor heryer paralel topluluk dolu. Hiç Almanca bilmeden yaşayıp gidebileceğin yerler var. Ki zaten Almanca bariyerini aşsan da iş imkanı yok denecek kadar az çünkü yabancıya iş verilmiyor genellikle. İşverenler Alman olduğu için. E iş bulamadın naparsın? Kimi sabreder kimi suça karışır. Bu çok sıradan bir olay örgüsüdür. Sonra senin halkının adı üçkağıtçıya çıkar, aralarından iyi olanlar görülmez herkes aynı kefeye konulur. Bunlar iman açısından çok tehlikeli sular çünkü bakmışsın “asayiş ortadan kalktığında bir kaçını indireceğim” diyen güruh ortaya çıkar. Biri de başa geldi mi insanları kesip yağından sabun yaparlar almanyada geçmişte olduğu gibi. Yaftalamalardan genellemelerden herrrr zaman kaçınmak gerek bu yüzden. Sonu asla iyi olmaz.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunu tespit edecek birileri varsa.zaten o tipleri istemiyoruz.
Sen kalifiye işçi alımı yapmıyorsun, mülteci alıyorsun. Adamları mesleğine kalifiyesine dinine mezhebine göre seçemezsin. Mülteciler senden bir fayda umarak gelir sen onlardan fayda umarak onları almazsın.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Sen kalifiye işçi alımı yapmıyorsun, mülteci alıyorsun. Adamları mesleğine kalifiyesine dinine mezhebine göre seçemezsin. Mülteciler senden bir fayda umarak gelir sen onlardan fayda umarak onları almazsın.

Akhi benim kastettiğim suça bulaşmış olanlar.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Çoluk çocuğa karışmamış olabilirler mi acaba? Evlilik yaşına gelmiş ancak ekonomik sıkıntılar sebebiyle aile kuramadığı için yeni bir hayat kurmak anacıyla göç etmiş olabilirler muhtemelen. Yabancı düşmanlığı islamda yoktur. Yaşadığın ülke İslami yapıda mı ki bu kadar benimseyip paylaşamaz hale geliyorsun? Bu gelen “diri miri” adamlar namaz kılıyor mu? Kılıyorsa ne ala memleket müslüman genç görür, zira ortalıkta pek yok. Kılmıyorlarsa da ülkenin %80iyle aynı işi yapıyorlar demektir.

Bir de diğer taraftan bakmak lazım.mahallen bombalandı topladın tası tarağı geldin Türkiye’ye dil bilmiyorsun mesleğin ya memlekette de yoktu ya da Türkiye’de karşılığı yok. Naparsın? Senden önce buraya gelen kişileri bulursun. Hepsi aynı ucuz kiralı semtlere yerleştiğinden burası paralel bir topluluk haline gelir. Almanya onlarca yıldır bu durumu yaşıyor heryer paralel topluluk dolu. Hiç Almanca bilmeden yaşayıp gidebileceğin yerler var. Ki zaten Almanca bariyerini aşsan da iş imkanı yok denecek kadar az çünkü yabancıya iş verilmiyor genellikle. İşverenler Alman olduğu için. E iş bulamadın naparsın? Kimi sabreder kimi suça karışır. Bu çok sıradan bir olay örgüsüdür. Sonra senin halkının adı üçkağıtçıya çıkar, aralarından iyi olanlar görülmez herkes aynı kefeye konulur. Bunlar iman açısından çok tehlikeli sular çünkü bakmışsın “asayiş ortadan kalktığında bir kaçını indireceğim” diyen güruh ortaya çıkar. Biri de başa geldi mi insanları kesip yağından sabun yaparlar almanyada geçmişte olduğu gibi. Yaftalamalardan genellemelerden herrrr zaman kaçınmak gerek bu yüzden. Sonu asla iyi olmaz.

Ben yaşadığım yerin güvenli olmasını talep ve arzu etmekte haklıyım. Beylikdüzünde oturduğunu 2 çocuğun olduğunu düşün biri 9 yaşında kız diğer 15 yaşında erkek. Bir tane mülteci kızını taciz etmeye çalışıyor ve erkek çocuğun buna engel olduğu için kafası taşla yarılıyor. Ne yaparsın?

