Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nakil'in Yayın Hayatı Sonlanmıştır!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nakil Kürsüsü, Nakil Dergisi ve Nakil Yayınları'nın Yayın Hayatı Sonlanmıştır!

Bismillahirrrahmanirrahim.

El-Hayy olan Allah’a Hamd olsun, Rasulüne salat ve salam olsun.

Pek Muhterem Abilerimize, Ablalarımıza, Bacılarımıza, Kardeşlerimize ve Gençlere duyurumuzdur:

Bizler, Nakil Kürsüsü, Nakil Dergisi ve Nakil Yayınları adı altında Türkiye’de veya Türkiye dışında bundan sonra hiçbir faaliyet yapmayacağımızı tüm değerli takipçilerimize beyan ederiz.

Bu duyurumuzun gecikmeli olarak yayınlanmasından dolayı haklarınızı helal ediniz.

Baki olan Allah azze ve celle dışında herşey fanidir. Nasıl ki bir yaprak baharda yeşerip güzün toprağa karışıyor ve üzerine biçilen görevi yerine getirmiş sayılıyorsa, bizde Rabbimizden bu çalışmayı, belli bir zaman zarfında yapılmış ve -yalnız Allah rızası olan- görevini hakkıyla yerine getirmiş saymasını niyaz ederiz.

Nakil, kendi dar imkanları içerisinde gönüllülük esasıyla yapılmış bağımsız bir İslami Davet ve İrşad çalışmasıdır. Allah-u Teâla’nın ikramıyla bereketlenip çeşitli kesimler tarafından teveccüh görmüştür. Bizlerde çalışmamız boyunca vakti ve nakdi imkanlarımız dahilinde bu teveccühe karşı hakkı örtmeden nakletme gayretinde olduk. Bundaki başarımızı takdir edecek olan ise muhakkak ki alemlerin Rabbi olan Allah’tır. Eğer bu çalışmayla birilerinin ahireti adına Allah katında makbul bir fayda vermiş isek Rabbimize hamd ederiz…

Nakil’in değerli hocaları, bildiği hakkı hiçbir kınayıcının kınamasından korkmadan yalnızca Rabbini razı etme amacıyla bu platformlardan duyurma gayreti içerisinde oldular. Bu amellerinden dolayı eleştirildiler, yerildiler, tehdit edildiler ve kimi zaman hapsedildiler… Hiç yılmadan hakkı haykırdıkları için Allah azze ve celle’nin onlardan razı olmasını dileriz.

Rabbimizden bu çalışmada emeği geçen ve bu çalışmayı yayıp, paylaşıp birilerine fayda sağlama gayreti içerisinde olan herkese ecrini vermesini dileriz.

Değerli kardeşlerimiz,

Nakil’in çalışmalarındaki bütün faaliyetler sonlanmış olup artık sitemiz güncellenmeyecektir. Yalnız site içerisindeki ders, fetva ve makalelerden faydalanmanız hasebiyle sitemizin süresiz olarak açık kalmasını uygun gördük. Dileyenler eksiltme, artırma ve çarpıtma yapmadan izinsiz kopyalayabilir, çoğaltabilir ve paylaşabilir.

Bizler bu çalışma vesilesiyle kimde hakkımız var ise helal ettik. Eğer bizlerde hakkınız varsa helal ediniz.

-------------------

Her günbatımı yeni bir şafağı çağırdığı gibi

Her ayrılıkta yeni kavuşmaları müjdeler...

-------------------

Ey kalpleri evirip çeviren Allah’ım kalbimizi dinin üzere sabit kıl.

Ey Rabbimiz, bize hakkı hak göstererek ona yaklaştır ve batılıda batıl göstererek ondan uzaklaştır.

Allahumme amin.

Davamızın sonu alemlerin Rabbine hamdetmektir.

