Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mürcie Inanci Ve Islam Ümmeti Üzerindeki Kötü Tesirleri

İSTİKAMETYAYINLARI Çevrimdışı

İSTİKAMETYAYINLARI

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH’IN ADIYLA

MÜRCİE İNANCI

VE

İSLAM ÜMMETİ ÜZERİNDEKİ

KÖTÜ TESİRLERİ

108.jpg

Yazan

SEFER BİN ABDURRAHMAN el-HAVALİ

Doktorayı Denetleme Heyeti Başkanı

MUHAMMED KUTUB

Tercüme Eden

Ebu Abdurrahman Azadi

Dizgi ve Son Okuma Tashihi

Muhammed Selim bin Abdullah

İslami Bilgiye Ulaştıran Dosdoğru Yol ..!

İSTİKAMET YAYINLARI

TÜM KİTAPÇILARDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ

GENEL DAĞITIM
İSTİKAMET YAYINLARI
05362227372

[email protected]

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Tüm kitapçıları bilmem ama bizim memleketteki kitapçıda bu kitap yok...Sloganınızda doğru olmayan (etik olmayan=YALAN) bir yaklaşım var.Birçok kitapçıda olduğunuda sanmıyorum.

Merak ediyorum yayıneviniz hariciyelerin islam ümmetindeki kötü etkileri üzerine de bir çalışma yapacak mı?

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
istikamet yayınları daha önce Seyh Makdisi Allah onu korusun kitabını basmış ve turkiyede bir cok kişin duzelmesine vesile olmuş bir yayın evidir. hariciler ile alakalı buyuk calısma yapmışlardır.
Lakin murcielerin tahrifi tarih boyunca suregelmiş ve islam hakimiyetinin temellerine dinamit koymuş bir akımdır.Onun için bu insanlarla da uğraşmak daha elzemdir. hariciler kendileri calar kendileri oynar zararları kendilerine.! artı hariciler tarih boyunca guc olamamışlardır.
Ama Murcieler tarih boyunca islam alemine ve islam alimlerine ihanet etmiş devlet erkanının gudumune girmiş garip ve acaip mahluklardır.!

Allah ufkumuzu acsın. Gonlumuze ve Aklımıza islamı ve onun sahih inancını Hakim kılsın.(Amin)

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş Köy ortada klavuza ne gerek var.!

Sanal Alemde de görüleceği gibi bir takım kendilerine Alim denilen Davetci denilen insanlar türemişlerdir.
Bunlar zamanında Oy vermeye küfür diyen insanlarken Referandum da insanları oy vermeye teşvik etmiş bu konuda kendilerine karşı cıkanlara harici damgası tekfirci damgası yapıştırmaktan imtina etmemiş insanlardır.!

Bunların zararı Vallahi O kadar büyüktür ki insanlar öbek öbek bunların davetlerine icabet etmektedirler çünki bunların davetlerinde herhangi bir baskı ve zulum yoktur.
Hatta kendisine davetci diyen bu zavallı insanlar Recep Tayyib Erdoğanı Hz Ömer (r.a) ya benzetecek kadar hadlerini aşmış insalardır.
daha bunların ağızlarından duyduğum o iğrenc sözlerini buradan yazmıyorum polemiğede girmek istemiyorum.!

Evet Hem Hariciler Hem Murcieler Sapıktır.!

Lakin Haricilerin oyun sahası ile murcielerin oyun sahaları çok farklıdır.!

birisi galatasaray diğeri ağrı spor:))

Lütfen bunların oyunlarına gelmeyin. bu kardeşinizden size bir hatırlatmadır. Amacım polemiğe girmek ve laf yarışı yapmak vs değildir. Buna gerekde duymuyorum Çünki ben bunların ciğerini biliyorum.

Teşekkür ederim.

Selamun Alaykum

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum es selam, Ebu yusuf ahi öncelikle rahat olur musun?

Oyun sahaları farklı dedin, kimi hangisi için dedin anlaşılmadı tam. Ayrıca bu yayınevinden hariciye hakkında ayrıntı pek yok genelde konular belli.

Dediğin öbek öbek davetlerin arkasından gidenler zaten rahatı seçmiş kişiler dünyalıklarına kolay geldiğinden gitmektedirler. Bana görede gs dediğin tevhidin yanlış anlatan,birkaç meseleye takılıp ilerlemeyen,ümmeti kucaklamasını bilmeyen kesimdir.

