Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Müşriklerle Muamelatta Nasıl Dengeyi Sağlarız ?

E Çevrimdışı

erczz

Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum

Akrabalarımın geneli akidemden az çok haberdar. Telefonla bile olsa Sılai rahim yapayım diyorum , konunun sonunda "Şu olay için dua et sende tamam mı , hayırlısı olsun " vs. gibi şeyler oluyor genede. Bende kalakalıyorum öyle "Tüm müslümanlar için aynen" falan diyorum. Bu durumlar ikrah değil evet , fakat o durumda ne yapmamız lazım. Direk " Sen müslüman değilsin niye dua edeyim" diye hararetli birşey de demek istemiyorum. Ki ilk başlarda çok alevliydim şak şak tekfir ettiğim oluyordu. Ama şimdide kendimi sanki takiyye yapan bir kafir gibi hissediyorum bunun ortasını nasıl bulabilirim ?? ://

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah;

Kardeşim neden kendinizi sınırlıyor veya en olumsuz durumda sanki size 'bizi nasıl görüyorsunuz' diye sormuşlar gibi sıkıntıya sokuyorsunuz. Velev ki kâfir, kâfirin müslüman olması, hidayet bulması için dua edebilirsiniz. Buna kast ederek dua ediyorum, ederim demenizde sıkıntı yoktur; size "biz kâfir miyiz" gibi alenen soru sorub da mulsumansın gibi çarpıtmadıkça takiyye sayılmaz, dua ederim diyerek hidayetine dua etmeniz , kastetmeniz sayılsa sayılsa tevil sayılır. Diğer meselelerinizi de bu ve benzeri minvalde sürdürebilirsiniz.

Üst Ana Sayfa Alt