Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nureddin Yıldız'ın Mahmud Efendi Ile Hatırasındaki Ince Detay

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu adam(Nureddin Yıldız) gözümden düştü. önce el kaide hakkında söyledikleri. şimdi de bu. bide alimler (!) birliğinde genel sekreter. (ihsan şenocak, ebubekir sifilin yakın dostu) yinede kendisinden yararlanabilir miyiz? bilmiyorum. şeyh muhammed bin abdulvahab'a(rh) dil uzatması da var unutmadan söyliyim

Son düzenleme:
dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
10292547_868678086487253_4556794185629778023_n.jpg

Siyer Araştırmalar Vakfında Abdulmetin Balkanlıoğlu, Ömer Döngeloğlu, Muhammed Emin Yıldırım , Talha Hakan Alp, Nureddin Yıldız, Şerafeddin Kalay, Mehmet Paksu, Abdullah Yıldız, Ramazan Kayan, Halil İbrahim Kutlay Mehmet Büyükmutu , İhsan Şenocak

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunların etleri zehirli mi şimdi ? ümmetin alimleri bunlar mı ? müziğe bile haram demeyen ümmetin şeyhleri ve mücahidler hakkında iftira atıp hakaret eden nureddin yıldız mı...

Son düzenleme:
dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
834271901.jpg

Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı 160. Yüksek Konseyi toplantısı İranlı ve yabancı üyelerinin genelinin katılımıyla 01 – 02 Ocak 2015 tarihlerinde Mukaddes Meşhed şehrinde düzenlendi.

Ayrıca Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı Yüksek Konseyi üyelerinin başkanlığını İran’dan “Ayetullah Muhsin Müçtehit Şebisteri” ve yardımcılık ve sekreterliğini ise yine İran’dan “Ayetullah Kurban Ali Durri Necef Abadi” ve “Hüccetü’l İslam ve’l Müslimin Seyyid Ebu’l Hasan Nevvab” yapmaktadır. İran’dan “Hüccetü’l İslam ve’l Müslimin Muhammed Hasan Ahtari”, Irak’tan “Ayetullah Muhammed Mehdi Asıfi”, İran’dan “Ayetullah Muhammed Ali Tashiri”, Bahreyn’den “Ayetullah İsa Ahmed Kasım”, Afganistan’dan “Ayetullah Muhammed Asıf Muhsini”, İran’dan “Ayetullah Muhsin Eraki”, İran’dan “Hüccetü’l İslam ve’l Müslimin Mahmud Muhammedi Iraki”, Güney Afrika’dan “Hüccetü’l İslam ve’l Müslimin Seyyid Murtaza Murtaza Amuli”, Kuveyt’ten “Hüccetü’l İslam ve’l Müslimin Hüseyin el-Ma’tuk”, Lübnan’dan “Hüccetü’l İslam ve’l Müslimin Seyyid Hasan Nasrallah”, Pakistan’dan “Hüccetü’l İslam ve’l Müslimin Seyyid Sacid Ali Nakavi”, Suriye’den “Hüccetü’l İslam ve’l Müslimin Nebil Talib el-Helbavi”, İran’dan “Hüccetü’l İslam ve’l Müslimin Abbas Vaiz Tebesi”, İran’dan “Ali Ekber Velayeti”, İran’dan “Ayetullah Mehdi Hadevi Tahrani”, İran’dan “Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi”, Lübnan’dan “Hasan Hammede”, İran’dan “Ebuzer İbrahimi Türkeman”, Hindistan’dan “Seyyid Muhammed Ali Muhsin Takavi”, İran’dan “Muhsin Kummi”, Arabistan’dan “Seyyid Haşim es-Şahs” ve İran’dan “Ali Rıza Iraki” Dünya Ehlibeyt (a.s) Kurultayı Yüksek Konseyinin fiili üyeleridir.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
esselamun aleykum akhiler
daha önce burada bir konu sırasında nureddin yıldız hocanın bu sözlerinden bahsetmiştim ve kendisini facede takip eden biri olarak sırf bu konuşmasını paylaştığı için kendisini takip'i bıraktığımı söylemiştim.
yani bir sofi veya nureddin yıldız hayranı değilim
fakat ısrarla şunuda söylemek isterimki ''alimlerin eti gerçekten zehirlidir.''
bir alimi eleştirme işini birbaşka alime bırakırsak daha sağlıklı olur
nedeni ise alimler başka alimleri eleştirmeden önce o kişinin bütün kitaplarını okur,o kişiyi tenkit eden veya kitaplarına karşı yapılan reddiyeleride okur.
reddiye hazırlamak sanalda birkaç kısa video seğrederek toplanan bilgiyle olmaz elbette
birde başka açıdan bakalım
siz ismailağa cemaatinin bir sofisi olsaydınız muhtemelen nureddin yıldızın şeyhulislam ibni teymiyye hakkındaki konuşmalarını dinler ve selefi-vahhabi damgası vururdunuz.
ilginç olan nureddin yıldız hocanın ismailağa cemaatini tenkit eden birçok konuşmaları varken tevhid ehlini eleştiren pekbir konuşmasına rastlamadım.
çevresi ve akrabalarının çogu sofi olan bir kardeşiniz olarak nureddin yıldız hocanın birçok videosu pc ye kayıtlıdır ve evime misafirliğe gelen sofilerede bu videoları bol bol seğrettiririm çokda faydası olduğuna inanıyorum.
sofilere abdullah azzam sözleri ile birşey anlatamazsınız
şeyh ebu muhammed el makdisi bizim için elbette nureddin yıldızdan çok daha değerlidir fakat alim dendiğinde akıllarına ilk mevlana ve yunus emre gelen
din kitabı dediğinizde mesnevi veya başka tasavvuf kitaplarından başka birşey bilmeyen insanlara hitap ediyorsak nureddin yıldız hocanın ilmine fazlasıyla ihtiyacımız var
standart bir türk insanına veya sofiye saidi nursi için bile yanlış tek cümle kursanız muhabbet başlamadan biter
beni yanlış anlamazsanız nureddin yıldız hocanın hak dini anlatmadaki başarısı burada bizim yaptığımızdan kat kat fazladır
allah subhanehu ve teala nureddin yıldız hocamızın ilmini artırsın