Nedense mülteci akınını savunan medya kuruluşlarının amerika tarafından fonlandığı daha dün ortaya çıkmadımı? Amerika ve bütün batı bu işin propagandasını yapmıyor mu? Siz şuanda amerikayla aynı dili konuşuyorsunuz. Hatta saçları dağınık bir kız çocuğu resmi at tam BBC muhabiri diyeyim.

Kaçanlar Taliban'ın kuracağı İslam devletinden kaçıyorlar. Kimse evirip çevirmesin.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi benim kastettiğim suça bulaşmış olanlar.
Mültecilikle suç kavramları neredeyse kol kola gezer. Ya yukarıda dediğim gibi insanlar geldikten sonra suça sürüklenir ya da memleketlerinde zaten suça bulaştığı için buraya gelmiştir. Misal Afganistan’da hırsızlık yaptın hakkında ucuz kesme hükmü var bu hükümle gidersin istediğin Avrupa ülkesine iltica edersin çünkü ceza onlara göre insanlık dışıdır. Türkiye de aynı sözleşmelere imza atmış bir ülke. Sonuç olarak bu kişiler “atsan atılmaz satsan satılmaz” konumundadır bir şekilde topluma entegre etmek zorundasın kendi toplumunun iyiliğini düşünerek.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Şindi hacı abi sıkıntı göçmenlerın gelmesi değil.Musluman kardeslerımız elbette bize gelecekler en yakınları bizi yanlız sıkıntı o degıl
asıl sıkıntı

Onları kontrol edebilecek bir sistemin yani başlarına bir iş geldidiğinde yada herhangi bir suça karıstıklarında mudahele edebilecek bır durumun bir sistemin olmamasıdır.
ayrıca Surıyelıler harıc bu gelenler neden kacıyorlar İSlamdan mı talibandanmı irandanmı yada dedıgın gıbı yenı bır hayat kurmak ıcınmı.?
Yoksa ileride birleşip kargaşa cıkarmakmı? bilebiliyormuyuz.? hayır..

Zaten turkıye ufacık bır alevde parlayan bir millete sahip,ayrıca bu ara Sureklı multecilerin yaptıkları suclarda goz onunde tutuluyor. Toplumsal bır huzursuzlukda hakım.

Böyle gidersede olacaklar malum zaten..

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben yaşadığım yerin güvenli olmasını talep ve arzu etmekte haklıyım. Beylikdüzünde oturduğunu 2 çocuğun olduğunu düşün biri 9 yaşında kız diğer 15 yaşında erkek. Bir tane mülteci kızını taciz etmeye çalışıyor ve erkek çocuğun buna engel olduğu için kafası taşla yarılıyor. Ne yaparsın?

Nedense mülteci akınını savunan medya kuruluşlarının amerika tarafından fonlandığı daha dün ortaya çıkmadımı? Amerika ve bütün batı bu işin propagandasını yapmıyor mu? Siz şuanda amerikayla aynı dili konuşuyorsunuz. Hatta saçları dağınık bir kız çocuğu resmi at tam BBC muhabiri diyeyim.

Kaçanlar Taliban'ın kuracağı İslam devletinden kaçıyorlar. Kimse evirip çevirmesin.
Aksine Amerika destekli basın ki ülkemizde bunların başını fox çeker zira fox kanalı aynı isimle Amerika’da vardır, yabancı düşmanlığını körükler. Osmanlı’nın bile çökmesinin sebebi olan milliyetçilik akımının başlarıdır bunlar.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şindi hacı abi sıkıntı göçmenlerın gelmesi değil.Musluman kardeslerımız elbette bize gelecekler en yakınları bizi yanlız sıkıntı o degıl
asıl sıkıntı

Onları kontrol edebilecek bir sistemin yani başlarına bir iş geldidiğinde yada herhangi bir suça karıstıklarında mudahele edebilecek bır durumun bir sistemin olmamasıdır.
ayrıca Surıyelıler harıc bu gelenler neden kacıyorlar İSlamdan mı talibandanmı irandanmı yada dedıgın gıbı yenı bır hayat kurmak ıcınmı.?
Yoksa ileride birleşip kargaşa cıkarmakmı? bilebiliyormuyuz.? hayır..

Zaten turkıye ufacık bır alevde parlayan bir millete sahip,ayrıca bu ara Sureklı multecilerin yaptıkları suclarda goz onunde tutuluyor. Toplumsal bır huzursuzlukda hakım.

