Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Ölmüş Babam İçin, Nasıl Hayır İşleyebilirim?

R Çevrimdışı

remzi gülçiçek

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamın aleyküm foruma yeni üye oldum
babam hakkın rahmetine kavuşalı 5 gün oldu bu dünyada kendisini rahat ettirmek nasip olmadı onu kabirde rahat ettirmek için ve günalarını affettirmek için neler yapabilirim çokfazla şey yapmak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum onun için tespih dua namaz mı kılmam gerekiyo
allah rızası için yardım edin bumesajı okuyanlar allah rızası için babamın ruhuna bir fatiha okumalarını istiyorum
cevaplarınızı bekliyorum

U Çevrimdışı

uyelikal

Üye
İslam-TR Üyesi
Ve aleykümselam.

Tevhid, şirk, küfür, iman nedir bu kavramları derinlemesine araştır, ilk önce itibar edeceğin; günümüzdeki "hocaların" sözleri, kitapları değilde, Kur'an ayetleri, tefsirleri, hadisler ve onunla neyin kastedildiğini öğrenmek için dinde ihlas sahibi olan öncü neslimizin imamlarının eserlerine bak. Ve sadece okumakla kalma bildiğinle amel et, hayırlı bir evlat ol, babanızda inşallah müslüman olarak ahirete göçmüş ise o da kazanır.

Zira Peygamber aleyhisselam buyuruyorki

“İnsan ölünce, üç ameli dışında bütün amellerinin sevabı kesilir: Sadaka-i cariye, kendisinden istifade edilen ilim, arkasından dua eden hayırlı evlât.” (Müslim, Vasiyyet 14. Ayrıca bk. Ebu Dâvûd, Vasâyâ 14; Tirmizî, Ahkâm 36; Nesâî, Vasâyâ 8)

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum Selam foruma hos geldiniz kardesim

Babaniza Allah rahmet etsin Allah taksiratini affetsin sizlerede sabir versin

Nihayetinde hepimiz bu fani dunyaya gozlerimizi yumacagiz oyle ama boyle..

Yanimiza kar olarak ta iyi amellerimizi (insAllah) goturecegiz

Hadisi Serif

"İnsan ölünce bütün amelleri kesilir. Ancak üç şey (bunları yapan üç kişi) müstesna: Sadaka-i cariye (bırakan) veya istifade edilen bir ilim (bırakan) veya kendine dua edecek salih evlat (bırakan).”

P Çevrimdışı

pasa73

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Oncelikle babana Allah rahmet eylesin.. Rabbim gunahlarini affetsin, mekanini cennet eylesin...

Baban icin yapabilecegin en guzel sey, gunahlarinin affi icin dua okumak.. Her gece Yasin okumaya calis, ruhuna bagisla... Allah'tan bagislanmasini dile.
Ve ister tek basina, istersen baska okuyabilecek tanidik ve akrabalarla 70.000 kelime i tevhid oku, ruhuna yolla, bu cok onemli rahmetlinin arkasindan.

Rabbim gani gani rahmet eylesin insallah. 3 ihlas 1 fatiha ile Amin...

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Üst Ana Sayfa Alt