Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Necati Koçkesen Hoca'dan Nisa sûresi 59. Âyetin İzâhatı

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Necati Koçkesen Hoca'dan Nisa sûresi 59. Âyetin İzâhatı
Necati Hocam Nisa 59 ayetini okurken küçük bir sürçme yaşamış. Rabb'im (c.c.) hatasını bağışlasın.
يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُٓوا اَط۪يعُوا اللّٰهَ وَاَط۪يعُوا الرَّسُولَ وَاُو۬لِي الْاَمْرِ مِنْكُمْۚ فَاِنْ تَنَازَعْتُمْ ف۪ي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ اِلَى اللّٰهِ وَالرَّسُولِ اِنْ كُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللّٰهِ وَالْيَوْمِ الْاٰخِرِۜ ذٰلِكَ خَيْرٌ وَاَحْسَنُ تَأْو۪يلاً۟

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum @Abdulmuizz Fida hocam buradaki 3 kişi olursanız aranizda bir lider seçin hadisinin kaynağı nedir? seçimlerle ilintisini nasıl anlamak gerekir? o zaman demokrasinin aslı, yani seçimlerle lider seçme iş doğru ama beraberinde getirdiği küfür kanunları vs yanlıştır diyebilir miyiz? bir de benim Nisa 59 ile ilgili sorumu yanıtlar mısınız? delillerle soru cevap bölümüne yazmıştım.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
selamunaleykum @Abdulmuizz Fida hocam buradaki 3 kişi olursanız aranizda bir lider seçin hadisinin kaynağı nedir? seçimlerle ilintisini nasıl anlamak gerekir? o zaman demokrasinin aslı, yani seçimlerle lider seçme iş doğru ama beraberinde getirdiği küfür kanunları vs yanlıştır diyebilir miyiz? bir de benim Nisa 59 ile ilgili sorumu yanıtlar mısınız? delillerle soru cevap bölümüne yazmıştım.