Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Neden Siteye VPN'siz Giremiyorum?

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum

Sorun benden dolayı mı yoksa site kısıtlama mı yedi bilmiyorum. Allâh-u a'lem. Girerken vpn kullanarak girmek gerekiyor yoksa giremiyorum. Eğer sorun benden kaynaklı ise nasıl çözerim?

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Ve Âleykum Selam ve Rahmetullah;

Bende herhangi bir sorun yok.
Tarayıcı geçmişini temizlemeyi deneyebilirsin.

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve Âleykum Selam ve Rahmetullah;

Bende herhangi bir sorun yok.
Tarayıcı geçmişini temizlemeyi deneyebilirsin.

Sanırım bunla alakalı izmirde değilim ama yakınları da etkilemiş olabilir çok bilmiyorum bu işleri.

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Sanırım bunla alakalı izmirde değilim ama yakınları da etkilemiş olabilir çok bilmiyorum bu işleri.
Bunla da alakalı değil başka birinden internet kullanınca yine girebiliyorum. En son hat şirketini arıcam. Ama ne dicem İslam tr ye giremiyorum şuna bi el atın mı dicem cidden garip diğer sitelere girebiliyorum.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Ekran görüntüsü atabilir misin?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Herhangi bir problem yok kardeşim
Tarayıcı değiştir veya güncelle
Google corumu dene

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sorun çözüldü.
İnternet ayarlarını resetledim. Uçak moduyla falan oynayıp telefonu yeniden başlattım. Chromeun verilerini temizle dedim. Artık hangisi işe yaradıysa şuan yavaş da olsa siteye giriş yapabiliyorum. Allah razı olsun sabahleyin site engellendi zannetmiştim öyle değilmiş.
Ekran görüntüsü atabilir misin?
Attım aslında bir uyarı vs yok sadece bekliyorum bi yerden sonra da host erorr veriyor ama onu sabah veriyordu şuan sadece olduğundan yavaş

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-12-28-20-15-28-785_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-28-20-15-28-785_com.android.chrome.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 35
أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Sorun çözüldü.
İnternet ayarlarını resetledim. Uçak moduyla falan oynayıp telefonu yeniden başlattım. Chromeun verilerini temizle dedim. Artık hangisi işe yaradıysa şuan yavaş da olsa siteye giriş yapabiliyorum. Allah razı olsun sabahleyin site engellendi zannetmiştim öyle değilmiş.

Attım aslında bir uyarı vs yok sadece bekliyorum bi yerden sonra da host erorr veriyor ama onu sabah veriyordu şuan sadece olduğundan yavaş
Muhtemelen çerezlerden (cookies) dolayı olmuş.
Bir daha olursa aynı şekilde Chrome'un geçmişini/verilerini temizleyebilirsin.

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sslerin devamı Sslerden yavaştan kastettiğim şeyi anlarsınız. Yine yavaşladığından dolayı vpn kullandım.

Herhangi bir problem yok kardeşim
Tarayıcı değiştir veya güncelle
Tarayıcıyla alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum eğer öyle olsaydı başka bir internet bağlantısı ile bağlanınca siteye tekrar girmez. Ve yine tarayıcıyla alakalı olsaydı diğer sitelere de girmezdi.
Screenshot_2023-12-28-20-15-28-785_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2023-12-28-20-12-14-755_com.android.chrome.jpg

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-12-28-20-11-37-010_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-28-20-11-37-010_com.android.chrome.jpg
    58.4 KB · Görüntüleme: 26
أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Sslerin devamı Sslerden yavaştan kastettiğim şeyi anlarsınız. Yine yavaşladığından dolayı vpn kullandım.

Tarayıcıyla alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum eğer öyle olsaydı başka bir internet bağlantısı ile bağlanınca siteye tekrar girmez. Ve yine tarayıcıyla alakalı olsaydı diğer sitelere de girmezdi.
Mesele, tarayıcı değil; forumun çerezlerinin, tarayıcı geçmişinde kalmış olması...
Sen Chrome'un verilerini sildiğin için, çerezleri de temizlemiş oldun ve muhtemelen ondan dolayı düzeldi.

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bazen bununla alakalı olabiliyor. Bu gibi durumlarda hiçbir şekilde internete giriş yapamıyorsun benim evime operasyon yapıldığı zaman Instagram hesabımı açamadım hesaba hiçbir şekilde giriş yapamamıştım.Whatsapptan mesaj dahi atamadım. Eğer ki takibe uğrayacak işler yapıyorsanız "cihada vesaire gidecekseniz." Yapacağınız işleri sanal bilgisayar üzerinden veya vpn üzerinden yapmak daha mantıklıdır. Ben saklanma ve gizlenme ihtiyacı duymadığım ve başıma herhangi bir iş gelmez düşüncesiyle hareket ettiğim için olanlar oldu. Emniyete yakalandığınızda ben kötü bir şey yapmak istesem kendimi saklamak isterdim cümlesini kurmanız onlar için bir anlam ifade etmiyor . Laiklik karşıtı ve anayasaya karşı tehlikeli bulunduysanız potansiyel şüpheli oluyorsunuz.

Üst Ana Sayfa Alt