Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nusret Cephesi'nin BBC ile röportajı(yeni)

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret Cephesi’nin gücü ve popülaritesi arttıkça Batı medyası röportaj sırasına girdi. Son olarak BBC 17 Ocak’ta Halep’te yapılmış bir mülakat yayınladı. Röportajı Ekrem Yılmaz Küresel Haber için tercüme etti.

Zifiri karanlık ve buz gibi havada fırının açılmasını saatlerce bekledikten sonra kuyruğun önündeki adamların itiş kakışı insana sıkıntı veriyordu. Bir eylemci bana Halep’teki ekmek sıkıntısının da Beşşar Esed’in üstüne yıkılacak başka bir suç olduğunu söylüyordu ki siyah pardesü ve başörtüsü giyen bir hemşire tarafından uzaklaştırıldı. Özgür Suriye Ordusu (OSO) savaşçıları kuyruk düzenini korumaya çalışırken, “Esed’i suçlama, başımıza ne geldiyse bizim yüzümüzden geldi” dedi eylemci. Halep’in bu kısmındaki ekmek kıtlığının unları başka yerlerde satmak için çalan ÖSO savaşçıları tarafından ortaya çıkarıldığına inanılıyor. Hırsızlıkların operasyonları finanse etmek için komutanları tarafından mı yoksa kişisel açgözlülükten dolayı mı yapıldığını sorduğum bir savaşçı, “ikisi de, benim tugayım da dahil hepimiz hırsızız” dedi pişmanlık içinde. Bu bir şakaydı, adamları kahkaha ile güldüler fakat her şakada bir ciddiyet payı da vardır.

Suriye Mücahidleri

Bundan faydalananlar ise sertlik yanlısı İslamcılar, özellikle de Nusret Cephesi. Şimdiden muhaliflerin elindeki bölgelerde fırınlara un dağıtımını ellerine almış bulunuyorlar. Birbirlerini yağmacılıkla suçlayan ÖSO tugaylarının hiçbirinin Nusret Cephesi haricinde kimseye itimadı olmadığını söyledi bir yetkili.Nusret Cephesi ÖSO şemsiyesi dışında, dürüstlük ve disiplini ile meşhur bir organizasyon. Suriye’deki intihar bombacılarının çoğunun arkasındaki grup, nitekim çok geçmeden Amerikalılar tarafından terör karalistesine alındı. Nusret Cephesi varlığını bir yıldan uzun bir süre önce bir dizi bombalı araç saldırısını üstlenerek ilan etti. Videoda maskeli bir adam: “Bizler Allah’ın kanununu yeniden hakim kılmak, Suriyelilerin dökülen kanını ve ezilen şerefinin intikamını almak için çeşitli cihad cephelerinden gelen Suriyeli mücahidleriz” dedi ve devam etti:“Her asil ve hür adam silaha sarılmalıdır, hatta bunu yapmak için evindeki mobilyalarını satmak zorunda kalsa bile…Ey yiğit insanlar! Nusret Cephesi müslüman ümmetinin bu topraklardaki silahı olacaktır”.Nusret Cephesi çok gizli ve korkulan bir örgüt ancak uzun müzakereler sonrasında bir emir –üst düzey yönetici- ile konuşabildik. Bekleyeceğiniz gibi emir Ebu Lokman Suriye’nin geleceği için Şeriat’la yönetilen bir İslam devleti vizyonu ortaya koydu. Bu demokrasi için bir savaş değildi. “Allah’ın adıyla, hamd ve övgü ancak Allah’adır (cc), onun Peygamberine (sav) selam olsun” diye başladı: “Suriyeliler tabiatları gereği dindar insanlardır, sosyalist ve seküler rejimlerden bıkmış durumdalar, İslam’ı seviyorlar ve İslam devleti için can atıyorlar. Bunun aksi düşünülemez”.

