Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Nasa'da Görevli ilk Türk Doktor Neva Çiftçioğlu: Mucâdelesi ve Aşı Hakkındaki Önemli Açıklamaları

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Nasa'da Görevli ilk Türk Doktor Neva Çiftçioğlu:
Mucâdelesi ve Aşı Hakkındaki Önemli Açıklamaları

Çok önemli bilgiler içerir

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Neva Hanım'ın sakin ve iyimser tavrı bende de olsa keşke; aynı şeyleri gözlemlemiş ve ikimiz de anlatıyoruz (o bilim insanı, ben ev hanımı), ama ben pek sakin kalamıyorum )

Hayat boyu neler yaşamış neler, onun olgunluğu besbelli...

Abdulmuizz Fida

Admin
Neva Hanım'ın sakin ve iyimser tavrı bende de olsa keşke; aynı şeyleri gözlemlemiş ve ikimiz de anlatıyoruz (o bilim insanı, ben ev hanımı), ama ben pek sakin kalamıyorum )

Hayat boyu neler yaşamış neler, onun olgunluğu besbelli...
Çalışırken zamandan tasarruf olsun diye bluetoot kulaklığı takarak dinledim. Uzun olmasına rağmen hele ki ilk 1 saat kadarı Neva hanımın şahsi mucadelsi ve konuyla alakasız anlatımları olmasına rağmen oldukça keyif ve bilgi aldım. Son bölüm ise işin uzmanından gerçekten ibretlik aktarımlar vardı. Oldukça seviyeli olan bu videonun faydalı olacağına inandığım için sitemize layık gördüm.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Çalışırken zamandan tasarruf olsun diye bluetoot kulaklığı takarak dinledim. Uzun olmasına rağmen hele ki ilk 1 saat kadarı Neva hanımın şahsi mucadelsi ve konuyla alakasız anlatımları olmasına rağmen oldukça keyif ve bilgi aldım. Son bölüm ise işin uzmanından gerçekten ibretlik aktarımlar vardı. Oldukça seviyeli olan bu videonun faydalı olacağına inandığım için sitemize layık gördüm.
İlk kısım aynen, konuyla alakasız görünüyor ve aşı hakkındaki açıklamalarını merak ettiğim için en başta "hadi sadede gel" diye bir sabırsızlık oluşmuştu. Ama "Bilim Dünyasında Haberimiz Olmayan Ne Dolaplar Dönüyor" gördükçe bu sabırsızlığımın yerini merak aldı. Bu sebeple bu konuya özel olarak neden bu kadar uzunca değinildiğini anlıyorum; aşı hakkında bilgiden öte, bilim dünyasındaki temel bozuk işleyişi kökten öğretmiş, belgesel misali...

Abdulmuizz Fida

Admin
İlk kısım aynen, konuyla alakasız görünüyor ve aşı hakkındaki açıklamalarını merak ettiğim için en başta "hadi sadede gel" diye bir sabırsızlık oluşmuştu. Ama "Bilim Dünyasında Haberimiz Olmayan Ne Dolaplar Dönüyor" gördükçe bu sabırsızlığımın yerini merak aldı. Bu sebeple bu konuya özel olarak neden bu kadar uzunca değinildiğini anlıyorum; aşı hakkında bilgiden öte, bilim dünyasındaki temel bozuk işleyişi kökten öğretmiş, belgesel misali...
Gerçekten iyi anlamışsın. Dr. Neva hanım konuyu güzel işlediğinden gerçekten çok güzel ve önemli konulara değiniyor. Dinlemesi ve anlatışı gerçekten çok değerli, kendisi de oldukça tevazu sahibi bir kişilik. Hatta bugün videoyu bir kez daha sıkılmadan dinledim. Son bölümde aşılar hakkında değerli bilgiler de sunuyor. Oldukça mustefid oldum. Allah dr. Neva hanıma hidâyet nasib eylesin.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Gerçekten iyi anlamışsın. Dr. Neva hanım konuyu güzel işlediğinden gerçekten çok güzel ve önemli konulara değiniyor. Dinlemesi ve anlatışı gerçekten çok değerli, kendisi de oldukça tevazu sahibi bir kişilik. Hatta bugün videoyu bir kez daha sıkılmadan dinledim. Son bölümde aşılar hakkında değerli bilgiler de sunuyor. Oldukça mustefid oldum. Allah dr. Neva hanıma hidâyet nasib eylesin.
Amiiinnn, bu süreçte doğruları söyleyen, baskılara rağmen kendini riske atan bir çok kişi gördüm, hepsi için duam: Allah tastamam hidayet nasip eylesin. Yalancıların cirit attığı bu dönemde bildikleri doğruları korkmadan savunan kişiler, bir peygamber ahlakı olan "doğruluğa" sahipler; bu özellik onları daha iyi yerlere ulaştırır Allah'ın izniyle, yeter ki hep öyle kalsınlar.

Üst Ana Sayfa Alt