Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Allah İçin Bu Kardeşinize Nasihat Eder misiniz?

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:kötü:
Konu; Ben Şu an tsk da askerlik yapıyorum. Burdaki insanlar o kadar pisler ki anlatamam. Ne yapicam ne edicem inanın bilmiyorum bana nasihat yada akıl lazım?

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konu; Ben Şu an tsk da askerlik yapıyorum. Burdaki insanlar o kadar pisler ki anlatamam. Ne yapicam ne edicem inanın bilmiyorum bana nasihat yada akıl lazım?

Kardeşim olduğun yerde davet yapabilirsin bu senin için çok güzel bir fırsattır biiznillah. Tabi öncelikli davetin örnek bi yaşam ile olur. Mesela, namazlarına, kuran ve kitap okumalarına ve de hele ki ahlaki özelliklerin ile bunu yapabilirsin inşaAllah..

Rabbim yardımcın olsun..

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim olduğun yerde davet yapabilirsin bu senin için çok güzel bir fırsattır biiznillah. Tabi öncelikli davetin örnek bi yaşam ile olur. Mesela, namazlarına, kuran ve kitap okumalarına ve de hele ki ahlaki özelliklerin ile bunu yapabilirsin inşaAllah..

Rabbim yardımcın olsun..

Güzel düşünüyorsun. Ama burdaki insanlara gel namaz kıl bile diyemiyorum sistem o kadar piski insanları birbirine düşürüyor sürekli. İnsanlar birbirleri ile ugrasmaktan yada ugrasmaktan kacmaktan ibadeti bırak kim olduğunu ne olduğunu nereye gidiceklerini unutmuş.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen hayr uzere devam et nasibi olan payini alir

Musluman gittigi yere dini ile giden adam gibi adamdir.

Dilinde ALLAH olanin kalbi daima ALLAH icin atandir.

Adimlarini islam uzere atan asla maglup olmayandir.

ALLAH zulcelal ictekini de disdakinide en iyi bilendir.

Ona guvenen mahzun olmaz

Din taviz dini degildir.uyan kendine uymayan kendine.

Herseyin hesabinin verilecegi gun kisi yaptiklariyla beraberdir..

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen hayr uzere devam et nasibi olan payini alir

Musluman gittigi yere dini ile giden adam gibi adamdir.

Dilinde ALLAH olanin kalbi daima ALLAH icin atandir.

Adimlarini islam uzere atan asla maglup olmayandir.

ALLAH zulcelal ictekini de disdakinide en iyi bilendir.

Ona guvenen mahzun olmaz

Din taviz dini degildir.uyan kendine uymayan kendine.

Herseyin hesabinin verilecegi gun kisi yaptiklariyla beraberdir..

Allah sana rahmet etsin.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

Valla ben askerlik yapmadim Rabbim hiç bir müslümana nasip etmesin

Askerligini yapan bi kardeş anlatıyor
En çok Sevdigim nöbet ti tek kalip kac sefer kuranı hatmettim diyordu

Huzura Doğru Çevrimdışı

Huzura Doğru

''Hiç''likte profesyonel hizmetçi
İslam-TR Üyesi
Ey iman edenler! Siz kendinizi düzeltmeye bakın! Siz doğru yolda olduktan sonra sapanlar size zarar vermez.”(Maide,5/105)

﷼ ៛ ɦµẕєγƒє ៛﷼ Çevrimdışı

﷼ ៛ ɦµẕєγƒє ៛﷼

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ey genç.. Haya imanın göstergesi takva ehli Müslümanların vasfıdır. Ve haya insanı her zaman hayra götürür. O tümüyle övülmüş bir kavramdır.

Bil ki Hayasızlık iman ve dindarlığın zafiyetinin bir göstergesidir. Hayasızlık da insanı her zaman şerre götürür. Öyle ki hayâmasızlık dünyada kepazelik ahirette azaptır. Her türlü hayırların ardına düş her türlü kepazelikten de beri ol.

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Kardeşim emin ol ki seni çook iyi anlıyorum . Onun için sana davet filan yap demiyecem zaten eminimki iman koruma savaşındasın. Bende şuan hastanedeyim orası bile cok zor. Yani en iyisi kaçmak ama yapamiyacaksan sen o insanlardan olabildigince uzak ol cnku sen onlarla oldugunda kalbin hemen degisir. Ama sen tek kalırsan iman ettigin icin insaAllah kalbin sakinleşir kendine gelirsin. Yani ne yaparsan yap uzak durmaya çalış . En iyisi bu. Cnku sen onlarla olunca nedense hoop birden imanın zayiflamis gibi olur cnku onlarin yuzunden.

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Simdi biri cıkar bana kaçma dedigim icin laf atarsa simdiden yazıyım demk istedigim hicret etmek . Ama ona bile diyecek biseyi olursa gitsin ilim alsın.

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Bir şehid abdullah vardi askerde carsi izni diye kacmisti kimseyi tanimadigi halde daha tevhidi tam bilmezken suriyeye girebildi ve sehid oldu insallah

Üst Ana Sayfa Alt