Bir çay kaşığı patlayıcı

Otuz yaşlarındaki Ebu Lokman, 2008’de rejim tarafından tutuklanmadan önce öğrenciymiş. O zamanlar cihad forumlarında aktif olan Ebu Lokman, kuruluşunun ilanından 6 ay önce halen gizli bir örgüt iken Nusret Cephesi’ne katılmış. Mülakatımız için kar maskesi giymişti, rejimin casuslarına karşı bir önlem diye açıkladı bu durumu. Ofisinin dışında sakallı savaşçılar vardı, iki tanesi geleneksel Yemen giysileri içinde, kalaşnikovla birlikte hançer taşıyan beyaz cübbeli Yemenlilerdi.Bir aracı tarafından çanta dolusu patlayıcı örneği teslim edildi. Beyaz bir tozdu, muhtemelen öğütülmüş suni gübre ve dizel. Patlayıcı bir çay kaşığı dolusu toz ateşte yakılarak test edildi.Sordum: Sivilleri öldürebilecek intihar bombalarına nasıl gerekçe gösterirsiniz?Cevapladı: İntihar bombacısı kullanan sadece biz değiliz, diğer ÖSO fraksiyonları da kullanıyor. Rejim sivillerin arasına bombalı araçlar yerleştiriyor sonra itibarımızı zedelemek için suçu bize atıyor. Allah korusun, Müslüman ya da değil, hristiyan ya da başka sivillere zarar vermekten Allah bizi korusun.Sordum: Amerika sizi terörist ilan ediyor?Cevapladı: Batı bizim uzun sakallarımızdan korkuyor, ancak Yahudiler de sakal uzatıyor. Müslümanlar Batı’da barbarlar olarak gösteriliyor, bize karşı komplo kuruluyor. Amerikalılar bizi terörist listesine aldığında bu bize zarar vermedi, aksine şerefimizi ve itibarımızı artırdı. Suriyeliler Amerika’dan nefret eder. Elhamdulillah bu bizim için şeref madalyasıdır.Soru: El Kaide misiniz?Cevap: Arapça konuştuğumuzdan aynı terminolojiyi kullanıyoruz fakat Nusret Cephesi ile el-Kaide arasında bağlantı yok. Biz Suriyeli’yiz.Sordum: Eğer Amerikalılar veya başkaları rejimi bombalamak isterlerse?Cevapladı: Biz bunun lehinde veya aleyhinde bir kampanya yürütmüyoruz. Rejimin askeri üslerinin yok edilmesi tabiki bizim için iyi olur ancak bir müdahale istemiyoruz. Çünkü bu ülkenin insanları olarak ülkemizi savunacak güce sahibiz.

Mezhepçilik karşıtı

Emir dikkatliydi. Bu savaş Suriyelilerindi, küresel cihadın bir parçası değildi. Diğer ülkeler rejimi desteklemedikleri sürece onlara bir düşmanlıkları yoktu. Azınlıklara mezhepçi saldırılar olmayacaktı, özellikle Hristiyanların korkmasını gerektiren bir durum hiç yoktu.“Dinimiz Hristiyanlarla evlenmemize, yemeklerini yememize ve aralarında yaşamamıza izin veriyor. Hristiyanların kanlarına ve mallarına saygı göstermemizi emreden birçok fetva var. İsa (as) benim de peygamberim, O’nu ne kadar seviyorsunuz? İsa’yı ben sizden fazla seviyorum.”Askeri işlerle meşgul değilken emir birçok diğer rica ile ilgileniyordu. Bir dizi ricacı geldi ve gitti. Günlük hayatta grubun ne kadar önemli hale geldiği açıktı. Adamın biri tüpü bittiği için gelmişti, diğeri evlatları yaşlandığı için kendisine bakmadığından şikayet ediyordu. Dul bir kadın vefat eden kocasının mirasını ailesinden almak için yalvarıyor, başka bir adam bir ÖSO tugayı tarafından tutuklanan kuzeninin serbest bırakılması için ricada bulunuyordu. Tutuklanan adam ihtilalden önce insanların toplanıp Esed’in çerçeveli resmi altında konuştukları bir “sadakat çadırı” kurmakla suçlanan bir kabile reisiydi. Ailesine fidyesini birkaç milyon Suriye lirası olduğu söylenmişti (Onbinlerce dolar). Bu şekilde zayıf suçlamalarla tutuklanan- veya kaçırılan- birçok kişinin hikayesini duyduk. Kaçırmaları genellikle fidye isteği takip ediyor, itirazlar ise Şebbiha üyesi olma suçlamasını beraberinde getirebiliyordu.

