Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Nusra'dan Açıklama “işid Ile Savaş Meşrudur!

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye savaşında Esed rejimine karşı savaşı sürdüren İslami Cephe ve Nusret Cephesi’nin güneyden Şam’a doğru ilerlemesini yavaşlatmak isteyen IŞİD birlikleri, bölgede birçok Esed noktası ile karşı karşıya olmasına rağmen Nusret Cephesi ve İslami Cephe’nin elindeki bölgelere saldırıya başladı.

IŞİD güçlerinin bu saldırıları, Esad’a karşı başarıyla ilerleyen Suriye muhaliflerin yavaşlatma ve Şam’ın düşmesini geciktirme olarak yorumlandı.

Nusret Cephesi’nin Şer’i Kadı’larından Şeyh Sami Ureydi’nin, IŞİD militanlarının Esad rejiminden kurtarılmış mevzilere saldırması üzerine Nusret Cephesi mücahidlerine yaptığı konuşmanın çevirisini Ümmeti İslam sunar:

* * *

Allah sizlerin amellerini kabul etsin.

Bu ribatı kabul eden kardeşlere ecirler versin.

Bildiğiniz gibi Allah ve Rasulü’nün bize kullanmayı emrettiği kılıç çeşitlidir.

Bunlardan biri de Haricilere uzanan kılıçtır!

Bu tarifenin Harici olduğu kesin delille sabittir.

Ebu Alilberidi mücriminin sözleri bunu göstermektedir.

Onun tekfir de aşırılığa gittiği bellidir.

Tüm Cepheyi tağutlar olarak vasfetmistir.

Ebu Hamza’nın sözleri de bunu göstermektedir.

Bu onların Peygamber (s.a.v.)’in “Onları öldürün, Haricileri öldürene ve onlar tarafından öldürülenlere ne mutlu” dediği kişiler olduğunu göstermektedir.

Onlar en azından Haricilerdir ve onlarla savaş meşrudur.

Peygamber (s.a.v.) “Onlara erişseydim Ad kavminin helaki gibi onları öldürürdüm” buyurmuştur.

“Onları öldürene ve onlar tarafından öldürenlere ne mutlu” demiştir.

Üstelik bunun yanında onlar, şeri mahkemelere başvurmaktan imtina etmiş ve kadınları tutuklamıştır.

Üstelik onlar silahlı çetelerdir.

Onlarda kendilerine savaşmak için gerekli bütün vasıflar bulunmaktadır.

Onlarla savaşmaktan uzak durmanın yolu kalmamıştır.

Onlarla savaştan uzak duran veya tereddüde düşen kimse Ehli Sünnet’in kanına gereken önemi vermemekten başka bir şey yapmıyordur!

Şuaytat ve Şarkiyye’de olanları gördünüz.

Bazıları orada onlarla savaşmaktan uzak durdu ve orada Ehli Sünnet’ten ölümler oldu.

Bu ölümlerin Dera’da yaşanıp onunla Şam cihadını bozmalarını istemiyoruz.

Bu katliamların olmaması için hep birlikte tek saf halinde onlara karşı durmamız kaçınılmazdır.

Ve Allah’ın izniyle onların kökünü kazımamız gerekmektedir.

Onlar için Peygamber (s.a.v)’in tavsiye ettiği tedaviyi kullanmamız gerekmektedir:

“Onlara erişseydim öldürürdüm! Onlarla savaşan ve onlar tarafından öldürenlere ne mutlu.” demiştir.

Öyleyse azminizi artırın ve tek bir vücut halinde hareket edin!

Allah-u Teala bu amelinizi kabul etsin.

* * *

Nusret Cephesi Şer’i Kadısı Şeyh Sami Ureydi

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Işid denen sapık örgüt dergileri Dabiq'ın son sayısında Şeyh Makdisi ve Ebu Katede'yi (Resulullahın (sav) hadiste bahsettiği) "saptıran alimler" olarak tanıttı.

IMG_20141230_084245.jpg

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlara göre hak üzere olan alimler kim acaba? Bagdadi mi? Şeyh Zerkavi'nin silah arkadaşı Şeyh Ebu Ahmed el İraki Bagdadi'nin üniversitede phd'sini tamamlamadığını dolayısıyla "alim" olmadığını söylüyor. Ayrıca Kureyşli (Hz. Hasan'ın (ra) soyundan) olduğu iddiasının da doğru olmadığını söylüyor.

Aşağıdaki link Şeyh Ebu Ahmed El İrakinin resmi hesabindan ingilizceye çevrilmiştir:

http://justpaste.it/f822

Madde 49'dan 53'e kadar okuyun.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IMG_20141230_205613.jpg

Şeyh Muheysini'nin Dabiq (ışid dergisi) yorumu:

"Dabiq dergisinde IŞİD Molla Ömeri (devletini dini uğruna feda etmiş kişiyi) sapkın olarak tanıtıyor, Usame'nin El Kaidesine mürcie diyor, Zevahiri'ye kararsız diyor ve Cevlaniyi mürted ilan ediyor!"