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
esselamun aleykum akhiler
daha önce burada bir konu sırasında nureddin yıldız hocanın bu sözlerinden bahsetmiştim ve kendisini facede takip eden biri olarak sırf bu konuşmasını paylaştığı için kendisini takip'i bıraktığımı söylemiştim.
yani bir sofi veya nureddin yıldız hayranı değilim
fakat ısrarla şunuda söylemek isterimki ''alimlerin eti gerçekten zehirlidir.''
bir alimi eleştirme işini birbaşka alime bırakırsak daha sağlıklı olur
nedeni ise alimler başka alimleri eleştirmeden önce o kişinin bütün kitaplarını okur,o kişiyi tenkit eden veya kitaplarına karşı yapılan reddiyeleride okur.
reddiye hazırlamak sanalda birkaç kısa video seğrederek toplanan bilgiyle olmaz elbette
birde başka açıdan bakalım
siz ismailağa cemaatinin bir sofisi olsaydınız muhtemelen nureddin yıldızın şeyhulislam ibni teymiyye hakkındaki konuşmalarını dinler ve selefi-vahhabi damgası vururdunuz.
ilginç olan nureddin yıldız hocanın ismailağa cemaatini tenkit eden birçok konuşmaları varken tevhid ehlini eleştiren pekbir konuşmasına rastlamadım.
çevresi ve akrabalarının çogu sofi olan bir kardeşiniz olarak nureddin yıldız hocanın birçok videosu pc ye kayıtlıdır ve evime misafirliğe gelen sofilerede bu videoları bol bol seğrettiririm çokda faydası olduğuna inanıyorum.
sofilere abdullah azzam sözleri ile birşey anlatamazsınız
şeyh ebu muhammed el makdisi bizim için elbette nureddin yıldızdan çok daha değerlidir fakat alim dendiğinde akıllarına ilk mevlana ve yunus emre gelen
din kitabı dediğinizde mesnevi veya başka tasavvuf kitaplarından başka birşey bilmeyen insanlara hitap ediyorsak nureddin yıldız hocanın ilmine fazlasıyla ihtiyacımız var
standart bir türk insanına veya sofiye saidi nursi için bile yanlış tek cümle kursanız muhabbet başlamadan biter
beni yanlış anlamazsanız nureddin yıldız hocanın hak dini anlatmadaki başarısı burada bizim yaptığımızdan kat kat fazladır
allah subhanehu ve teala nureddin yıldız hocamızın ilmini artırsın
Güzel kardeşim benim ve birçok kardeşin öyle umuyorum ki nureddin yıldıza olan buğzu sadece mücahidler hakkında söyledikleridir yoksa ilmine birşey söylediğimiz yok biz onun kendisini ve ilmini eleştirmiyoruz sadece şeyh zevahiri ve mücahidler hakkında konuştuklarına kızıyoruz