Şeriat mahkemesi

Halep’teki atmosfer 1944 yılının Paris’ini andırıyordu: İntikam alma ve işbirlikçileri ihbar etmekten doğan bir güvensizlik atmosferi. Arabasına ÖSO savaşçıları tarafından el konulan bir adam işittik. Adam Nusret Cephesi’ne şikayete gitmiş. ÖSO tugayı, adamın Şebbiha üyesi olduğuna ve bu yüzden cezaevine atıldığına yemin eden şahitler göstermiş. Nusret Cephesi vak’ayı Halep Şeriat Mahkemesine gönderdikten sonra adam serbest bırakılmış ve arabası iade edilmiş.Şeriat Mahkemesi, Nusret Cephesi ile birlikte ÖSO’nun 3 İslamcı tugayı tarafından kurulmuş. Evvelce Suriye rejimi tarafından yönetilen ve rejimle paralel çalışan seküler adalet sistemine alternatif olmaları arzu ediliyor. Etkileri ise şimdiden yaygın biçimde hissediliyor. Başka türlü çözülmesi zor gözüken meseleler Şeriat Mahkemesine sevkediliyor.Bir ÖSO yetkilisi fikrini filme almak istediğimde endişeli bir şekilde izin vermek istememişti. “Ekmek sırasındaki insanlar bazen ÖSO karşıtı sloganlar atıyor” diyerek bizi izin kâğıdı almak için Şeriat Mahkemesine yönlendirdi.Bütün bunlar olurken Halep’te savaş devam ediyor. Biz ayrıldıktan bir gün sonra kaldığımız bölgedeki binaları vuran bir hava saldırısı 26 kişiyi enkaza gömdü. Fakat savaş sürekli devam eden bir gümbürtüden ziyade bazen rahatsızlık veren bir bombardımana dönüşmüş ve uzak görünüyor. Rejim güçleri birkaç askeri üste sıkışmış durumda, özgürleşmiş alanlar ise günden güne genişlemekte.

Küllerin tadı

ÖSO her zaman Halep’in ihtilal taraftarı olmadığından şüphelendi. Simdi ise kırsaldaki dükkân sahipleri, çiftçiler ve küçük çaplı işadamları şehrin büyük kesimlerinin kontrolüyle görevli. Onlar zaferde bir kül tadı olduğunu keşfediyorlar.Özgür Halep’te 8 saatlik ekmek kuyrukları, elektrik kesintileri, ağaçları odun yapmak için kesilmiş parklar ve yakmak için enkazdan çer çöp toplayan çocuklar var. Birçok insan halen ÖSO’nu destekliyor, fakat bu kıtlık ve kaos içinde ÖSO’nun kendi problemleri de eklenince birçoğu da Nusret Cephesi gibi gruplara yöneliyor. İnsanları bu grupların disiplini, cesaretleri, dindarlık ve dürüstlükleri cezbediyor.Şüphesiz Nusret Cephesi ve benzeri gruplar Suriye’nin geleceğinde büyük söz sahibi olacaklar.Çay alırken 30 yaşındaki Nusret savaşçısı Abdullah’la karşılaştım. “Nusret Cephesi el-Kaide’nin oğludur. Bu kadar yakınız” dedi işaret parmaklarını birbirine sürterek.Savaştan önce kadın kıyafetleri satan bir mağazada çalışıyormuş. İhtilaldan sonra ise “artık kıyafetler yok” dedi. Nerde Müslüman varsa cihadı oraya götüreceğini söyledi, Somali, Mali, Irak, Ürdün…Batı devletleri bu durumda bir ikilemle karşı karşıyalar. Eğer muhaliflere silah sağlanırsa İslamcıların eline geçebilir.Ancak ılımlı muhalifler belirlenip desteklenmezse de, güç en iyi organize ve disiplinli olan tarafa akacaktır. Şu anda ise bu tanım mücahidleri ifade ediyor.

Paul Wood’un BBC için yaptığı röportajı Ekrem Yılmaz Küresel Haber için tercüme etti.

L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"Soru: El Kaide misiniz?
Cevap: Arapça konuştuğumuzdan aynı terminolojiyi kullanıyoruz fakat Nusret Cephesi ile el-Kaide arasında bağlantı yok. Biz Suriyeli’yiz."

"Çay alırken 30 yaşındaki Nusret savaşçısı Abdullah’la karşılaştım. “Nusret Cephesi el-Kaide’nin oğludur. Bu kadar yakınız” dedi işaret parmaklarını birbirine sürterek."

