Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Müslümanım Ben

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Bismillah:”.. O, sizi seçti ve dinde üzerinize hiçbir güçlük yüklemedi. Babanız İbrahim’in dinine uyun. Allah, sizi hem daha önce, hem de bu Kur’an’da Müslüman diye isimlendirdi ki, Peygamber size şahit (ve örnek) olsun, siz de insanlara şahit (ve örnek) olasınız. Artık namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin ve Allah’a sarılın. O, sizin sahibinizdir. O, ne güzel sahip, ne güzel yardımcıdır!”(Hac:78.ayet)

Müslümanım ve sadece iman nimetinin bile devamlı bir şükrü gerektirdiğini bilirim.
Müslümanım ve Rabbimin emirlerini sorgulamam. Sadece itaat ederim.

Rabbim namazı emrettiyse kılarım. Bilimsel faydalarını araştırmaya gerek duymam. Orucu emrettiyse tutarım ve bunu bir detox olarak gördüğüm için değil, Rabbim emrettiği için tutarım.

Zekâtı emrettiyse Rabbim, onu ben kazandım neden başkasına vereyim deyip edepsizlik etmem. Mutmain bir kalple, rızkımın varlığımın Rabbime ait olduğunu bilerek gözümü kırpmadan veririm.

Rabbim tesettürü emrediyorsa, “Rabbim beni benden daha iyi biliyor. Emri başım üstüne” der, kişisel tercihim gibi bir saçmalığı dilime dolamam.

Rabbim bana, ana babana, akrabana komşuna iyi davran diyorsa, “Ama”ların ardına sığınmam.
Rabbim bana Rasûlullah aleyhisselâm’a da itaat et diyorsa, başım gözüm üstüne derim.

MÜSLÜMANIM BEN!
Beni yaratan Rabbim eşcinselliği lanetliyor, azabı hakeden bir eylem olarak görüyorsa, ben de aynen öyle görür, Sahibimin hoşgörmediğini, hoşgörme hadsizliğine soyunmam!
Cinsel tercih safsatalarına saygı duymam! “Ancak müminler kardeştir” buyurduysa Rabbim, mümin olmayana iltifat etmem, kardeşim bilmem.

Yalnız Allah için sever, Yalnız Allah için nefret ederim.
Dilini, rengini, ülkesini sorgulamam. Müslümansa kardeşim bilirim.

MÜSLÜMANIM BEN!
Yaptıklarımın ve yapmayıp geride bıraktıklarımın bir hesabı olduğuna iman ederim. Emir ve yasaklarına uymadığımda çetin bir günün azabından korkarım.
İslam gibi bir davam, İslam gibi büyük bir sevdam var benim.
Benim özgürlüğüm, Rabbimin dur dediği yerde biter.
Free takılmaları, kişisel tercihleri, içinde Müslümana yer olmayan laik söylemleri bilmem.

Allah ve Resûlü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resûlüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur.(Ahzab:36)

İşte budur benim akidem!

ANLASANA MÜSLÜMANIM BEN!!

Cahide Sultan