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi sitesinde bir soru üzerine ''intahar eylemleri'' tabiri kullanan kişiye cevap olarak ''intahar eylemi'' sözü kafirlere aitdir
bizim bu olaya vereceğimiz isim ''şehadet eylemi''nden başka bir adlandırma olamaz diyordu.
böyle bir konuşmayı kaçtane türk aliminden duyuyoruz?
fikirleri senin veya benimle aynı olsa en fazla senin veya benim kadar faydalı olabilirdi.
fakat kabul edelimki insanları bilinçlendirmede bizden daha başarılıdır.
onun ibni teymiyye hakkında söylediklerini biz söylesek sapık vahhabi der dinlemezlerdi
bundandırki bu haliyle daha faydalı olduğunu düşünüyorum Allahualem

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nureddin Hoca'yı takip eden birisi olarak bazı yanlış bilgileri düzeltmem gerekiyor.
1- Hoca, müziğe asla cevaz vermiyor. En son ders halkalarından biri olan Ankara-Hacı Bayram Sohbetlerinden birinde, müzik hakkında şöyle dedi:
''evet ben de kabul ediyorum, müzik ruhun gıdasıdır. şeytanın avucuna aldığı ruha gıdadır müzik.'' Birçok ortamda da buna benzer ifadeler dile getirdi. Direk olarak haram dedi mi bilmiyorum, hatırlamıyorum, fakat helal dediğine dair herhangi bir söz duymadım Hoca'dan.
2. olarak kendisi tasavvuf erbabının arasında yetişmiş birisidir. Emin Saraç Hocaefendi, hocasıdır. Ebul Hasen en-Nedvi (rahimehullah) dan bir icazeti vardı diye hatırlıyorum. Osman Nuri Topbaş Hocaefendi ile sanırım ara ara görüşüyor, Altınoluk dergisinde yazıyor.

2 senedir takip ediyorum Hocaefendi'yi, tasavvuf konusunda herhangi bir kestirip atmasına da şahit olmadım, tasavvufa olmazsa olmaz dediğine de. Fakat birçok kez özellikle de ''işi vaktinden çok olanlar'' ders silsilesinde tasavuffun Muhyiddn Arabi kolunu yerden yere vurduğuna şahit oldum. Kendisi hocası Ebu hasen En Nedvi gibi düşünmeye çalışıyor. Bir elinde İmam Rabbani, diğerinde İbni Teymiyye.
Rüyaları, keşifleri, gaybdan haber getiren şeyh kılıklıları dikkate almıyor.

