Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Okul, Yazılı, Ygs ve Güncel Hayat Şartları Arasında İslami İlimler Öğrenmek İstiyorum, Nasihat Eder misiniz?

acizkul46 Çevrimdışı

acizkul46

Üye
İslam-TR Üyesi
Lise 3 (11.sınıf öğrencisiyim) okuldaki dersler birkaçı hariç ilgimi çekmiyor ben islami ilimleri öğrenmek istiyorum onlar ilgimi çekiyor biraz da gayret gösteriyorum ama yazılıları çalışmazsam sınıfı geçemem keşke anne babam sınavlara önem verdiği kadar namazı kılmam konusunda küçüklükten ikaz etselerdi :( bir yandan da ygs yaklaşıyor ona çalışmazsam onu kazanamam çok üzülüyorum, bazen kendime sorarım ben nasıl müslümanım bu nimetleri haketmiyorum 5 vakit namazımı kılmam zaten her gün günahlara giriyoruz Allah affetsin nereye gidiyorum ben? :(

Bu aralar da birisine tutuldum diyebilirim birde bu dert çıktı başıma diğer uğraşlara yeterince dikkatimi veremiyorum istemesemde bu kızı düşünüyorum ama niyetimi her konuda temiz tutmaya çalışıyorum bu konuda bana ne önerebilirsiniz?

Birde dua ederseniz sevinirim kimin duasıyla kurtulacağımızı bilemeyiz :(

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Lisede ben de öyleydim.Ama akıl başa yeni yeni geliyor.Allaha şükür şimdi namazımı kılıyorum.Allah seni hidayete erdirsin.Allahın hidayete erdirdiğini kimse saptıramaz.Saptırdığını kimse hidayete erdiremez.

acizkul46 Çevrimdışı

acizkul46

Üye
İslam-TR Üyesi
Dörtlük yazmalarından Belliydi kardeşim birine tutulduğun :kanka

Vardır bir hikmeti bu aşkın
İnsan fıtratı aşka yatkın
Lakin imtihandır bu bahtım
Sarılmalı şimdi islâma

İnsan-ı kamil olmalı bu alemde
Hakkı yazmalı bu kalemde
Aşk olmalı her gönülde