Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Mü'minin Mü'mine Küsmesi Hakkında Bu Tavrım Doğru mudur?

musafir Çevrimdışı

musafir

Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum .. bismilah elhamdulillah..
kardeşler mü'min kardeşinle küs kalmanın sınırı 3 gündür bunu biliyorum. lakin bir kardeş morali bozuk iken hakikaten kalbimi kırıp beni incitti. bundan öncede bir kere ufak tefek bişey yaşamıştım bu kardeşle (aynı işte çalışıyoruz.)
Allah şahidimdir şeytana uymamak için çok uğraşıyorum. çünkü gözümden çok düşmüş durumda.
ben 3 bittikten sonra Allah rızası için selam verecem inşaallah. tabi kendisinden de özür beklemiyor değilim lakin bi alamet de göremedim.
vel hasıl benim helallik isteyecek bir durumum yok ve bu kardeşte de helallik isteyecek bi alamet yok. hal böyle olunca bende artık eski samimiyete devam etmemeye karar verdim. ama selamı kesmemek kaydıyla . bu durumda şer'an bir sorun varmıdır ? Allah razı olsun.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleykum selam

bu durumda iş sana düşüyor kardesım Mümin bir kimsenin mümin olan bir kimseye kuslugu 3 gundur. sen bunu bılıyorsun karsındakı arkadasın bu durumu bılmıyor olabılır.ya da tam manasıyla ıdrak edemiyor olabılır.Biz bir kimseyi yaratılanı ALLAH için sever ALLAH için vazgeçeriz.Sana dusen kısım ıse sen bılıyorsun.O bu durumu bılmıyor olabılır. bak affet ve ona bu durumu teblıg et sen yanındakilerden sorumlusun.
Affedincede ALLAH için affedelim ınsaallah ve karşılık beklememek suretiyle.Cunku ALLAH için diyoruz kısmı cok onemlı nefsımıze kalsa elımızden gelen tum kotulugu yapacaktır ona ama ALLAH ıcın olduğu müddetçe bı musluman elınden ve dılınden emın olduğu kımse olduğu ıcın o ne söylerse soylesın sen o soyledıgı haslet sende olmadığı müddetçe sesını çıkarma selamını ver gec eger hatalı ısen dusun hatan karsılıgındada ozrunu dıle. selam ve dua ile.

Üst Ana Sayfa Alt