Murciye kesimlerin zaten yüzlerinde bir güzellik yok tevhidi bilen imanlı kişiler zaten onlardan ister istemez mesafeyi katabiliyor, sorun 2 tarafdada...Bir taraf bazı meselelerde ciddi tevilde kaymalara girip tekfir etmekde diğer tarafda herkesi cennete sokacak sloganlar demekte.

Bir taraf o bu şu ne oldu diye uğraşırken diğeri de abdest hayz ile uğraşmakta. İki tarafın bu tutarsızlıkları ümmete zarar veriyor.

Referandumda kimlerin oy vermeye çağırdığını az çok biliyorum da merak ettim bunlardan kimler daha önceden oy vermeye küfür diyordu? : )

Son'lar çok önemlidir, Rabbim canımızı müslüman olarak almayı nasip etsin, kişi cennetliklerin amelini yapar yapar da en son cehenneme girecek ameli işler de cehenneme gidiverir. Allah cc bundan korusun..

Allah iki zümrenin fitnesinden ve şerrinden korusun bizleri. Vasat olabilmeyi nasip etsin.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Burada bizi yıllardır tekfir eden, canımızı kanımızı malımızı kendine helal edenleri görmemiş gibisiniz? Haricilerin muslumanlar ve cemaatler arasında çıkardığı fitne ise anlatılam ayacak kadar büyükdür. Bunlar ccennetle mujdelenen Ali (r.a.nh)'ı bile tekfir edip savaşlar çıkarmışlardır.

Murcie sapıkları ise kufru şirki helal kılıp insanları kufre şirke sapık tevil ve yorumlarıyla davet ederler. Fakat zararları kendilerinedir. kendisine katılmayanları kafir görüp , fırsatı bulsa savaşmazlar.
Sonuçta bizim anladığımız ve pratiğimize göre haricilerin zararının çokluğu murcie ile kıyaslanmaz bile. Ama buna rağmen İkisi de sapıktır ve birini birine tercih etmeyin! İki takıma da kırmızı kart gösterin!

Son düzenleme:
Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş Rahatım sorun yok inşaAllah:)

Duana amin diyorum.

örnk olarak bir isim vereyim ubeydullah arslan kendisine davetci diyor.

Kendisine gecmisini ve partiden küfür diye cıkarttıgı arkadaşlarına sorarsanız size kendisini cok güzel bir şekilde anlatacaklardır.

Son olarak duana yine Amin diyorum.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ubeydullah Arslanı ben de çok sonradan tanıdım, öncesine bilmem ama sonrası (şuanki durum).... Allah bizleri korusun...

Başka bir örnek verim mesala ebu said hoca, türkiyede birçok tevhidi genç ebu saidle birşekilde yolları kesişmiştir, ebu saidin hakimiyyet,cihad gibi temel konularda ciddi hatalarına rağmen bugün onun vesilesi ile ehli sünnet akidesiyle tanışan gençler tevhid akidesine doğru şekilde ulaşabilmiştir. Ancak gördüğüm hariciyelerle tanışanlardan dönenler tek başlarına kalmakta ya da sapkınlıklarına devam etmekte. Allah iki tarafdan da korusun.

İlk mesajım yanlış anlaşılmasın, kitabın pdf'si varsa eklenirse istifade ederdik, malum bizim yayınevinde yok.

Bu vesile ile aklıma bir hikaye geldi (yaşanmış)...

Fizikçilerin ağızlarına en çok doladığı bir söz vardır, Orta doğu ve balkanların en iyi fizikçisi benim diye.

Doğunun ücra ilçelerinden bir fizikçiyle buna benzer münakaşa yaşanmış, hoca demiş ki: ortadoğu mortadoğuyu ben bilmem bu köyde en iyi fizikçi benim : )

Kitap pdf halinde burada olursa biz de iyi oluruz : )

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Murcie sapıkları ise kufru şirki helal kılıp insanları kufre şirke sapık tevil ve yorumlarıyla davet ederler. Fakat zararları kendilerinedir. kendisine katılmayanları kafir görüp , fırsatı bulsa savaşmazlar.
Sonuçta bizim anladığımız ve pratiğimize göre haricilerin zararının çokluğu murcie ile kıyaslanmaz bile. Ama buna rağmen İkisi de sapıktır ve birini birine tercih etmeyin! İki takıma da kırmızı kart gösterin!