Esselamu Aleykum ve Rahmetullah ve Berekâtuhû

NAKİL KÜRSÜSÜ

Ebu Abdullahh Çevrimdışı

Ebu Abdullahh

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu siteden ve yayınlarından çok faydalandık. Emeği geçenlerden Allah razi olsun. Cihad ulemasının gercek menhecini tesbit etme ve kendisini onlara nispet etmesine ragmen ulemaya ittibadan çok uzak olan hatta onlari ta'n eden davetçilerin gercek yüzünü ortaya koyma hususunda ki çabaları takdire değerdir.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah subhanehu ve teala onlardan razı olsun

Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

Twitter: @sknttt
İslam-TR Üyesi
Bu siteden ve yayınlarından çok faydalandık. Emeği geçenlerden Allah razi olsun. Cihad ulemasının gercek menhecini tesbit etme ve kendisini onlara nispet etmesine ragmen ulemaya ittibadan çok uzak olan hatta onlari ta'n eden davetçilerin gercek yüzünü ortaya koyma hususunda ki çabaları takdire değerdir.
Allah razı olsun abi içimdekileri kaleme dökmüşsün. Türkiye de kâide uleması'nın herhangi bir konudaki görüşünü merak eden nakilkürsüsü ve islam-tr sitesine baksın. Diğer davetçiler o alimlerden fersah fersah uzaklar. Allah yayın hayatında emeği geçen herkesten razı olsun.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İnna lillahi we inne ileyhi râciûn

Turab el kurdi Çevrimdışı

Turab el kurdi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Musa Hoca çalışmalarına "İlim ve Cihad" (www.ilimvecihad.com)'dan devam edecekmiş.
Allah ondan razı olsun. Bu aralar mutlak ve muayyen tekfir, islam alametleri, halkların hükmü, cehalet mazereti gibi çok ihtilaf bulunan konularda kafam karışmıştı baya. 4-5 gündür musa hoca ve ismail hocanın yaptığı güncel meselelerin izahı derslerini dinliyorum. Allah'a hamdolsun birçok şüphemi izale etti. Allah şeyhe ecrini versin. Onu şehidleden kılsın. Allahumme amin.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ehli küfür ve ehli sianin son dönemlerde islama(ehli sünnete) topyekün savas actigi zamanda tevhidi sitelerin kapanmasi ya da calismalarina ara vermesi bizi derinden üzmektedir. Rabbim daha güzellerini bu ümmete kazandirsin. Amin.

sifatus safua Çevrimdışı

sifatus safua

الحمدلله انا مسلمة
İslam-TR Üyesi
Onu şehidleden kılsın.

Bu gibi dua aslında beni şaşırtıyor. Alimlerin derslerini dinlerken şu zamana kadar böyle bir duanı hiç duymadım. Aksine ümmete fayadalı ustad hocalara tazkiya verirken Rabbim ona uzun ömür ve İslama ve müsülmanlara faydalı olmayı nasib eylesin derdi. والله اعلم

H Çevrimdışı

HasanMuhacir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu gibi dua aslında beni şaşırtıyor. Alimlerin derslerini dinlerken şu zamana kadar böyle bir duanı hiç duymadım. Aksine ümmete fayadalı ustad hocalara tazkiya verirken Rabbim ona uzun ömür ve İslama ve müsülmanlara faydalı olmayı nasib eylesin derdi. والله اعلم
Ahi ahiret şehidi farklı dünya şehidi farklı belkide ahiret şehidi olmasını kastediyor.

Turab el kurdi Çevrimdışı

Turab el kurdi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Estağfurullah. Böyle bir şey kastetmedim kardeşim. Sadece şehitlerin mertebesinin yüksek olmasından dolayı böyle bir duada bulundum. ömrü kısa olsun gibi bir temennim yok. Hatam varsa allah beni bağışlasın.

sifatus safua Çevrimdışı

sifatus safua

الحمدلله انا مسلمة
İslam-TR Üyesi
Böyle bir şey kastetmedim kardeşim.

Allah razı olsun anlayışınıza, tabi neyi kastettiğinizi bilmemekten söylemedim.

Peygamberimizin صلى الله عليه و سلم : "Allah Teâlâ, ilmi kullardan soymak suretiyle çekip almaz. Ancak ilmi, âlimleri almak suretiyle ortadan kaldırır...'' hadisinin vuku bulduğu bir zamanda en azında ibn Useyminin , bin Bazın yaşına gelmeden bizi cahil bir ortamla baş başa bırakan Ümmetin ilm ve amelde önde olan kardeşlerimizin gidişi çok üzüyor ki sanki bedenimin bir parçası kopmuş gibi oluyor. Belki ondandır sizin duanıza tesirlendim. Kusura bakmayın, kardeşim. İyi niyetinize gölge yapmak amacım olmadı.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Açıktan yazılmaması gereken mesajlar kaldırıldı.
Yazılarınızın doğuracağı sonucu düşünmeden yazmayın!
Konunun bir faydası da yok bundan sonra. Rabbim muslumanların yardımcısı olsun.
Konu kapatıldı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt