Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslüman Çocuklara Domuz Eti Yediriliyor

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslüman çocuklara domuz eti yediriliyor08 May 2012 14:13 Samanyolu HaberHollanda'da çeşitli nedenlerle ailelerinden alınarak bakımevine yerleştirilen Müslüman çocuklara domuz eti yedirildiği ortaya çıktı. Kanuna aykırı uygulama Hollanda'daki Müslümanların tepkisini çekti.
Hengelo şehrinde ikamet eden Özgül Eryıldız, eşinden ayrıldıktan sonra maddi imkansızlıkları gerekçe gösterilerek çocuklarının 3 yıl önce koruma altına alındığını söyledi. Çocuklarına bakımevinde domuz eti yedirildiğini ifade eden Eryıldız, "Israrla istemediğimi söylememe rağmen buna devam ediyorlar. Bu durumu kabullenemiyorum. Yetkililerden destek bekliyorum." şeklinde konuştu.

Özgül Eryıldız'ın Mustafa (9) ve Mert (7) adlı çocukları 2009 yılında Gençlik Bakım Merkezi'ne yerleştirilmiş. Ayda sadece bir defa ve bir saatliğine çocuklarını görmesine izin verilen üzgün anne, "İş bulduğum takdirde bir süre sonra geri vereceklerini söylemişlerdi. Şu anda çalıştığım ve çocuklarıma bakabileceğimi söylediğim halde hâlâ çocuklarımı geri alamadım." dedi.

Çocuklarının Türk kültüründen uzak yetiştirildiğini belirten Eryıldız, "Amaçları çocuklarımı benden koparmak. Hakkım olması ve 3 yıldır ısrar etmeme rağmen çocuklarımı sünnet ettirmediler. Yemek konusunda titiz davranmalarını istediğim halde dinlemediler." ifadelerini kullandı.

Özgül Eryıldız'ın avukatı Adem Kotan ise "Mahkemede ve diğer yazışmalarımızda ailenin Müslüman olduğu ve buna hassasiyet gösterilmesini istemiştik. Bu olay üzerine mahkemeye tekrar başvurarak bu konunun bir an önce düzeltilmesini ve çocuklara domuz eti yedirilmemesini istedik. Müslüman kökenli çocuklara domuz eti yedirilmesi kanunen yasak." şeklinde konuştu.

Gençlik Bakım Merkezi ve Koruyucu Aile Merkezi ise son zamanlarda çocuklarına bakamayan Müslüman kökenli ailelerin artığını belirtti. İki merkezin yetkilileri, Eryıldız ailesi ile ilgili konunun yargıya taşındığını ve bir açıklama yapamayacaklarını söyledi.

(CİHAN)
samanyoluhaber.com dan alıntı

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Domuz et yemek nedirki. Hollanda da escinsel evlilikler serbest. Eskiden musluman bir ailenin kizini escinsel adamlara vermislerdi.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah tüm müslümanlara yardım etsin dünyanın her yerinde ayrı sıkıntılar çekiliyor.

Üst Ana Sayfa Alt