Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Mustafa İslamoğlu: Bir Dönemi İslamcı Olarak Geçirmekten Çok Pişmanım, Tevbe Ediyorum

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
28663

Mustafa İslamoğlu Karar TV'de katıldığı bir programda soruları yanıtladı.

Türkiye siyasetinde İslami hareketlerin yükselişi, iktidarda oluşu ve geldiği noktayı değerlendiren İslamoğlu, "tövbe etmeye çalışıyorum" dedi.

"İçimizdeki canavarı gördük"
"İslamoğlu, ''Ben çok faydalı olduğunu düşünüyorum ne olmamamız ve ne yapmamamız gerektiği öğrendik, içimizdeki canavarı gördük. Çok yararlı oldu, manzarayı gördük, içimizde saklı olan dışımıza çıktı. Şu geldiğim noktaya nasıl gelirdim yoksa, kendime inandırdığım bir yalandı bu. Yalanı görmüş olmamız bile kazanımdır. Bunun maliyeti çok ağır ve daha da ağırlaşacak çünkü dibi görmedik daha. Akli fren sistemleri iflas etmiştir. Bu trenin imdat freni yok maalesef üzülüyorum ama yok'' ifadelerini kullandı."

"Deizmin yaygınlaşması normal"
Gençler arasında deizmin yaygınlaşmasını normal ve olumlu bir gelişme olarak gördüğünü belirten İslamoğlu, ''Zira ondan evvel inanıyormuş gibi yapma olayı felaketti. Hiçbir şeye inancı yok aslında ne kitabı, ne dini, ne imanı ama Allah'ı da, dini de, imanı da her şeye çaya çorbaya sıkan bir tip düşünün, bu kime yarar? Dolayısıyla bu bir kazanım, sorgulayan bir akıl en büyük kazanımdır. Gerçek acıtıcı olsa da iyidir. Gerçeği görmüş olmanın bedeli varsa bu bedeli ödeyelim derim. Ağırsa olsun, çünkü sonsuza kadar uyuyamayız. Uyku ne kadar derinse uyandırmanın sarsıntısı da o kadar büyük olmalı. Şu anda bir şok durumu yaşıyoruz'' dedi.

"İslamcılıktan pişmanım"
İslamoğlu sözlerine şunları ekledi: ''Ben kendi adıma tövbe etmeye çalışıyorum. Benim tövbe etmem tabi fiili oluyor. Dün hata ettiğimiz noktaları tespit ediyorum, kendimi sorguluyorum, fikirlerimin kölesi değilim efendisiyim. Yanlış olanları düzelttiğim, yanlış olduğuna inandığım an onu doğrudan her araçla ulaştırabileceğim herkese ulaştırıyorum. Bu benim tövbem, tövbe böyledir. En çok pişman olduğum şey bir dönemimi İslamcı olarak geçirmek. Bu 70-80-90'lı dönemler, çünkü ben kökten geliyorum. Milli Türk Talebe Birliği, Akıncılar gibi. Türkiye'nin düşünce dünyasına hatırı sayılır katkılarda bulunmuş bir dostla dertleştik. O da dokunsan ağlayacak gibiydi ben de öyleydim. Gerçi 84 milyonun sırtını sıvazlasak hüngür hüngür ağlarız. Kulağına eğilip 'Bir çürük ipliğe hülya dizmişiz' dedim. Kişi sınanmadığı günahın masumu değildir."

Mustafa İslamoğlu : "En Çok Pişmanlığım, Bir Dönemimi İslamcı Geçirmektir"

Mustafa İslamoğlu: "Gençler Arasında: Deizmin Yayılmasını Olumlu Buluyorum"

Tam Hali

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bunun videosunu da izledim az önce
( hocam kusura bakmayin ama kendimi tutamiycam)

Gerizekali bu ya
Aptal herif
Sen git kendini çürük ipliğe diz
Sonra da kendini boğ
Nefret ediyorum bu insandan
Yalaka yardakçı salak.

(Tmm simdi editleyebilirsiniz :D )

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunun videosunu da izledim az önce
( hocam kusura bakmayin ama kendimi tutamiycam)

Gerizekali bu ya
Aptal herif
Sen git kendini çürük ipliğe diz
Sonra da kendini boğ
Nefret ediyorum bu insandan
Yalaka yardakçı salak.

(Tmm simdi editleyebilirsiniz :D )

Bizim bir arkadaş vardı(Arkadaş dediğime bakma nerden baksan 15-20 yaş büyük)
Bir kaç sene evvel Twitterdan yine buna benzer bir şeyler zırvalamıştı, yalnış değilsem konu recm meselesiydi.
Birisi "Yürek devleti" kitabından alıntı yapmıştı, o arkadaşta "Kitabı kuzeni yazmıştır" diye cevap vermişti :D

Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adamın saçmala konusunda cübbeliden aşağı yanı yok. :D
Kusura bakmayın da başka videoya gerek yok şu aşağıdaki video yeterli :)

Bu adam ciddiye alınacak bir adam değil :)
Bu milleti kandıramaz ama çünkü bu lafı duyan kimse bu adamı izlemez. Cübbeli gibler çok tehlikeli.. :D

İnsanı gülme krizine sokar bu:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Üst Ana Sayfa Alt