Böyle gidersede olacaklar malum zaten..
Kardeşim Taliban Afganistan’da islam devleti kursa nolur? İslam devleti olunca aniden yerden petrol mü fışkıracak? Allah nasip etsin ama öyle bir garanti yok. Yine kum kum kum kurak arazi kum kum kum. Ben zamanında Afganistan’da veya Pakistan’da yaşayan biriyle konuşmuştum eve temizlikçi geliyor demişti. Kadın mı diye sorunca neden bahsediyorsun burası Pakistan demişti hatırladığım kadarıyla. Yani diyeceğim şu ki onların Taliban’dan kaçanları bile bizden daha müslümandır. Ama kaçtıkları kanımca Taliban değil ekonomik olarak refaha erememeleridir. Zengin bir ülke olsa herkes işinde gücünde olsa kafir bile olsa kişiler islam geldi diye kaçmaz. Aksine islam çatısı altında küfürlerine yer edinmeye çalışırlar bunun örneğini de İran’dan görmüyor muyuz? Sözde başörtüsü zorunlu ama millet kafasına bir tül takıyor adı başörtüsü oluyor. Anlatabiliyor muyum? Yani kafirin ekonomik durumu yerinde olsa olduğu yerde kalıp islamın emirlerini eğip bükerek yaşamına devam etmeye çalışır. Eğer refah yerinde değilse de müslüman bile İslami ülkede. kaçmaya çalışır çünkü günün sonunda bi ekmek konuşamıyorsa masaya yapacak başka bir şey yoktur.

Denetim sistemi tabiki çok önemli ve ülkemizde eksik. Aslında her giren mültecinin kayıt altına alınıp bir yurda yerleştirilip önce dil eğitimi sonra iş eğitimi verilmesi lazım. Misal kimsenin istemediği (çöpçülük) gibi bir mesleğe sokulmaları gerekir AMA bizim ülkemiz o kadar fakir ki çöpçülük bile “belediye işçisi” etiketiyle peşinden koşulan bir meslek halinde. Yani insanlar belediyeye kapak atmak için ellerinden ne geliyorsa yapıyor.

bu yabancı düşmanlığı aslında sadece ekonomik bir sebepten doğuyor benim tecrübelerim göre. İşviçreye gittik başörtülü başka bir arkadaşımla, insanların yüzünden asla kin okuyamıyorsun. Hatta hac dönüşüZürih havaalanından merkezdeki otobüs durağına yürüdüm kilometrelerce tek başıma ve kesinlikle hiç bir yan bakışa bile şahit olmadım. Zaten ortalıkta pek insan olmuyor çünkü herkes işinde çalışıyor. Türkiye öyle mi herkes sokakta çünkü iş yok. Neyse sonuç olarak bir toplumun hali vakti yerindeyse yabancılara bir düşmanlık beslemiyor çünkü o yabancının gelip senin işini alma ihtimali yok. Sen zaten eğitimini en iyi okullarda en iyi ortalamalarla vs yapmışsın Google’da çalışıyorsun mülteci gelip senin işini nasıl alacak elinden?? Mümkünatı yok. AMA sen eğer ay sonunu zor getiriyorsan Türkiye’deki gibi, veya devlet yardımıyla geçiniyorsan Almanya’daki gibi, o zaman o mülteci senin kalifiyesiz işini de alır elinden devlet yardımını da açtır çayır alır sırf orada yaşıyor diye yani sana “rakip” olur. İşini aşını paylaşmak zorunda kalacağın biridir o mülteci ve bu nefret duymanı sağlar.

son olarak son dönemlerdeki yapılan aşırı mülteci düşmanı haberlerin ben de belli bir amaca hizmet eden bir kumpasın bir parçası olduğunu düşünüyorum. Türkiye’yi YİNE içten bölmeye çalışıyorlar her zamanki gibi. Allah bu yolların sonunu bizim için hayır etsin.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Aksine Amerika destekli basın ki ülkemizde bunların başını fox çeker zira fox kanalı aynı isimle Amerika’da vardır, yabancı düşmanlığını körükler. Osmanlı’nın bile çökmesinin sebebi olan milliyetçilik akımının başlarıdır bunlar.
Milliyetçilik sadece Türk’lere var galiba. Arap milliyetçiliği falan hiç dile gelmiyor.

Üst Ana Sayfa Alt