Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Namaza Yeni Başladım. Aklıma Kötü Düşünceler Gelmesi Nedendir?

E Çevrimdışı

Evanes

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Merhaba arkadaşlar..
Ben yeni katıldım aranıza, bir kaç hafta önce namaz kılmaya başladım ve dini bilgilerimi genişletmek istedim, sonra bu siteyi buldum, güzel paylaşımlarınız var..

Şimdiye kadar ne namaz ne oruç tuttum, bundan sonra imanlı yaşamak istiyorum, ne oldu bilmiyorum ama çok istiyorum, kapanmayı şimdilik düşünmüyorum, bu şekilde de namazıma devam edeceğim sanırım.
İmanı zayıf bir insanım ben bunun farkındayım mağlesef, bir sürü takıntılar ve şeytanın vesveseleri hiç peşimi bırakmıyor..

Benim size sormak istediğim kalp nasıl temizlenir? Yani ben bazen namaz kılarken niye kılıyorum ki falan diye düşünüyorum, o kötü düşüncelerden kurtulmak istiyorum, sonra; kınamayın beni ama haşa Allahı kanrımaya mı çalışıyorum, ben inanıyor muyum, gerçekten Allah var mı gibi düşünceler geçiyor aklımdan, engel olmaıyorum ve ben böyle düşünmek istemiyorum ne yapmam gerektiğinide bilmiyorum
uzgun.gif
Böyle düşünceler benim inançsız olduğumu mu gösterir?

Ve namazı bırakmakta istemiyorum çoğu insan gibi, bunun için bana küçük tavsiyeleriniz varsa çok sevinirim.
Teşekkür ediyorum şimdidien..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Merhaba kardeşim ; Namaz kılmaya başlamandan , hayatını sorgulamandan dolayı seni ayrıca tebrik ederim .
Cahiliyye yaşamından uzaklaşma başlayan herkese şeytanın bu tür oyunları/veseveseleri olur. Aklına şubhe ve soru işaretleri takar, isyan ve kufur kuruntularına düşürebilir.
Tüm bunları şeytandan olduğunu, yöneldiğin istikâmetin hayırlı ve isabetli olduğunu bilerek daha da azimli olmada gayret gösteresin . Belli bir süre ve iman ve amellerinde ilerleme kaydedince şeytanın bu tuzakları etkisini yitirecektir.

Faydalı olacağına inandığım bir konuyu tavsiye ederim.

İlgili Konu :

Kalbe Gelen Vesveseler İmanın Zayıflığından Mıdır?

https://www.islam-tr.org/konu/kalbe-gelen-vesveseler-imanin-zayifligindan-midir.29132/

Üst Ana Sayfa Alt