3. olarak o toplantıdaki atatürk resmini eleştirmiş bir kardeşimiz. Sanırım bu kardeşimiz İslam Devleti, Şeriat, Tevhid gibi ağır konuların mahallerindeki haftalık sohbetler neticesinde hayatın bir parçası olacağını sanıyor. Sahi bu kadar basit mi? Şeytan binlerce yıldır planladığı bu küfür sistemini bu kadar kolay yem eder mi? Yâni öyle bir yazmışsın ki atatürk resmi diye, sanki kalbi atatürk aşkıyla yanıp tutuşuyor sanıcaz. Eğer Türkiye diye bir ülkede yaşıyorsak evvela yaşadığımız yeri ve zamanı bilelim kardeşler. Bu ülke atatürk diye birisinin sistemi üzerine kurulmuştur. her yerde onun fotoğrafları ve heykelleri vardır. dokunulmazdır. okullar, iş yerleri, devlet daireleri, insanların kalpleri onunla doludur. nasıl daha millete namaz kıldırmayı bile başaramamışken, meclisi basıp şeriat geldi len dağılın burdan diyemiyorsak, ümmetçe Rabbimizin bizden beklediği seviyeye gelemediğimiz sürece o atatürk resimleri orada kalacaktır. Biz ya devletten, siyasetten el etek çekip, haftalık mahallede düzenlenen tevhid-şirk sohbetlerine devam edicez, ya da kalplerimiz volkan gibi kaynıyor olsa da bu işin içine girip, sorunun köklerine inmeye çalışıcaz. Asıl zor olan da budur. Yoksa bu davanın edebiyatı çok kolaydır, inanın. (bu illa memur olmak, parti üyesi olmak anlamına gelmiyor, dışarıdan biri olarak da müdehale edebiliriz, ki nureddin hocanın bir süredir yapmaya çalışıtğı budur.)

bilemiyorum anlatabildim mi derdi mi, fakat bu jilet dilli kardeşlerimizin, itidal ve ümmet diye bir dertleri olmadığı sürece onlar İslam'ı ve müslümanlığı, başlarında tevhid risaleleleri okuyan abilerinden ve aynı sohbetlere katılan birkaç gençten ibaret sanacaklar. Haftalık sohbetleri cihad, fitnenin merkezinde ateşten gömlek giymeye çalışanları da tavizkar ve belam olarak değerlendirecekler.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nureddin Hoca'yı takip eden birisi olarak bazı yanlış bilgileri düzeltmem gerekiyor.
1- Hoca, müziğe asla cevaz vermiyor. En son ders halkalarından biri olan Ankara-Hacı Bayram Sohbetlerinden birinde, müzik hakkında şöyle dedi:
''evet ben de kabul ediyorum, müzik ruhun gıdasıdır. şeytanın avucuna aldığı ruha gıdadır müzik.'' Birçok ortamda da buna benzer ifadeler dile getirdi. Direk olarak haram dedi mi bilmiyorum, hatırlamıyorum, fakat helal dediğine dair herhangi bir söz duymadım Hoca'dan.
2. olarak kendisi tasavvuf erbabının arasında yetişmiş birisidir. Emin Saraç Hocaefendi, hocasıdır. Ebul Hasen en-Nedvi (rahimehullah) dan bir icazeti vardı diye hatırlıyorum. Osman Nuri Topbaş Hocaefendi ile sanırım ara ara görüşüyor, Altınoluk dergisinde yazıyor.

2 senedir takip ediyorum Hocaefendi'yi, tasavvuf konusunda herhangi bir kestirip atmasına da şahit olmadım, tasavvufa olmazsa olmaz dediğine de. Fakat birçok kez özellikle de ''işi vaktinden çok olanlar'' ders silsilesinde tasavuffun Muhyiddn Arabi kolunu yerden yere vurduğuna şahit oldum. Kendisi hocası Ebu hasen En Nedvi gibi düşünmeye çalışıyor. Bir elinde İmam Rabbani, diğerinde İbni Teymiyye.
Rüyaları, keşifleri, gaybdan haber getiren şeyh kılıklıları dikkate almıyor.

