Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Okunması Gereken Akaid Kitaplarını Listelermsiniz?

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Okunması Gereken Akaid Kitaplarını Listelermisiniz? Haricilikle Tekfircilik arasında gidip gelenler var aramızda faydalı olacağına kanaat ediyorum.

Kitap Adı-Yayıncı-Müellifi

şablonuna uygun olacak şekilde...

Ayrıca Selefilik/Vehhabilik diye bi olgunun emperyalist güçler tarafından hazırlanmış bi oyun gözüyle bakılıyor.Emire yöneticiye başkaldırılmasının yasak olduğu guraba yayınlarının çoğunluğuyla dikkatimi çekti bu oluşumlara nasıl cevap verilebilir?Yeni ortadoğu politikasında Selefilik adı altında başka oyunların oynandığını her selefi grup içinde istihbarattan insanların bulunduğunu dün konuşmuş olduğum bazı ehlicihadperverler tarafından bana aktardılar şimdi ne nedir ne oluyo afalladım ruslara karşı verilen ve cihad bölgelerindeki bazı olaylar midemi bulandırdı bu ebu zer olayları kafamı karıştırıp kurcaladı ebu zerin afgandaki müslümanlar tarafından öldürüldüğünü söylediler bu işin aslı astarı nedir?

Ebu HUZEYME Çevrimdışı

Ebu HUZEYME

Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Zer'in kısas edilmesinde mideni bulandıracak durum yok merak etme inşaallah kısas edildi..
Linke tıkla inşaallah...
Ebu Zer Kısas Edildi

Tavsiye akaid kitapları:

Ehli Sünnete Göre İman - Abdullah Yolcu - Guraba

Sorulu Cevaplı İslam Akaidi - Hafız b. Ahmed el HAKEMİ - Guraba

Selefi Salihin Akidesi - Abdullah Yolcu - Guraba

Akidemiz - Ebu Muhammed El Makdisi -Davet ve Cihad Serisi

Akidetul Vasıtiyye - (İbn Teymiyye) İbn Useymin Şerhi - Guraba

Akidetut Tahaviyye - İmam Tahavi - Guraba

Not: Akidevi Kitaplar İçin Gurabayı Çok Tavsiye Ederim Akidevi Tevhidi Fıkhi Kitapları Çok Güzeldir...

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Pratik Akaid Dersleri-500x600.jpg

bir heyet kitabıdır... toplu halde ders yapılabilecek bir ders kitabıdır... üstelik konu sonlarında Alıştırmalardiye bir bölüm olması çok güzel olmuş

Pratik Akaid Dersleri-500x600.jpg

H Çevrimdışı

hasan b

Üye
İslam-TR Üyesi
Bütün Yönleriyle Tevhid, İmam Muhammed et-Temimi (Muhammed bin Abdulvehhab (rh.a)in Kitabu't Tevhid'ine torununun yaptığı şerh), Karınca

Tevhid'in Anlamı, Seyyid Kutub, Şehadet

Tağut, Seyyid Kutub, Beyaz Karınca

Haktan Sapmak, Seyyid Kutub, Beyaz Karınca

Tevhid, Ahmed bin Hacer, Beyaz Karınca

Tevhid Risaleleri, Neda Y. (Ahmed bin Hanbel, Muhammed bin Abdulvehhab, Muhammed bin İbrahim (rahimehumullah) gibi alimlerin tevhidle ilgili risalelerini içeriyor)

Tevhid Risaleleri, Muvahhid Y. (Şeyhulislam Muhammed bin Abdulvehhab (rh.a)'in tevhidle ilgili risalelerini içeriyor.)

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kısas olanlar şehid olmaz!

nasıl yani niye kısas edildi bana böyle anlatmadılar ayrıca hz osman hakkında ileri geri konuştular mehdi gelse fethullah gülen benim dese kabul ederim diyo bediüzzaman hakkında niye sana garip geliyo ki ona at üzerinde yazdırılmasını sorduğumda haşa Allah son peygamberle görevini bitirip göğe mi çekildi gibi saçma konuştu kalbimi bulandırdı hem Kuranın tharif edildiğini 17.000 ayet olayını sorduğumda bazı ayetler özellikle Allah tarafından unutturulmuştur yada tevilinde yorumunda dedi Buharinin ravilerini vasat adam hariciler diye adlandırdı ebu hureyre kabilesinden adam çıkmaz demiş heralde peygamber bunu bana söyledi ne kadar kitap okudumsa uçtu sanki bişi diyemedim kabul de etmedim o yüzden akaid kitapları listesi istedim SELEFilik diye olgu varmı yokmu gerçekten niye son 10 yılda daha çok duyulur oldu? cevap verimisiniz kurtarın beni bu şeklerden itikadımı bozacaklar bu adanada biri tekfir ediyo diğeri bunu sölüyo niye ümmeti ayırıyorsunuz 4 mezhebe muhalif 5. olarak selefilik getiriyorsunuz diyo ayrıca burundan kan gelince selefilerin abdesti bozulmaz dedi ? hakikat nedir kardeşim cevaplarsanız memnun olurum.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
İlk önerdiğim kitap benim açımdan muazzam bir eser. Hem dolu dolu, her bahse değinmeye çalışan, hem başlangıç aşamasındaki birinin, hem de belli bir ilmî seviye elde etmiş birisinin okuyabileceği mükemmel bir kitap. Abdurrahman es-Sa'di'nin değindiği hususlar ayrıca harika. Ben akidevî konularda şeyhin çok kaliteli iş çıkardığını düşünüyorum. Rabbim ona, Abdurrahman es-Sa'di'ye ve diğerlerine rahmet etsin.

Kitâbu't Tevhîd Şerhi - Abdurrahman es-Sa'di - Muhammed ibn Abdulvahhab - Guraba Yayınları

Üç Temel Esas - Muhammed ibn Abdulvahhab (rh) - Guraba Yayınları

Dört Temel Kaide - Muhammed ibn Abdulvahhab

Dinden Çıkaran Hususlar(Nevakidul İslâm) - Muhammed ibn Abdulvahhab

Cahiliye Toplumunun Özellikleri - Muhammed ibn Abdulvahhab - Neda Yayınları

Sünnet ve Eser Ehlinin Akidesine Dair Risaleler - Ebu Abdullah Adil b. Abdullah Alu Hamdan - Neda Yayınları

Selefin Katında İman - Ebu Abdullah Adil b. Abdullah Alu Hamdan - Neda Yayınları

Hadis Ehlinin Şerefi ve Hadis Ehline Nasihat (Şerefü Ashâbi'l-Hadîs) - Hatîb el-Bağdâdı - İ'tisam Yayınları

Üst Ana Sayfa Alt