Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Mutlaka İzlemeniz Gereken 4 Video!!!!!!

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum.
Yakın zamanda bu videoları izledim.4'ü de çok kısa videolar her biri 10 dakika civarı mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.Çok şaşıracaksınız.

1.Video

2.Video (Altyazı mevcuttur.Aceleniz varsa özellikle baştan 4.40 dakikaya kadar olan kısmı izleyin. )

3.Video

4.Video

Son düzenleme:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Esselamu aleykum.
Yakın zamanda bu videoları izledim.4'ü de çok kısa videolar her biri 10 dakika civarı mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.Çok şaşıracaksınız.
1.Video

Aleykum selam we rahmetullahi we berâkatuh

Şehid Osman ve abisi Rasul arkadaşımdır. 2010 yılında devlete götüren Afgan şehâdetini Rabb'im (c.c.) kabul buyursun. (Allahumme Âmiin)

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah şehadetini kabul etsin.İnşaAllah şehittir.Bir şey sormak istiyorum ben kendim cehaleti mazeret görmüyorum ve Allahtan başkasına dua,rabıta,kurban,adak vs. yapanları direkt tekfir ediyorum.Bunlar Ebu Cehil gibi müşriktir.Lakin oy vermek ve tağuta muhakeme olmak (burda da tafsilat var) bu iki gruptaki insanları direkt tekfir etmiyorum çünkü bu meseleler kapalı (hafi) meseler ondan dolayı hüccet ikame edip şüpheler ortadan kalktıktan sonra tekfir ediyorum.Bazıları direkt tekfir ediyor bunun aşırılık olduğunu düşünüyorum.Sorum ise şu Osman kardeş bu konuda ne düşünüyordu o da bu düşüncede miydi acaba?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allah şehadetini kabul etsin.İnşaAllah şehittir.Bir şey sormak istiyorum ben kendim cehaleti mazeret görmüyorum ve Allahtan başkasına dua,rabıta,kurban,adak vs. yapanları direkt tekfir ediyorum.Bunlar Ebu Cehil gibi müşriktir.Lakin oy vermek ve tağuta muhakeme olmak (burda da tafsilat var) bu iki gruptaki insanları direkt tekfir etmiyorum çünkü bu meseleler kapalı (hafi) meseler ondan dolayı hüccet ikame edip şüpheler ortadan kalktıktan sonra tekfir ediyorum.Bazıları direkt tekfir ediyor bunun aşırılık olduğunu düşünüyorum.Sorum ise şu Osman kardeş bu konuda ne düşünüyordu o da bu düşüncede miydi acaba?
Abisi gibi Şehid Osman kardeşim de forumun üyesiydi. Bu sebeble tevil gerektiren meselelerde, senden farklı olarak direkt tekfir etmezdi.

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam we rahmetullahi we berâkatuh

Şehid Osman ve abisi Rasul arkadaşımdır. 2010 yılında devlete götüren Afgan şehâdetini Rabb'im (c.c.) kabul buyursun. (Allahumme Âmiin)

Attığınız linklerin birinde videonun sonunda (Sözünde Duranlar 3 -Şehid Osman Işık) şehit olma tarihi 14 Eylül diyor. Ama en baştaki videoda 12 Eylül diyor.Rica etsem açıklar mısın?Bir de hidayet süresi sadece 1 yıl mıydı?

Üst Ana Sayfa Alt