Nasıl yani!!??? Kafam karıştı...

L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sağol akhi. daha rahat okunuyor.

benim bu röportaj hakkında bir sürü sorum var şimdi....

L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
abi şimdi ilk önce bunlardan hangisi doğru? Nusret cephesinin el kaideyle ilişkisi var mı, yok mu? aynı röportajda bir hayır yok diyor sonra da biz baba oğul gibiyiz diyor.

ben şahsen el kaidenin yöntemlerinden hoşlanmıyorum. ben masumların ve bize karşı fiilen savaşmayan kişilere karşı savaşılıp onların öldürülmelerini İslama aykırı olarak görüyorum. bu ister el kaide yapsın, ister başkası...Müslüman olsun olmasın biz sivillere zarar gelsin istemiyoruz demiş röportajda, Allah razı olsun, yüz bin kere duacıyım onlara böyle inandıkları için. Ama sonra gidip Nusret cephesi el kaidenin oğludur diyor. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi şimdi ilk önce bunlardan hangisi doğru? Nusret cephesinin el kaideyle ilişkisi var mı, yok mu? aynı röportajda bir hayır yok diyor sonra da biz baba oğul gibiyiz diyor.

ben şahsen el kaidenin yöntemlerinden hoşlanmıyorum. ben masumların ve bize karşı fiilen savaşmayan kişilere karşı savaşılıp onların öldürülmelerini İslama aykırı olarak görüyorum. bu ister el kaide yapsın, ister başkası...Müslüman olsun olmasın biz sivillere zarar gelsin istemiyoruz demiş röportajda, Allah razı olsun, yüz bin kere duacıyım onlara böyle inandıkları için. Ama sonra gidip Nusret cephesi el kaidenin oğludur diyor. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!

Şimdi 11 Eylül Diyorsan 11 Eylül hakkında Çok fazla Teori,tez var.Ben şahsen yeni bir konu açmayı düşünüyorum 11 Eylül hakkında AbdulMuizz Fida dan korkuyoum :) yoksa kapsamlı bir konu açmayı düşünüyorum.

Ancak Şu da bir gerçek cephede çarğışan tek grup El Kaide Onun dışında bu ümmetten Cihaddan Bahseden Var mı?

L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi 11 Eylül Diyorsan 11 Eylül hakkında Çok fazla Teori,tez var.Ben şahsen yeni bir konu açmayı düşünüyorum 11 Eylül hakkında AbdulMuizz Fida dan korkuyoum :) yoksa kapsamlı bir konu açmayı düşünüyorum.

abi aslında bu 11 Eylül konusu feci derin bir konu, girdin mi çıkamazsın. doğru diyorsun...bu konuda sayısız teoriler tezler var. ben şahsen herşeye olabildiğince sade bir şekilde yaklaşma taraftarıyım. Çünkü bu konuda aman işte Bin Ladin abd ajanıymış, yok efendim bir yahudi bile ölmemiş 11 eylülde falan filan...aslında bu soruların, tezlerin gerçeğini, yanıtlarını ancak ahirette öğreniriz öğrenirsek.

L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ancak Şu da bir gerçek cephede çarğışan tek grup El Kaide Onun dışında bu ümmetten Cihaddan Bahseden Var mı?

benim derdim müslüman adamın Allah'ın Kelamına uygun yaşaması....bu ister cihad ederken olsun, ister sofrasına ekmek koymak için her gün işinde çalışırken olsun. Allah'ın Sözünü yükseltmek için cihad ederken yükseltmeye çalıştığın o Kelamı ihlal etmek olur mu yani? Haksız mıyım abi? Çok mu basit düşünüyorum yoksa?

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
benim derdim müslüman adamın Allah'ın Kelamına uygun yaşaması....bu ister cihad ederken olsun, ister sofrasına ekmek koymak için her gün işinde çalışırken olsun. Allah'ın Sözünü yükseltmek için cihad ederken yükseltmeye çalıştığın o Kelamı ihlal etmek olur mu yani? Haksız mıyım abi? Çok mu basit düşünüyorum yoksa?

Haklısın Kardeşim.Şimdi Bazı hataları var söyleyince de yanlış anlaşılıyor.Ancak Nusret Cephesinde Türkiye den giden çok kardeşimiz oldu ve El kaidenin direk bünyesinde bulunmuyorlar.Bunların Amacı İslam devleti,ve daha bilinçli kardeşlerimiz.Suriye Afgansitan gibi uzak bir bölgede değil hemen yanıbaşımızda müdahelemiz de desteğimiz de daha çok olur.

