Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslüman Olmaya Geldim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

Erdem_Balıkesir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
öncelikle selamın aleyküm
Müslüman arkadaşlar ben bu foruma müslüman olmak için geldim. İslami site aradım. Mumsema gibi bir yer vardı bir ara ama burayı sevdim samimisiniz ve sonuna kadar savunuyorsunuz dininizi ben de öyle olmak istiyorum zira.

Arkadaşlar ben bir ateistim. Ama inanın bana müslüman olmayı o kadar istiyorum ki. Bu kardeşlik duygusumu falan tatmak çok istiyorum. Bana bu konuda yardım etmenizi istiyorum.
Aklımdaki soruları giderebilirsiniz belki
İmamlara çok gittim çok konuştum hepsi bilgisiz kişiler. Nası konuşulur bilmiyorlar ezberlemiş gelmişler oraya..

Beni aranıza alıp kardeş gibi görürseniz belki sizlere ısınırım. Forumda bana da yer var mı??

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleykum:) Hoşgeldin. Rabbim seni Müslümanlardan kılsın. “(Ey Muhammed!) Sen, Rabbin yoluna hikmet ve güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel şekilde mücadele et. Çünkü Rabbin, kendi yolundan sapanları en iyi bilendir ve O, hidayete erenleri de en iyi bilendir.” (Nahl, 16/125).

Son düzenleme:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
We âleykum, hoş geldiniz. İnşeAllah hakkınızda hayır olur

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykümselam ve Rahmetullahu veberekatuhu.

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tanrı kavramı bize nasıl gelebilir? Sorusuna Descartes şöyle cevap veriyor: “Bizdeki Tanrı fikri bize kendimizden gelemez ve o halde Tanrı vardır. Sonsuzu, yani Tanrı’yı gerçek bir fikirle idrâk ediyoruz; ve denebilir ki bu fikir bizde, kendi fikrimizden daha öncedir. Bu Tanrı fikri pek doğrudur, ve pek açık ve pek seçiktir. (...) Hangi faraziye yapılırsa yapılsın, bir Tanrı fikrinin bize bizden gelmesi imkansızdır. (...) Kendi kendimizin illeti değiliz. (...) Her zaman var olduğumuzu farzetsek bile hayatımızın devamının mahiyeti, ispat ediyor ki bizi var kılan bir illet vardır. Bu illetin Tanrı’dan başka bir şey olması imkansızdır. Aldatıcı olmayacağı aşikar olan, pek olgun olan bu Tanrı’ya tapmak ve hayranlıkla bakmak üzerine ne kadar dursak azdır.” (Descartes, 1967, 145-146). Sonsuz olan Tanrı kavramını ruhumuza, Tanrı’nın bizzat kendisi yerleşmiştir, diyen Descartes Tanrı’nın sıfatlarını şöyle ifade ediyor: “Benim Tanrı’dan anladığım şudur: O sonsuz, ebedî, değişmez, bağımsız, her şeyi bilir, her şeye gücü yeter bir cevherdir, ve var olan bütün şeyler O’nun tarafından yaratılmış ve meydana getirilmiştir. (...) Her ne kadar ben bir cevher olduğum için cevher fikri ben de bulunsa da, bununla beraber sonlu bir varlık olduğum için, sonsuz bir cevher fikri, gerçekten sonsuz olan bir cevher tarafından bana konmuş olmadıkça, bende bulunamaz.” (Descartes, 1967, 161).