Abi Allah razı olsun, bu yorum bence çok değerli, uzun tercübelerin sonunda gelebilecek güzel bir özettir. Allah cc anlamayı nasip etsin.

S Çevrimdışı

soru işareti

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İnsanların imanından ümit etmek (irca) neden kötü birşey olsun?
Allah şirk dışında herşeyi bağışlayabiliyorken, bir selamı bile iman alameti kabul etmesi istenen müslümanın mürcie olmaması mümkün olabilir mi?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İnsanların imanından ümit etmek (irca) neden kötü birşey olsun?
Allah şirk dışında herşeyi bağışlayabiliyorken, bir selamı bile iman alameti kabul etmesi istenen müslümanın mürcie olmaması mümkün olabilir mi?
Murcie ; "Kişi inkar etmedikten sonra , ne kadar küfür şirk koşarsa koşsun , imana zararı olmaz, musluman muşrik, kafir olmaz" anlayışındaki sapık bir fırkadır.

U Çevrimdışı

usamezeyd

Üye
İslam-TR Üyesi
Burada bizi yıllardır tekfir eden, canımızı kanımızı malımızı kendine helal edenleri görmemiş gibisiniz? haricilerin muslumanlar ve cemaatler arasında çıkardığı fitne ise anlatılam ayacak kadar büyükdür. Bunlar ccennetle mujdelenen Hz. Ali (r.a.nh)ı bile tekfir edip savaşlar çıkarmışlardır.

bu iki sapık fırkadan da Allah'a sığınırım.ancak hariciler mürcieden daha sevimlidir.En azından islamda bir yerleri var.Cumhur-u ulema tekfir etmemiştir.fakat mürcieye gelince-tabi bundan kasıt gulat-ı mürciedir-selef bunları tekfir etmiştir.hangisi daha zararlıdır meselesine gelince seleften birkaç nakil aktarmak istiyorum.
İBRAHİM EN-NEHAİ der ki;bu ümmet için mürcie fitnesi haricilerin fitnesinden daha korkunçtur.
İMAM ZÜHRİ der ki;islamda müslümanlar için daha zaralı bir bidat olmamıştır.
KATADE şöyle der;sapık fırkalrdan hiçbirisi mürcielikten daha kötü değildir
KADI ŞURAYH derki;onlar en kötü topluluktur.