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 9079

Şeyh Muheysini'nin Dabiq (ışid dergisi) yorumu:

"Dabiq dergisinde IŞİD Molla Ömeri (devletini dini uğruna feda etmiş kişiyi) sapkın olarak tanıtıyor, Usame'nin El Kaidesine mürcie diyor, Zevahiri'ye kararsız diyor ve Cevlaniyi mürted ilan ediyor!"

Akhi vallahi bu Allah swt dan bi nimet. Tekfirci güruh ile saflar apayrı artık. Tekfir düşünceleri de belli oldu, güncel artık. Elhamdulillah rahatladık biraz.

Talha bin Asım el-Türkî Çevrimdışı

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tarifenin Harici olduğu kesin delille sabittir.

Bu topluluğun kesin olarak harici olduklarını nasıl söyleyebiliyorsunuz? Kanıtınız,deliliniz nedir? Yani sırf hilefetini ilan etmiş olması ve Nusra Cephesi gibi cepheleri biat etmeye çağırması mıdır bunları havaric yapan? Lütfen yanlışbiliyor isem aydınlatın.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu topluluğun kesin olarak harici olduklarını nasıl söyleyebiliyorsunuz? Kanıtınız,deliliniz nedir? Yani sırf hilefetini ilan etmiş olması ve Nusra Cephesi gibi cepheleri biat etmeye çağırması mıdır bunları havaric yapan? Lütfen yanlışbiliyor isem aydınlatın.

Bunu ben söylemiyorum Nusret Cephesi Şer’i Kadısı Şeyh Sami Ureydi söylüyor.

Ümmetin ekseriyetini tekfir eden, onca kafir varken onları birakıp müslümanlarla şavaşan, ümmetin alimlerine dil uzatan harici değil de nedir?

Hem alimlerin bir çoğu harici oldukları yönünde fetva verdi. Harici demeyenlerde ğulat olduklarını söylediler.

Talha bin Asım el-Türkî Çevrimdışı

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bunu ben söylemiyorum Nusret Cephesi Şer’i Kadısı Şeyh Sami Ureydi söylüyor.

Ümmetin ekseriyetini tekfir eden, onca kafir varken onları birakıp müslümanlarla şavaşan, ümmetin alimlerine dil uzatan harici değil de nedir?

Hem alimlerin bir çoğu harici oldukları yönünde fetva verdi. Harici demeyenlerde ğulat olduklarını söylediler.

Sevgili Hocam,

-----

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Yahudiler yetmiş bir fırkaya ayrıldılar, biri cennete yetmişi cehenneme. Hristiyanlar yetmiş iki fırkaya ayrıldılar, biri cennete yetmiş biri cehenneme. Benim ümmetimde yetmiş üç fırkaya ayrılacaktır, biri cennete yetmiş ikisi cehenneme.”

Sahabeler:

−O kurtuluşa erenler kimdir? Ya Rasulallah! diye sordular.

−“Onlar benim ve ashabımın gittiği yolundan gidenlerdir.”

Ebu Davud, Tirmizi, İbni Mace

-----

Peygamber (A.S.) ümmetinin - yani bizlerin - 73 fırkaya ayrılacağını ve bunlardan da sadece birinin Cennet'e gireceğini haber vermiştir. Benim görüşüm zaman bu zamandır. Her fırka birbirine reddiye vermekte ve kendisinin hâk olduğunu savunmakta. Onun için bu zamanda nâs'a başvurmak gerekiyor. Onun için ben İnşallah Zahiri Mezhebi uymaya çalışıyorum. Çünkü Zahiri Meshebi'nde avam Kadı'dan, Şeyh'ten vs. fetva istediğinde verdiği fetvanın delillerini isteyebilir. Fatva veren kişininde buna açıklık getirmesi bir vücub'tur. Yani anlamak istediğim hocam, doğruyu İnşallah Mevla'nın yardımıyla bizim bulmamız gerekiyor.

- Müslümanlarla savaştan kastın Şia Meshebi ile savaşsa, bunun "Ashâb-ı Kiram, Tâbiun ve Etbâu’t-Tâbiin" zamanıda örnekleri var. Haccac bin Yusuf bunlara en iyi örnek diyebiliriz. Veyahut Hz. Ali'nin Şia'yı alevlendiren Abdullah bin Sebe (Baş münafık)'a muamelesi.

-Ümmetin Çoğunu Tekfir hususunda, bizim "Ehl-i Sünnet" Alimlerinin çoğu pasif ve çekimser. Bunun nedenininde karşıyı tekfir etmenin büyük bir yükümlülük olması.Aksi taktirde "tekfir" kelimesi günlük kullandığımız sıradan bir kelime olabilirdi.

-----

Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“İslam, garip (kimsesiz) başladı ve başladığı gibi kimsesiz hale dönecektir. İslam, yılanın deliğinde kıvrılıp toplandığı gibi iki mescid arasında toplanır.”