L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Haklısın Kardeşim.Şimdi Bazı hataları var söyleyince de yanlış anlaşılıyor.Ancak Nusret Cephesinde Türkiye den giden çok kardeşimiz oldu ve El kaidenin direk bünyesinde bulunmuyorlar.Bunların Amacı İslam devleti,ve daha bilinçli kardeşlerimiz.Suriye Afgansitan gibi uzak bir bölgede değil hemen yanıbaşımızda müdahelemiz de desteğimiz de daha çok olur.

anlıyorum abi. ama bir de bak nediyor aynı röportajda:

"Bu savaş Suriyelilerindi, küresel cihadın bir parçası değildi...Çünkü bu ülkenin insanları olarak ülkemizi savunacak güce sahibiz."

geçenlerde bir video çıkarıp herkesi suriye'ye cihada çağırmışlardı. şimdi biz kendimizi savunacak güce sahibiz diyorlar. türkiye'den gidip orada şehid olanlarımız boşuna mı onca güçlüğe katlanıp cihad topraklarına ulaşıp, can verdiler?

abi kafamın neden bu kadar karıştığını anlatabiliyor muyum?

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adam onu özellikle söylüyor.Dış müdahaleye mahal vermemek için.Gönüllü bir ABD işgaline yer vermemek için.Aynı zamanda da Müslümanlardan destek bekliyor haklı olarak.

Gücü var mı diye soracak olursan evet güçleri var.En büyük güçleri bölge halkına temel ihtiyaç maddelerini temin etmek.Böyle olunca da halk tarafından sevilen sayılan kişler oluşuyorlar.ÖSO gibi Satılmış bir grup gibi değil NUSRET.Öso da her türlü pislik var.

1.ÖSO İslami bir kaygı ile mücadele Etmiyor ÖZGÜRLÜK denen lanet şey için mücadele ediyor.
2.ÖSO nun kurucuları Yine bir zamnalr Müslümnalrın tepesine binen zalim Askerler
3.Öso nun açıklamaları ESAD sonrasi İslamcıları bitireceğiz şeklinde.
4.ÖSO her türlü gasp hırsızlık ve yağmayı halkına reva görüyor.
5.ÖSO batı tarafından desteklenen İÇİNDE Hristiyanıda LAİK i de bulunan İNGİLİZLERİN maddi yardım ve Silah temininde bulunduğu bir ordu.

...
Bu gibi nedenler Esad sonrası Suriye İÇİN Nusretin ELİNİ Güçlendiren Kozlar...

Al-Alameyn Çevrimdışı

Al-Alameyn

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"1-) Bu savaş Suriyelilerindi, küresel cihadın bir parçası değildi. 2-) … Azınlıklara mezhepçi saldırılar olmayacaktı, özellikle Hristiyanların korkmasını gerektiren bir durum hiç yoktu."

Acaba Nusret Cephesi kanlar kuruyup mermiler sustuktan sonra bu iki noktada dediklerini tutacak mı? Emirin söylediğiyle meydanda olanlar bir birini tutmuyor: Eğer bu savaş Suriyelilerinse, “o zaman diğer ülkelerden Müslümanlar Suriye’ye cihad için gelmesin” mi demek istiyor!!! Şu ana kadar olan gelişmelerde mezhep ya da din farkı gözetilmeden insanlar bir biri ardına öldürülüyor. Hele Alevi, Hristiyan ve diğer azınlıkların can güvenliğini olanlardan sonra kim garantileyebilir?

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"1-) Bu savaş Suriyelilerindi, küresel cihadın bir parçası değildi. 2-) … Azınlıklara mezhepçi saldırılar olmayacaktı, özellikle Hristiyanların korkmasını gerektiren bir durum hiç yoktu."

Acaba Nusret Cephesi kanlar kuruyup mermiler sustuktan sonra bu iki noktada dediklerini tutacak mı? Emirin söylediğiyle meydanda olanlar bir birini tutmuyor: Eğer bu savaş Suriyelilerinse, “o zaman diğer ülkelerden Müslümanlar Suriye’ye cihad için gelmesin” mi demek istiyor!!! Şu ana kadar olan gelişmelerde mezhep ya da din farkı gözetilmeden insanlar bir biri ardına öldürülüyor. Hele Alevi, Hristiyan ve diğer azınlıkların can güvenliğini olanlardan sonra kim garantileyebilir?

