Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nasil Dua Edeceğimi Bilmiyorum

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
NASIL DUA EDECEĞİMİ BİLMİYORUM

Bereketini gördüğüm bir önerim var sana:

Şu an Cuma gününün son saatlerindeyiz. Allahu Teala bu saatlerde dua eden kişilerin dualarını geri çevirmez.

Ancak pek çok erkek ve kızkardeşimiz şöyle diyor: Dua etmek için ellerimi kaldırıyorum ama dualarım çabucak bitiyor. Önceden hazırlamıyorum dualarımı ve böylelikle unutuyorum.

Öneri şu şekildedir:
Şimdi telefonunu çıkar ve notlar bölümünü aç. Rabbinden dünya ve ahiret için hayır iste ve başlıklar halinde not al.

Örneğin:
1. Cennet
2. Ateşten kurtuluş
3. Güzel ölüm
4. Günahtan kurtuluş
5. Putin'e beddua
6. Araba satın almakta başarılı olmak
7. Derslerde başarılı olmak
8. Allah yolunda şehadet ve sebat.
9. Vs..

Ondan sonra kalk ve abdest al. Boş bir odaya geç.

Kıbleye doğru otur.

Mevla'nın huzurunda ellerini kaldır.

Tesbih (subhanellah) ve tehlile (la ilahe illallah) başla, 100'er defa söyle mesela.

Sonra Allah'ın sana vermiş olduğu nimetleri say ve şükret.

Sonra Allah'ın huzurunda günahlarını say. De ki: Ey Rabbim böyle yaptım... ve şöyle yaptım.. sen ise günahlarımı örttün. Ey Rabbim, işte yaptıklarıma pişmanım. Senden af diliyorum. Bundan Allah'a tövbe et.

Sonra not olarak aldığın 30-40 duayı çıkar ve bunları ısrarla Allah'tan dile.

Bu oturuşun bereketini hayatında göreceksin. Bunu duaların kabul olduğu her yerde tekrarla. Alemlerin Rabbi olan Allah ile kalbinin bağlandını göreceksin.

Son olarak; sizi seveni (Şeyh Abdullah Muhaysini'yi) dualarınızda unutmayın.

Bu önergeyi de sevdiklerinizle paylaşın.

Duana muhtaç olan kardeşin:

Abdullah Muhaysini

Üst Ana Sayfa Alt