Ehli sünnet inancına göre Yaratıcı ne cevher ne bir araz ne de başka hayal edilebilir bir cisim veya varlıktır. Onun varlığı kuşku götürmez bir gerçek olup, zatı hakkında düşünmek yorum yapmak tasavvur etmek caiz değildir. varlığı ve birliği Kuran-ı Kerim'de ihlas suresinde açıklanmış olup sıfatları da Kuran-ı Kerim de pek çok surede geçmektedir.Descartes burada kullandığı cevher kelimesi ile yanılmıştır. Lakin Varlığın ispatında akli bir delil kullanarak muhteşem bir çığır açmıştır.Ayrıca burada Tanrı fikrinin doğuştan geldiğini ispatlaması da akli meleke ile tek bir yaratıcının Allah varlığının bulunmasının elzem oladuğu inancı/görüşü pekişmektedir.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
öncelikle selamın aleyküm
Müslüman arkadaşlar ben bu foruma müslüman olmak için geldim. İslami site aradım. Mumsema gibi bir yer vardı bir ara ama burayı sevdim samimisiniz ve sonuna kadar savunuyorsunuz dininizi ben de öyle olmak istiyorum zira.

Arkadaşlar ben bir ateistim. Ama inanın bana müslüman olmayı o kadar istiyorum ki. Bu kardeşlik duygusumu falan tatmak çok istiyorum. Bana bu konuda yardım etmenizi istiyorum.
Aklımdaki soruları giderebilirsiniz belki
İmamlara çok gittim çok konuştum hepsi bilgisiz kişiler. Nası konuşulur bilmiyorlar ezberlemiş gelmişler oraya..

Beni aranıza alıp kardeş gibi görürseniz belki sizlere ısınırım. Forumda bana da yer var mı??
Hos geldin Erdem:) Allah swt sana hidayet nasip etsin ki o yeryuzundeki en degerli seydir.

Sorularini bu baslikta sorarsan daha saglikli cewaplar alabilirsin.:eek:kyrm:

https://www.islam-tr.org/katagori/ateist-ve-cesitli-kafir-ve-fasiklarin-sorulari.264/

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnşallah. Ben öle aaa hadi müslüman oldu diyip de olabilirdim ama öyle allahı mı kandırıcam sanki ? Tamamen mutmain olmam lazım

bir başka dine mensup olsan elbette dinini terketmek için zorlanırsın fakat senin durumun bu değil
eğer buradan bir ateist olarak uzaklaşırsan çok birşey kaybetmiş olmazsın fakat ateist olarak ölürsen işte ozaman kaybın dünya ve içindekilerden çok daha fazla olur.
eğer ömrünün nerede ve ne zaman biteceğini biliyorsan (bu imkansızdır) acele etmene gerek yok
fakat her an ölebilecek bir beşer isen ki hepimiz öyleyiz, vallahi bir saat sonrası bile çok geçtir
ve yapman gereken kalbinin mutmain olmasından önce islama girmendir.
kalbinin mutmain olması içinde kalbini Allahın kitabına açman yeterlidir.
sakın bizleride körkütük müslüman olmuşuz zannetme, elbette bizlerinde mutmain olmadığımız ve cevaplarını zamanla aldığımız sorularımız olmuştur. ve cevapları aldığımızda farkediyoruzki aslında cevaplar her zaman gözümüzün önündeymişte bizler körmüşüz
bu noktada gözümüzün önünde olanı bize gösterecek ilim ehline ihtiyacımız var
işte bundandırki çok şanslısın ve doğru yerdesin
abdulmuizz hocam başta olmak üzere sana bu konuda yardım edecek insanların olduğu bir yerdesin
Allah yardımcımız olsun kardeşim

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Zakir Naik idi sanırım ateist olmak yarı müslüman olmaktır diyordu, çünkü LA ILÂHE İLLALLAHIN " LA" bölümünü yerine getirmişsin diğer yarı kalmış inşaAllah onu "İLAHE ILLALLAH " bölümünü de söyleyip tamamlarsın..

Gerçi Avrupa'da yaşayan biri olarak nasihat etmeye hakkım varmı bilmiyorum ama Allah hidayet versin size...

E Çevrimdışı

Erdem_Balıkesir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben tanrı fikrine karşı değilim. Tanrıyı reddetmemin nedeni, eğer bir tanrı varsa o islamın allahı olması gerektiği düşüncemdir. İslama inanmıyorsam başka bi tanrıya inanamam.. Yani deist düşünceye karşıyım. Ben islama ısınırsam tanrı kavramo sorun değil.