3. olarak o toplantıdaki atatürk resmini eleştirmiş bir kardeşimiz. Sanırım bu kardeşimiz İslam Devleti, Şeriat, Tevhid gibi ağır konuların mahallerindeki haftalık sohbetler neticesinde hayatın bir parçası olacağını sanıyor. Sahi bu kadar basit mi? Şeytan binlerce yıldır planladığı bu küfür sistemini bu kadar kolay yem eder mi? Yâni öyle bir yazmışsın ki atatürk resmi diye, sanki kalbi atatürk aşkıyla yanıp tutuşuyor sanıcaz. Eğer Türkiye diye bir ülkede yaşıyorsak evvela yaşadığımız yeri ve zamanı bilelim kardeşler. Bu ülke atatürk diye birisinin sistemi üzerine kurulmuştur. her yerde onun fotoğrafları ve heykelleri vardır. dokunulmazdır. okullar, iş yerleri, devlet daireleri, insanların kalpleri onunla doludur. nasıl daha millete namaz kıldırmayı bile başaramamışken, meclisi basıp şeriat geldi len dağılın burdan diyemiyorsak, ümmetçe Rabbimizin bizden beklediği seviyeye gelemediğimiz sürece o atatürk resimleri orada kalacaktır. Biz ya devletten, siyasetten el etek çekip, haftalık mahallede düzenlenen tevhid-şirk sohbetlerine devam edicez, ya da kalplerimiz volkan gibi kaynıyor olsa da bu işin içine girip, sorunun köklerine inmeye çalışıcaz. Asıl zor olan da budur. Yoksa bu davanın edebiyatı çok kolaydır, inanın. (bu illa memur olmak, parti üyesi olmak anlamına gelmiyor, dışarıdan biri olarak da müdehale edebiliriz, ki nureddin hocanın bir süredir yapmaya çalışıtğı budur.)

bilemiyorum anlatabildim mi derdi mi, fakat bu jilet dilli kardeşlerimizin, itidal ve ümmet diye bir dertleri olmadığı sürece onlar İslam'ı ve müslümanlığı, başlarında tevhid risaleleleri okuyan abilerinden ve aynı sohbetlere katılan birkaç gençten ibaret sanacaklar. Haftalık sohbetleri cihad, fitnenin merkezinde ateşten gömlek giymeye çalışanları da tavizkar ve belam olarak değerlendirecekler.
2:30 dan sonrasını dinle kardeşim müzik helal diyor

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
2:30 dan sonrasını dinle kardeşim müzik helal diyor
Kardeşim niye kesinti yapıp " müzik helaldir" cümlesini alıyorsunuz da konuşmanın tümüne bakmıyorsunuz. Hoca içinde şunlar şunlar yoksa helaldir demiş, zaten hocanın saydıkları şeylerin olmadığı şarkı da olmadığına göre sonucu da tahmin etmek o kadar zor olmasa gerek.

Fikrettin Koç bile konuşmasında 2. Sırada dinlenebilir alimler/ hocalar arasına koymuş hocayı. Ilmine o bile bişey demiyor. Şahsen ben belki 100'e yakın videosunu seyrettim ve seyretmeye devam ediyorum İsmailağa cemaatinden övgüyle bahsettiğini görmedim ta ki bu sitedeki Mahmud Hocaefendiyi övdüğü konuşmaya kadar. Bu konuşması yanlış olsa bile genel görüntüsü ile güvenilebilir bi hoca. Bence!! Özellikle aile ve kıblegah evler ile ilgili konuşmaları başta olmak üzere birçok faydalı görüşü var kanaatimce!

Yanlış??Tabii hoca da olsa alim de olsa hata yapabilir ama insaflı olup lütfen konuşmalarını kesip biçip böyle ümmete yararlı bi kişiye haksızlık etmeyin. Bence de alimlerin eti zehirlidir!!

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Diğerlerinin ne olduğunu biliyoruz da Nurettin Yıldız hakkında (yanlışlarına rağmen her zaman pozitif düşünmeye çalıştım ama buradaki video da söyledikleri tevili mümkün olmayan şeyler Mahmud efendi nin ve çevresindekilerinin sapıklığını o kadar ilmine rağmen göremediyse alimliği tartışılır bence

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim niye kesinti yapıp " müzik helaldir" cümlesini alıyorsunuz da konuşmanın tümüne bakmıyorsunuz. Hoca içinde şunlar şunlar yoksa helaldir demiş, zaten hocanın saydıkları şeylerin olmadığı şarkı da olmadığına göre sonucu da tahmin etmek o kadar zor olmasa gerek.

