Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Namazda Neden Daralma Olur?

M Çevrimdışı

minel1071

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamnaleykum arkadaşlar namaza yeni başladım ama bi sıkıntım var namaz kılarken bana daralma geliyor özellikle ayaktayken kalp atışım hızlanıyor başım dönüyor nefes alamadığımı hissediyorum daha öncede ara ara namaz kılardım olurdu ama şimdi daha şiddetli hisseyorum sizce bu sağlıkla ilgili bir problemmi

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamnaleykum arkadaşlar namaza yeni başladım ama bi sıkıntım var namaz kılarken bana daralma geliyor özellikle ayaktayken kalp atışım hızlanıyor başım dönüyor nefes alamadığımı hissediyorum daha öncede ara ara namaz kılardım olurdu ama şimdi daha şiddetli hisseyorum sizce bu sağlıkla ilgili bir problemmi

We aleykum selam ve rahmetullah.. Aslında bu genelde vesvese yada Allahualem musallat gibi. Seni namazdan alıkoyma girişimi de denilebilir. Uhtim bol zikir yap inşâAllah vesveselerinden kurtul, özellikle sabah akşam zikirlerini yap ve olmazsa da rukye yap.

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykumselam. Fiziki bir sağlık sorunuda veya şeytan vesvesesi olabilir. Genellikle yeni namaza başlayanlarda bu tür garip şeyler olur yok ensemi ıslattım mı yok kaçıncı rekattayım vs. ayrıca ölüm er yada geç yatakta veya ayakta gelecek ölebileceğin en güzel yerlerden biriside kıyamda dururken olabilir. Feyzullah Birışık hocanın tevhid kitabınıda oku inşaAllah.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH tan korktuğun ıcın utanıp sıkılıp bu hale gelıyorsan normaldır.
Hee yok namaz kılmak agır bır yuk gıbı gelıp ondan bu hale gelıyorsan.
En basta tevhıdı ne ıcın yasadıgımızı ve ne yapmamız gerektıgını bılmen gerekecektır.
Cunku namaz kılan bır ınsan günahlarından dolayı hep bır pısmanlık ıcerısınde rabbe her daım dua eder.
Otekı turlu sankı böyle nasıl derler kılmasam da olur edasıyla namaz kılmak kendını kandırmaktır.
Mesajım anlaşılmıştır. umarım
Namaz kılmak ıcın KIM ıcın namaz kıldığını bılmek cok onemlı.Yoksa bu ısın ıcıne gosterıs de gırer spor yapmak ıcın namaz kılmak da gırer turlu turlu cesıtlerı mevcut.
Oysa bız namazı ALLAH ın rızasını kazanıp ona mahcup düşmemek ıcın gönülden severek kılmamız gereklıdır. Selam ve dua ile.

M Çevrimdışı

minel1071

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Namazı allahın razı olduğu kullaruçından olmak için kılıyorum ve kılarken asla utanıp sıkılma durumum olmuyor.yada benim ihtşyacım yok kafası yaşamıyorum o yüzden benim sıkıntılı olduğum durumla ilgili anlatmaya çalıştığınz şeyi anlamadım

O Çevrimdışı

ogrencitalebe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykümselam,tıbbi bir rahatsızlıktan kaynaklanmıyorsa en büyük düşmanın şeytan seni namaza başlatmak istemiyor.Namaza ilk başladığımda banada olmuştu.Daralıyordum,vesvese bombardımanı geliyordu üzerime ve vesveselerden dolayı terliyordum hatta.Allah subhanehu ve teala'ya hamd olsun daha sonra geçti.

Aman namaza dikkat et,şeytan ne kadar vesvese verirse versin,yılma.

Câbir radıyallahu anh şöyle dedi:

- Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'i:

"Gerçekten kişi ile şirk ve küfür arasında namazı terketmek vardır." buyururken işittim.

Müslim, Îmân 134. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Sünnet 15; Tirmizî, Îmân 9; İbni Mâce, İkâmet 17

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Namazı allahın razı olduğu kullaruçından olmak için kılıyorum ve kılarken asla utanıp sıkılma durumum olmuyor.yada benim ihtşyacım yok kafası yaşamıyorum o yüzden benim sıkıntılı olduğum durumla ilgili anlatmaya çalıştığınz şeyi anlamadım

yukarıdaki en ust mesajında
Selamnaleykum arkadaşlar namaza yeni başladım ama bi sıkıntım var namaz kılarken bana daralma geliyor özellikle ayaktayken kalp atışım hızlanıyor başım dönüyor nefes alamadığımı hissediyorum daha öncede ara ara namaz kılardım olurdu ama şimdi daha şiddetli hisseyorum

1) namaz kılarken dıyorsun normal faaliyetlerını surdururken böyle bırsey yok sadece namaz kılarken oluşan has bır durumdan bahsedıyorsun.
2) bende dıyorum kı

ALLAH tan korktuğun ıcın utanıp sıkılıp bu hale gelıyorsan normaldır.
Hee yok namaz kılmak agır bır yuk gıbı gelıp ondan bu hale gelıyorsan.
En basta tevhıdı ne ıcın yasadıgımızı ve ne yapmamız gerektıgını bılmen gerekecektır.
Cunku namaz kılan bır ınsan günahlarından dolayı hep bır pısmanlık ıcerısınde rabbe her daım dua eder.
Otekı turlu sankı böyle nasıl derler kılmasam da olur edasıyla namaz kılmak kendını kandırmaktır.
Mesajım anlaşılmıştır. umarım
Namaz kılmak ıcın KIM ıcın namaz kıldığını bılmek cok onemlı.Yoksa bu ısın ıcıne gosterıs de gırer spor yapmak ıcın namaz kılmak da gırer turlu turlu cesıtlerı mevcut.
Oysa bız namazı ALLAH ın rızasını kazanıp ona mahcup düşmemek ıcın gönülden severek kılmamız gereklıdır. Selam ve dua ile.

anlaşılmayacak bırsey yok.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
1) Durum sadece namaz kılarken değil, merdiven çıkarken, efor gereken işleri yaparken yürürken de oluyorsa tavsiyem bir doktora görünmen olur. Dolaşım sisteminde bir problem olabilir maazallah.

2) Namaza ilk başladığında şeytanın vesvesesi de olabiliyor. Yukarıda söylediğim gibi bir durum yoksa sebat et. Rukye ayetlerini oku inşallah.

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

LoRy

İslamicState - Genç Mucit - Şair yazar
İslam-TR Üyesi
bizim köy şafi... imam öyle bir ezan ,sure okuyor ki... Bayılacağım yemin ediyorum.Namazda başım dönüyor düştüm mü diye bakıyorum düşmemişim. İmamın bir besmelesi bile 15 saniye sürüyor zaten... Bir de benim imani eksikliğim ve sorumsuzluğumda eklenince... Çok zor... Allah şifa versin

G Çevrimdışı

Genç55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de namazda nefessiz kalıyorum. Bazen de terliyorum. Namazdan sonra vücudum bir süre titriyor. Bunun şeytanın vesvesesi olduğunu biliyorum çünkü ne zaman namaza önem versem böyle oluyorum.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ben de namazda nefessiz kalıyorum. Bazen de terliyorum. Namazdan sonra vücudum bir süre titriyor. Bunun şeytanın vesvesesi olduğunu biliyorum çünkü ne zaman namaza önem versem böyle oluyorum.

Rukye tedavisi ol Allah'ın izni ile bişey kalmaz kardeşim

Üst Ana Sayfa Alt