KARDEŞİM "SURİYE HAKKINDA HERKES KATILSIN" KONU BAŞLIKLI KONU YU TAKİP ETMENİ ÖNERİRİM

L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Adam onu özellikle söylüyor.Dış müdahaleye mahal vermemek için.Gönüllü bir ABD işgaline yer vermemek için.Aynı zamanda da Müslümanlardan destek bekliyor haklı olarak.

Gücü var mı diye soracak olursan evet güçleri var.En büyük güçleri bölge halkına temel ihtiyaç maddelerini temin etmek.Böyle olunca da halk tarafından sevilen sayılan kişler oluşuyorlar.ÖSO gibi Satılmış bir grup gibi değil NUSRET.Öso da her türlü pislik var.

1.ÖSO İslami bir kaygı ile mücadele Etmiyor ÖZGÜRLÜK denen lanet şey için mücadele ediyor.
2.ÖSO nun kurucuları Yine bir zamnalr Müslümnalrın tepesine binen zalim Askerler
3.Öso nun açıklamaları ESAD sonrasi İslamcıları bitireceğiz şeklinde.
4.ÖSO her türlü gasp hırsızlık ve yağmayı halkına reva görüyor.
5.ÖSO batı tarafından desteklenen İÇİNDE Hristiyanıda LAİK i de bulunan İNGİLİZLERİN maddi yardım ve Silah temininde bulunduğu bir ordu.

...
Bu gibi nedenler Esad sonrası Suriye İÇİN Nusretin ELİNİ Güçlendiren Kozlar...

ama zaten abd Nusret'i terör listesine almadı mı? abd müdahale etse bile bunu Nusret'e destek için yapmaz ki. işgal ederse her ikisini de hedef alabilir. bence böyle "bizim gücümüz yeter" ama "gelin bizimle cihad edin" demeleri Nusret'in gerçek durumunu şüpheli bir şekle sokuyor.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ama zaten abd Nusret'i terör listesine almadı mı? abd müdahale etse bile bunu Nusret'e destek için yapmaz ki. işgal ederse her ikisini de hedef alabilir. bence böyle "bizim gücümüz yeter" ama "gelin bizimle cihad edin" demeleri Nusret'in gerçek durumunu şüpheli bir şekle sokuyor.

Abd Terör Listesine Almak ile Beraber Son Bir Hafta İçerisinde Yabancaı Basın 3 Defa Röportaj yaptı.
Bunları neden, niçin yaptı?
Aynısını Terör Listesine Aldığı Taliban İçinde Yapıyor?
İçlerinden Satılmış olanları bulup işbirliği içerisine girmek için Böyle bir yönteme başvuruyor.
Türkiyenin Pkk ile mücadelesi gibi.Barış Çubuğunu uzatıp Kafalarına basıyor bombayı.

Röportajları takip edersen özellikle bir KAhram Olarak gösterme var Nusreti.Bu da Aynı amaç ve Gaye için

Defalarca Söylüyorum"ABD NİN GELİP DEVLETİNİN İKTİDAR KOLTUĞUNA OTURMADA GÖZÜ YOK. RADİKAL DAHİ OLSAN, ONUNLA İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNE GİRİP MADENLERİNİ VERİP BATI UŞAĞI BM KÖLESİ DEMOKRASİLERİNİ KABUL EDİYORSAN HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL SEN BİLE O KOLTUK DA OTURABİLİRSİN."

NİTEKİM AYNI DÜŞÜNCE İLE LAİKLERE MEYDAN OKUYAN İSLAMCILAR ONLAR DEVRİLİP YERİNE AKP E GELİNE SANKİ DEVLET İSLAMİ OLMUŞ GİBİ HAVALARA UÇTULAR.NASIL BİZ MESELE KİŞİLERDE DEĞİL SİSTEMDE DİYORSAK ONLAR DA AYNISNI DİYOR.ONLAR DA MESELE SİSTEMDE DİYOR VE İSTEDİKLERİ SİSTEM OLDUKTAN SONRA İSTER LAİK OLSUN,İSTER DEMOKRAT OLSUN, İSTER KRALLIK LA YÖNETİLSİN... HİÇ FARKETMİYOR ONLARİ İÇİN."

