Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslümanlar Aleyhinde Kafirlere Yardım Etmenin Hükmü Nedir ? Şeyh Suleyman El Ulvan

Menaratulhuda Çevrimdışı

Menaratulhuda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Video Metni
Müslümanlar Aleyhinde Kâfirlere Yardım Etmenin Hükmü Nedir?
Şeyh Suleyman el Ulvan

Müslümanlara karşı kâfirlere yardım edenler, muvahhidlere karşı haçlıları destekleyenler, kâfirlerin salahiyeti için Müslümanları tehlikeye atanlar Müslüman değildir Müslüman değildir Müslüman değildir. Bunların riddetinde şüphe edilmez. Bunu yapanlar İmanın aslına zıt davranmışlardır. Bunun ile iman bir kalpte toplanmaz. Kâfirler Müslümanlarla dinleri sebebiyle savaşıyorlar ve tevhidin arasında şirki, ilahi şeriatın içinde ise beşer kanunları meşru göstermek istiyorlar. Bu noktada onlara yardım edenler hain ve mürted olurlar. Bunu helal görmüyor veya kâfirlere muhabbet beslemiyor olsalar da böyledir. Ki bu Mürcie ve Cehmiyye’nin yanında geçerlidir.

Allah’u Teâla şöyle buyurmuştur: " Eğer Allah'a peygambere ve sana indirilene iman etslerdi onlara dostluk beslemezlerdi. Fakat onların çoğu fasıklardır." (Maide 81)

Ebu Muhammed ibn Hazm rahimehullah el Mahalli adlı kitabında "Kim onlara meyl ederse oda onlardandır." Bu kafirlerden bir kafirdir.Bu mesele hakkında iki Müslümanın dahi ihtilafı yoktur.

Müslümanlar aleyhine kâfirlerle yardımlaşanların Munafıklık, kalplerinin hastalıklı ve fasıklar olduklarına kasem etmiştir. Ve Bunu yapanların Allah’ın yanında hiçbir yerleri olmadıklarını söyler. Kim kâfirleri dost edinirse onlara yardım ederse Allah’ın kulu olma sıfatından çıkarlar.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
RABBİM,iman üzere istikamette kılsın şeyhi maşaALLAH ilmine belamlığı karıştırmayanlara ne mutlu

Üst Ana Sayfa Alt