Er-risaletü's selasiniyye-EBU MUHAMMED EL- MAKDİSİ

İSTİKAMETYAYINLARI

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAHU TEALA'NIN RAHMETİ ,MERHAMETİ VE SELAMI TÜM TEVHİD EHLİ MÜSLÜMANLARIN ÜZERİNE OLSUN.öncelikle konuma yazmış olduğunuz düşüncelerden dolayı teşekkür ederim..kardeşlerim davamız yeryüzünde kınayıcının kınamasından çekinmeksizin tevhidi hakim kılmaktır.bu esasla yola çıktığımızı belirtmek isterim.kısıtlı olanaklar ve kendi imkanlarımızla islami eserleri basıp yaymaya çalışan kardeşleriniz olduğumuzu unutmayın..unutmayınki bizler kitapçı değiliz, bizler sadece elimizde olan yeteneklerimizi ilmi olarak islam ümmetine hizmete adamış müslüman bir kuluz..
Bu kitap basma işinde hergeçen gün tecrübeler edinerek islam ümmetine hizmet etmeye çalışıyoruz..ama bu işi sırf ticarete dökenler yüzünden kitap dağıtımında sıkıntılar yaşıyoruz...inşallah gücümüz yeterse abonelik yöntemiyle kitap üretimine geçmeyi düşünüyoruz...böylelikle bir sonraki kitabımızı sizlere daha hızlı bir şekilde kavuşturmuş olacağımızı sanıyoruz...
unutmayın ki aldığınız her kitabımız bir sonraki kitabımızın sizlere kavuşmasının teminatı olacaktır...inanınki kardeşlerim elde edilen tüm gelirler islami eserlerin basımına ve hayır işlerine vakfedilmiştir...
KİTAPLARIMIZI KENDİNİZE VE ÇEVRENİZDEKİ ARKADAŞLARINIZA SATIMINDA BİZLERE YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİZ...BU KONUDA BİZLERLE İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ..
BU KONU SADECE REKLAM AMAÇLI BU SİTEYE KONULMUŞTUR..KİTABIMIZ BASIMA VERİLMİŞTİR VE SİPARİŞLERİ ALMAK İÇİN ŞİMDİDEN WEBSİTELERİNE REKLAM VERMEYE VE KİTABIMIZDAN İSLAM ÜMMETİNİ HABERDAR ETMEK İSTEDİK...SİPARİŞLERİNİZ AY SONUNA KADAR ELİNİZE ULAŞACAKTIR...
İSLAM4EVER VE DİĞER KARDEŞLER BELİRLİ KONULARDA GÖRÜŞLERİNİ DİLE GETİRMİŞLERDİR..BİZLER TEVHİDİ ÇİZGİDE EHLİ SÜNNET YOLUNDA NE HARİCİ NE MÜRCİE , NE RAFİZİ NE MUTEZİLE OLAN BİR KUL OLMAK İSTEMİYORUZ...SATEN ÖNCELİKLİ OLARAK BU KONULARIN İÇERİĞİYLE İLGİLİ ESERLER ÇIKARIYORUZKİ KİŞİLERLE VE TOPLUMLARLA OLAN DİYALOGLARIMIZ DA KARŞI TARAFA OLAN NET KİŞİLİĞİMİZİ TANITALIM VE BİZLERE YAKLAŞANLAR BİZİM KİM OLDUĞUMUZU NET BİLSİNLER İSTİYORUZ..ÖNCE KENDİ İÇİMİZDEKİ HASTALIKLARI TEDAVİ ETMEYE ÇALIŞIYORUZ Kİ VUCUDUMUZ VE RUHUMUZ EN UFAK BİR İMTİHANDA SARSILMASIN...TEVHİD ÜZERE AYAKLARIMIZ SABİT KALSIN İSTİYORUZ....YOKSA BİRÇOK GÖRÜŞE CEVAP VERMEYE ÇALIŞIRSAK ÖNEMLİ OLAN İŞLERİMİZ UNUTULUR GİDERKARDEŞLERİM...
İSLAM4EVER BİZLER YALANCI DEĞİL SADECE BU İŞTE YENİYİZ...AMACIMIZ TİCARET DEĞİL AMACIMIZ İSLAMİ ESERLERİ EN YAKIN ZAMANDA İSLAM ÜMMETİNE KAZANDIRMAKTIR..BİZİ TANIYAN TANIYOR...HA BİDE BİZİM KİTAPÇIDA YOK DEMİŞSİN...AÇIKLAMALARIM UMARIM SENİ TATMİN ETMİŞTİR...EĞER KİTAPÇIYSAN SİPARİŞ VER BİZLERE BİZ SANA ULAŞTIRIRIZ...İNŞALLAH İNSANLARA KARŞI İYİ HÜSNÜ ZANDA BULUNALIM...
TÜM KARDEŞLERİMİZDEN RİCAMIZ KİTABIMIZIN REKLAMINI BİLDİKLERİ TÜM SİTELERDE REKLAM ETMELERİDİR..UNUTMAYIN BİR HAYRIN ÇOĞALMASINA ARACI OLAN BU HAYRI YAPAN GİBİ HAYIR KAZANIR...
ALLAHA EMANET OLUN...DUALARLA
İSTİKAMET YAYINLARI GENEL TEMSİLCİSİ
MUHAMMED SELİM KARDEŞİNİZ
05362227372
www.insanihaber.com
www.istikametim.com

İSTİKAMETYAYINLARI

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ABU USAME KARDEŞİM İNŞALLAH SİPARİŞ VERİRSEN ULAŞTIRILIRSANA HA BİDE BİR TANIDIK FALAN TÜRKİYE'YE GELİRSE GÖNDERİLİR...BİDE TANIDIKLARINDAN DA BU KİTABIN İPARİŞİNİ ALIRSAN DAHA MEMNUN OLURUZ...AMACIMIZ KİTABIMIZIN BİR AN ÖNCE SATILIK BİR SONRAKİ KİTAP BASIM İŞİNİ HIZLANDIRMAKTIR...DUALARLA

