Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Mürted Olacağını Bilerek Nefsine Göre Küfür İşleyen Tövbe Edebilir mi?

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

Bilerek küfür işleyen o küfürden tövbe ederse tövbesinin geçersiz olacağıyla ilgili bir yazı okumuştum. Tam delilini bilmiyorum ama belki bu yazıyla ilgili benzer fetva olabilir. Bu doğrumudur? Veya buna benzer söz Söyleyen alim varmıdır? Şimdiden
Allah razı olsun

Not: lütfen kusuruma bakmayın dinimi tam öğrenemediğim için günlerdir kafama takılan soruları soruyorum. Vaktinizi aldığım için hakkınızı helal edin

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleykumselam ve rahmetullah kardesim
biri bir hareketin kufur oldugunu bilmiyorsa veya o hareketin kufur oldugunu biliyor ama hareketi yaptiginin farkinda degilse ikisinden de zaten sorumlu degildir. unuttugumuz ve bilmediklerimizden sorumlu degiliz dolayisiyla gunah islemek icin bilincli sekilde bilerek isteyerek o hareketi yapmak gerekir zaten. tovbe kapisi da mutemadiyen aciktir. samimi sekilde hareketi tekrarlamamaya karar vermek yeterlidir. ha eger kastettigin durum tekrarlama niyetiyle tovbe etmekse o tovbenin sartlari gerceklesmemis oluyor.

Üst Ana Sayfa Alt