Müslim 232/146

-----

Benim böyle konuşuyırum velakin ben de "IŞİD" hakkında -iki ara bir deredeyim-. Zamanı gelipte hâk bir dava olduğunu görürsem Peygamber (A.S.)'ın müjdesine mazhar bir Müminolarak gimek isterim;

-----

Abdullah bin Amr (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:“İnsanlar üzerine öyle bir zaman gelir ki o zamanda Şam(daki savaş)a katılmayan hiçbir mü’min kalmaz!”

Hâkim 4/457, 8413

-----

Uzun oldu Hakkınızı Helal Edin İnşallah.

Allah en iyisini bilir...

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sevgili Hocam,

-----

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Yahudiler yetmiş bir fırkaya ayrıldılar, biri cennete yetmişi cehenneme. Hristiyanlar yetmiş iki fırkaya ayrıldılar, biri cennete yetmiş biri cehenneme. Benim ümmetimde yetmiş üç fırkaya ayrılacaktır, biri cennete yetmiş ikisi cehenneme.”

Sahabeler:

−O kurtuluşa erenler kimdir? Ya Rasulallah! diye sordular.

−“Onlar benim ve ashabımın gittiği yolundan gidenlerdir.”

Ebu Davud, Tirmizi, İbni Mace

-----

Peygamber (A.S.) ümmetinin - yani bizlerin - 73 fırkaya ayrılacağını ve bunlardan da sadece birinin Cennet'e gireceğini haber vermiştir. Benim görüşüm zaman bu zamandır. Her fırka birbirine reddiye vermekte ve kendisinin hâk olduğunu savunmakta. Onun için bu zamanda nâs'a başvurmak gerekiyor. Onun için ben İnşallah Zahiri Mezhebi uymaya çalışıyorum. Çünkü Zahiri Meshebi'nde avam Kadı'dan, Şeyh'ten vs. fetva istediğinde verdiği fetvanın delillerini isteyebilir. Fatva veren kişininde buna açıklık getirmesi bir vücub'tur. Yani anlamak istediğim hocam, doğruyu İnşallah Mevla'nın yardımıyla bizim bulmamız gerekiyor.

- Müslümanlarla savaştan kastın Şia Meshebi ile savaşsa, bunun "Ashâb-ı Kiram, Tâbiun ve Etbâu’t-Tâbiin" zamanıda örnekleri var. Haccac bin Yusuf bunlara en iyi örnek diyebiliriz. Veyahut Hz. Ali'nin Şia'yı alevlendiren Abdullah bin Sebe (Baş münafık)'a muamelesi.

-Ümmetin Çoğunu Tekfir hususunda, bizim "Ehl-i Sünnet" Alimlerinin çoğu pasif ve çekimser. Bunun nedenininde karşıyı tekfir etmenin büyük bir yükümlülük olması.Aksi taktirde "tekfir" kelimesi günlük kullandığımız sıradan bir kelime olabilirdi.

-----

Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“İslam, garip (kimsesiz) başladı ve başladığı gibi kimsesiz hale dönecektir. İslam, yılanın deliğinde kıvrılıp toplandığı gibi iki mescid arasında toplanır.”

Müslim 232/146

-----

Benim böyle konuşuyırum velakin ben de "IŞİD" hakkında -iki ara bir deredeyim-. Zamanı gelipte hâk bir dava olduğunu görürsem Peygamber (A.S.)'ın müjdesine mazhar bir Müminolarak gimek isterim;

-----

Abdullah bin Amr (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:“İnsanlar üzerine öyle bir zaman gelir ki o zamanda Şam(daki savaş)a katılmayan hiçbir mü’min kalmaz!”

Hâkim 4/457, 8413

-----

Uzun oldu Hakkınızı Helal Edin İnşallah.

Allah en iyisini bilir...

Sevgili kardeşim,

Benim "müslümanlarla şavaşıyorlar"dan kastım şia veya aleviler değil. IŞİD suriye'de bütün muhalif gruplarla da savaş halinde şuan. Bu gruplar arasında El Kaide'nin suriye kolu Cephetun Nusra, Ahraruş Şam (İslami Cephe) ve daha başka küçük gruplar da var. (Yukaridaki fetva da zaten Nusret Cephesi kadısına ayit). IŞİD bu grupları tekfir ediyor yani mürted gorüyor ve ondan dolayı öncelikli olarak bu gruplarla şavaşılması gerektiğini savunuyor. Bu konuda kim haklı kim haksız (delilleri) öğrenmek istiyorsan ümmetin alimlerinin bu konuda ne fetva verdiğine bakmanı tavsiye ederim.

Essalamu aleykum

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahrar'ın şehid liderlerinden Ebu Yazan aş-ŞAmi'nin önemli bir konuşması, İŞİD ile Ahrar arasındaki bir oturumdan bahsediyor. İŞid tarafında dikkat çeken isim Adnani. Bu videonun içeriğini Arapçası iyi olan arkadaşlardan bekliyoruz. Önümüzü daha da aydınlatacak önemli konuşmaların olması muhtemel.