Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Namahrem Kadın Bulunan Odada Namaz Kılmanın Hükmü Nedir?

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum we Rahmetullahi we Berekatuh

Bugün çalıştığım yerde namahrem iki kadının ve arkadaşlarımın bulunduğu odada namaz kılmak zorunda kaldım. Ben namaza durduktan sonra kadınlar dışarı çıktı bu arada.
Namahrem bir kadının bulunduğu odada namaz kılmanın hükmüne dair herhangi bir delil bulamadım. Bu namazımı ikindiye girmeden önce de böyle bir durumla karşılaşmadan kılabilirdim, yani geçerli bir zaruret yok ortada.
Bu durumda namazı tekrar kılmalı mıyım sizce?

Son düzenleme:
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve aleyküm selam ve rahmetullah.

İş niyettedir kardeşim sen neye niyet edersen amelin de o yönde gelişir.
mümin erkekler ve mümin kadınlara söyle gözlerini haramdan sakınsınlar.Yani kul gozunu haramdan sakınmalı kurtuluşa erebilmek ıcın.
bu noktada kardeslerımızı usulünce uyarabılırız ınsaallah.Ama oncelıkle sunu unutmamamız lazım yapılan ibadetin kabul olup olmayacağını yanlızca bilen ALLAH c.c. dur.Ve biz imtihan uzere yaratıldık attığımız her adım ımtıhanımızdır.O noktada orada bulunan herkezın almış olduğu bır takım ecirler muhakkak vardır.Cunku bu ımtıhan hepımızındır.Rabbım ınsaallah bızı ve yaptığımız ibadetlerimizi kabul ettiği kullarının ibadeti gibi ıhsan eylesın ve kalbımızde güzel bır ıman nasıp eylesın.selam ve dua ile.

Üst Ana Sayfa Alt