Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Namazda Tembellik Yapan, Aklı Karışık Bir Kardeşimiz İçin Tavsiyelerde Bulunur musunuz?

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamun aleykum tevhidi bilen bir arkadaşım var bir çok konuda yeterince bilgisi var ve samimiyetine güveniyorum.Ancak son zamanlarda namazlarını aksattığını hissettim ve yardımcı olmak nasihat etmek için konuyu açtığımda şüphelerimde haklı olduğumu namazı bazen günde bir kaç vakit bazen hiç kılmadığını pişman olarak anlattı sebebine gelince; Bu arkadaşım bir kaç aşırı tekfirci ile tanışmış ve malum konulardan dolayı (okul ,askerlik,memurluk v.s.) aklı karışmış ve kendini '' namaz kılsada sanki Müslüman gibi göremediğini, mazlum halklar zulüm görürken kendinin burada hayatını devam ettirmesinin moralini bozduğunu elinden hiç bir şey gelmediği için her şeyi boş verdiğini (bunun yanlış olduğunu kabullenerek) anlattı.
Söyledikleri ne kadar durumuna bahane olmasada (ben bunların şeytandan vesvese olduğunu namazına devam etmesi gerektiğini söyledim) öncelikle @Abdulmuizz hocamdan ve diğer kardeşlerimden bu arkadaşıma tavsiyelerini rica ediyorum.

ebu seyf1 Çevrimdışı

ebu seyf1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer bahsettiğin arkadaş askerliğe oy vermeye tağuta muhakemeye şirk demiyorsa boşuna namaz kılmasın zaten kendisi müşriktir.Yok eğer bunlara şirk diyorsa namaz konusunda tembellik göstermemesi gerekir.Her ne kadar şaz bir görüş olsa da ulemadan bir vakit de olsa namazı inkar etmeksizin tembellikten dolayı terk edeni tekfir edenler olmuştur.Allah subhanehu ve teala en doğrusunu bilir.

Üst Ana Sayfa Alt