Gücümüz Yeter ama cihada teşvik güzel bir strateji neresini anlamadım hala anlamış değilim.Biz burada İslami bir Mücadele veriyoruz diyor Buraya gelip bizim ile savaş mıyorsan dahi kamoyu oluştur çevrene anlat, bizim hareketimiz kabul et,benim se diyor.

Biliyosun günümüzde Savaşlar Sadece Cephede olmuyor.Hayatları boyunca bir defa olsun Suriye gitmemiş halkını yaşantısını gelenek görenek örfünü hepsinden önemlisi İtikadlarini bilmeyen Türk halkının çoğu nasıl yorum yapabiliyor???

Medya sayesinde Başkaldırı ve Halkın benimsemesi Her ne kadar bazı kesimler tarafından inkar edilse de Sosyal Medya tarafından sağlanıyor

L Çevrimdışı

laslan565

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abd Terör Listesine Almak ile Beraber Son Bir Hafta İçerisinde Yabancaı Basın 3 Defa Röportaj yaptı.
Bunları neden, niçin yaptı?
Aynısını Terör Listesine Aldığı Taliban İçinde Yapıyor?
İçlerinden Satılmış olanları bulup işbirliği içerisine girmek için Böyle bir yönteme başvuruyor.
Türkiyenin Pkk ile mücadelesi gibi.Barış Çubuğunu uzatıp Kafalarına basıyor bombayı.

Röportajları takip edersen özellikle bir KAhram Olarak gösterme var Nusreti.Bu da Aynı amaç ve Gaye için

Defalarca Söylüyorum"ABD NİN GELİP DEVLETİNİN İKTİDAR KOLTUĞUNA OTURMADA GÖZÜ YOK. RADİKAL DAHİ OLSAN, ONUNLA İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNE GİRİP MADENLERİNİ VERİP BATI UŞAĞI BM KÖLESİ DEMOKRASİLERİNİ KABUL EDİYORSAN HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL SEN BİLE O KOLTUK DA OTURABİLİRSİN."

NİTEKİM AYNI DÜŞÜNCE İLE LAİKLERE MEYDAN OKUYAN İSLAMCILAR ONLAR DEVRİLİP YERİNE AKP E GELİNE SANKİ DEVLET İSLAMİ OLMUŞ GİBİ HAVALARA UÇTULAR.NASIL BİZ MESELE KİŞİLERDE DEĞİL SİSTEMDE DİYORSAK ONLAR DA AYNISNI DİYOR.ONLAR DA MESELE SİSTEMDE DİYOR VE İSTEDİKLERİ SİSTEM OLDUKTAN SONRA İSTER LAİK OLSUN,İSTER DEMOKRAT OLSUN, İSTER KRALLIK LA YÖNETİLSİN... HİÇ FARKETMİYOR ONLARİ İÇİN."

Gücümüz Yeter ama cihada teşvik güzel bir strateji neresini anlamadım hala anlamış değilim.Biz burada İslami bir Mücadele veriyoruz diyor Buraya gelip bizim ile savaş mıyorsan dahi kamoyu oluştur çevrene anlat, bizim hareketimiz kabul et,benim se diyor.

Biliyosun günümüzde Savaşlar Sadece Cephede olmuyor.Hayatları boyunca bir defa olsun Suriye gitmemiş halkını yaşantısını gelenek görenek örfünü hepsinden önemlisi İtikadlarini bilmeyen Türk halkının çoğu nasıl yorum yapabiliyor???

Medya sayesinde Başkaldırı ve Halkın benimsemesi Her ne kadar bazı kesimler tarafından inkar edilse de Sosyal Medya tarafından sağlanıyor

abi çok geç kaldım. kaçmam lazım. yarın sabah inşaAllah yazarım sana! selametle kal!

K Çevrimdışı

Küresel Kitap

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Harb hiledir kardeşler. Hadisenin boyutlarını düşünerek yorum yapalım inşallah. Nusret Cephesi gerçekten de Suriye için bir nusrettir. Son derece siyasi davranıyorlar bir taraftan da halk üzerindeki gücünü artırıyor.

Üst Ana Sayfa Alt