Fikrettin Koç bile konuşmasında 2. Sırada dinlenebilir alimler/ hocalar arasına koymuş hocayı. Ilmine o bile bişey demiyor. Şahsen ben belki 100'e yakın videosunu seyrettim ve seyretmeye devam ediyorum İsmailağa cemaatinden övgüyle bahsettiğini görmedim ta ki bu sitedeki Mahmud Hocaefendiyi övdüğü konuşmaya kadar. Bu konuşması yanlış olsa bile genel görüntüsü ile güvenilebilir bi hoca. Bence!! Özellikle aile ve kıblegah evler ile ilgili konuşmaları başta olmak üzere birçok faydalı görüşü var kanaatimce!

Yanlış! Tabii hoca da olsa alim de olsa hata yapabilir ama insaflı olup lütfen konuşmalarını kesip biçip böyle ümmete yararlı bi kişiye haksızlık etmeyin. Bence de alimlerin eti zehirlidir!!
Sübhanallah Ey kardeşim videonun tamamını koydum yani videoyu kesmedim eğer kesseydim şunlar şunlar yoksa helaldir cümlesini duymazdın birde müzik ve mücahidler hakkında söyledikleri yanlıştır demişsen hatamı etmişim ben nureddin yıldızın sohbetlerini dinliyorum fakat müzik ve mücahidler hakkında vb gibi yanlışlarını desteklemem ilmine bir şey dediğim zaten yok birde "bir teneke ve bir demir parçasına vurmak neden haram olsun ki" diyor Allah ve rasulu birşey hakkında hüküm verdikten sonra müminlerin sözü sadece işittik ve itaat ettik olmalı değil midir ? bir teneke dahi olsa tekrar söylüyorum hocanın ilmine şahsına hiçbir şey demiyorum kendisini dinliyorumda. Allah istikamet nasip etsin cümlemize ve eğer bir alimede dil uzatırsam dilim kopsun.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Sübhanallah Ey kardeşim videonun tamamını koydum yani videoyu kesmedim eğer kesseydim şunlar şunlar yoksa helaldir cümlesini duymazdın birde müzik ve mücahidler hakkında söyledikleri yanlıştır demişsen hatamı etmişim ben nureddin yıldızın sohbetlerini dinliyorum fakat müzik ve mücahidler hakkında vb gibi yanlışlarını desteklemem ilmine bir şey dediğim zaten yok birde "bir teneke ve bir demir parçasına vurmak neden haram olsun ki" diyor Allah ve rasulu birşey hakkında hüküm verdikten sonra müminlerin sözü sadece işittik ve itaat ettik olmalı değil midir ? bir teneke dahi olsa tekrar söylüyorum hocanın ilmine şahsına hiçbir şey demiyorum kendisini dinliyorumda. Allah istikamet nasip etsin cümlemize ve eğer bir alimede dil uzatırsam dilim kopsun.

Kardeşim celallenme hemen :) buradaki kimse hocanın mücahid gruplar hakkında söylediği bazı şeyleri savunacak durumda değil. Savunan çıkar mı? hiç sanmıyorum. Defalarca yapılan şey burda yine yapılıyor, forumda örneği çok bunların "Alim/Hoca hata yapamaz" diye bir kural mı var? Sadece yapmamalı diye biliyoruz senin dediğin gibi. Ama adem sonuçta. Niceleri var bu şekilde hata eden Abdullah Yolcu vs. aklıma gelmeyen niceleri. Oturup bu adamları çöpe mi atacaz? Allah hatasından dönenlerden eylesin cümlemizi.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Kardeşim ben hatasını söylemene bişey demiyorum da söylediklerinden "müzik helaldir" dediği kısmı yazıp ön plana çıkartmanıza anlam veremedim. Çünkü ben Hoca'yı senelerdir dinliyorum. Ve böyle verimli hocaların bir kalemde silinip atılmaları taraftarı değilim.

Üst Ana Sayfa Alt