A Çevrimdışı

Abu Usama

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
INSAALLAH AHILER ALLAH SIZDEN RAZI OLSUN, AHI BUNU DA SIZDEN RICA ETMEK ISTERDIM AYER IMNAKNI VARSA BEN SIZIN KITAPLARINIZI RUSSCEYE TERCUM EDEBILIRDIM, AYER ISTERSENIZ, CUNKU AHI IRCA DAVETI COK VE COK DA INSANLARI KAPSIYOR, IRCA REDDIYELERINDE DURUN AHI, CIHAD AKIDE VE FIKIH HAKINDA COK KITAPLAR VAR AMMA IRCA HAKINDA HIC YOK, VSE SEFER EL-HAVALI NIN EN GUZEL CALISMA BEN DUYDUM, ONU SEVE SEVE TERCUM EDERDIM AYER BANA BOYLE BI IMKAN SUNARSINIZ, ALLAH SIZDEN RAZI OLSUN.

ÇEÇEN MEHMET Çevrimdışı

ÇEÇEN MEHMET

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
istikamet yayınları daha önce Seyh Makdisi Allah onu korusun kitabını basmış ve turkiyede bir cok kişin duzelmesine vesile olmuş bir yayın evidir. hariciler ile alakalı buyuk calısma yapmışlardır.
Lakin murcielerin tahrifi tarih boyunca suregelmiş ve islam hakimiyetinin temellerine dinamit koymuş bir akımdır.Onun için bu insanlarla da uğraşmak daha elzemdir. hariciler kendileri calar kendileri oynar zararları kendilerine.! artı hariciler tarih boyunca guc olamamışlardır.
Ama Murcieler tarih boyunca islam alemine ve islam alimlerine ihanet etmiş devlet erkanının gudumune girmiş garip ve acaip mahluklardır.!

Allah ufkumuzu acsın. Gonlumuze ve Aklımıza islamı ve onun sahih inancını Hakim kılsın.(Amin)
DEMİŞSİN Kİ "HARİCİLER KENDİLERİ ÇALAR KENDİLERİ OYNAR" BU ÇOK YANLIŞ KARDEŞİM HARİCİLER HZ ALİ (ra) İLE SAVAŞIRKEN SAHABELERİ KATLEDERKEN KENDİLER ÇALIP OYNAMIYORDU, VEYA GÜNÜMÜZ HARİCİLERİ MÜSLÜMANLARI KATLEDERKEN HİÇ MASUM DEGİLLERDİ... MURCİELER ZARARLİ EVET ÇOK ZARARLARI VAR FAKAT MÜSLÜMAN KATLEDENLER MURCİELER DEGİL HARİCİLERDİR... MÜSLÜMİN MALİNİ KANINI NAMUSUNU HELAL GORENLERDE HARİCİLERDİR... VE HARİCİLERİN HATASINDAN GERİ ADİM ATMA OLASILIĞI DAHA AZDIR ÇÜNKÜ HARİCİLERİN % 90'I GERİ ADIM ATARSAK BİZDE MÜŞRİK, KAFİR OLURUZ DİYE ASLA DÖNMEZ VE HATA KABUL ETMEZLER... YANİ HARİCİLERİN TEHLİKESİ AZ DEĞİLDİR... ABDULMUİZ FİDA KARDEŞİMİN DEDİGİ GİBİ ONLARİN ZARARLARİNİ HZ ALİ(ra) COK İYİ BİLİR
INSAALLAH AHILER ALLAH SIZDEN RAZI OLSUN, AHI BUNU DA SIZDEN RICA ETMEK ISTERDIM AYER IMNAKNI VARSA BEN SIZIN KITAPLARINIZI RUSSCEYE TERCUM EDEBILIRDIM, AYER ISTERSENIZ, CUNKU AHI IRCA DAVETI COK VE COK DA INSANLARI KAPSIYOR, IRCA REDDIYELERINDE DURUN AHI, CIHAD AKIDE VE FIKIH HAKINDA COK KITAPLAR VAR AMMA IRCA HAKINDA HIC YOK, VSE SEFER EL-HAVALI NIN EN GUZEL CALISMA BEN DUYDUM, ONU SEVE SEVE TERCUM EDERDIM AYER BANA BOYLE BI IMKAN SUNARSINIZ, ALLAH SIZDEN RAZI OLSUN.

Üst Ana Sayfa Alt