Mesela ben müslümandım eskiden. İslam benim öldürülmemi istiyor bu neden? Ben sadece islama inanmadım diye ölümü neden hakediyorum?

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben tanrı fikrine karşı değilim. Tanrıyı reddetmemin nedeni, eğer bir tanrı varsa o islamın allahı olması gerektiği düşüncemdir. İslama inanmıyorsam başka bi tanrıya inanamam.. Yani deist düşünceye karşıyım. Ben islama ısınırsam tanrı kavramo sorun değil.

Mesela ben müslümandım eskiden. İslam benim öldürülmemi istiyor bu neden? Ben sadece islama inanmadım diye ölümü neden hakediyorum?

buna benzer başkada soruların vardır elbette fakat burada olayın sulanmaması adına konuyu soru cevap kısmında açıp aynı başlık altında onlarca hatta yüzlerce soru sorabilirsin
aldığın cevaplarda ilmi cevaplar olur
taktir edersinki buraya yazan arkadaşların ilim seviyesi farklıdır
işin içine nefs girersede çok sağlıklı cevaplar alamaya bilirsin
bu şekilde yaparsan bizlerde başlığı takip ederiz ve belkide bizimde faydalanacağımız soru ve cevaplar çıkarda ilmimiz artar

E Çevrimdışı

Erdem_Balıkesir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
buna benzer başkada soruların vardır elbette fakat burada olayın sulanmaması adına konuyu soru cevap kısmında açıp aynı başlık altında onlarca hatta yüzlerce soru sorabilirsin
aldığın cevaplarda ilmi cevaplar olur
taktir edersinki buraya yazan arkadaşların ilim seviyesi farklıdır
işin içine nefs girersede çok sağlıklı cevaplar alamaya bilirsin
bu şekilde yaparsan bizlerde başlığı takip ederiz ve belkide bizimde faydalanacağımız soru ve cevaplar çıkarda ilmimiz artar
Ben üyeolunca şöyle bir baktım. Forumlarda offtopic tarzı yerler olur. Burası öyle bir köşe galiba dedim ve o yüzden buraya. Açtım. Sistemi bilmiyorum yani herkes görsün beni istedim...

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben üyeolunca şöyle bir baktım. Forumlarda offtopic tarzı yerler olur. Burası öyle bir köşe galiba dedim ve o yüzden buraya. Açtım. Sistemi bilmiyorum yani herkes görsün beni istedim...

soru cevap kısmına açarsan son mesaj yazılan konu zaten en üste çıkar, buşekilde bizler takip etmiş oluruz fakat yönetici ve senden başkası yazı yazamaz
maksat sorularına kişilerin değilde bizzat Allah ve resulunun cevaplarını alman
müslümanlar mükemmel değildir. mükemmel olan islamdır.
mükemmel cevaplar kalbinin mutmain olmasına yardımcı olacaktır
aksi halde benim gibi ilim yoksunu biri gelip kafanı dahada karıştırır
yinede sen bilirsin

E Çevrimdışı

Erdem_Balıkesir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
soru cevap kısmına açarsan son mesaj yazılan konu zaten en üste çıkar, buşekilde bizler takip etmiş oluruz fakat yönetici ve senden başkası yazı yazamaz
maksat sorularına kişilerin değilde bizzat Allah ve resulunun cevaplarını alman
müslümanlar mükemmel değildir. mükemmel olan islamdır.
mükemmel cevaplar kalbinin mutmain olmasına yardımcı olacaktır
aksi halde benim gibi ilim yoksunu biri gelip kafanı dahada karıştırır
yinede sen bilirsin
Sitenin sahibi kim. Kurucusu

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sitenin kurucusu islamsever
sitenin abisi abdulmuizz fida
sitenin sahibi sen ben ve buradaki bütün üyeler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt