Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Oy Kullanmak Haram Mı?

M Çevrimdışı

Muvahhidullah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Türkiye Yerel Seçimlere Yaklaşıyor, Bu Ayın Sonunda Yapılacak Seçimlere Az Kaldı...Medyada Ve Tüm Türkiye'de Seçimlerde Kimin Galip Geleceği Ve Oy Oranları Tartışılır Ve Konuşulurken, "Müslümanın Gündemi" Sloganı İle Yayın Yapan İslamiGündem Sitesi Seçimlere İslami Bir Pencereden Bakıyor...

"Oy Kullanmak Caiz Mi?", "Aday Olmak Caiz Mi?", "Oy Kullanan Kafir Olur Mu?", "Oy Kullanan Haramlara Ortak Olur Mu?" Sorularına Günümüz Türkiye'sinde Yaşayan Hocaların Bakış Açıları Ve Yorumları İle Cevap Bulmaya Çalışıyoruz..

http://tr.sevenload.com/videolar/hJVxpD9-Secimlerde-Oy-Kullanmak-Caiz-Mi-islamigundem-com

E Çevrimdışı

erkam9

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ea

linkleri açamadım.fakat ne dediklerini önceden duydum ve bildiğim için açamayanlara özet olarak şunu söyleyebilirim ki,hepsi de oy vermeyi caiz görmekteler.(alparslan isimli zatı tanımıyorum ve onun bu konudaki "fetvasını"bilmiyorum).artistlerin isim ve oyun kabiliyetlerine göre senaryo ve film değişmez.

A Çevrimdışı

abu bekr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında bu yöneticilerin ve destekçisi olan belam din adamlarının ALLAHın hükmüyle hükmetme meselesinden önce beşeri bir sistem ve islama tamamen zıt olan demokrasiye aşık olmaları ve ondan adalet beklemeleri meselesidir.ayrıca bu yöneticiler ve onların belam (sözde) din adamları bu beşeri sistemden adalet umup her fırsatta ona bağlılıklarını sözleri ile yenilemektedirler Şeyhül İslam İbn Teymiyye bunlar hakkında şöyle diyor "Allah'tan Rasulüne indirilenle hükmetmenin farziyyetine inanmayanın küfründe şüphe yoktur. Kim kendi heva ve hevesiyle yaptığı şeye (Allah'ın indirdiği hüküm dışında) uymayı adalet sayarsa o da kafir olmuştur"bayındır diyorki; kişiye taşıyabileceği yük vardır,ve şöyle devam ediyor,imkanları yok bunların ALLAHın hükümleri ile hükmedemezler,eğer böyle bir imkan ve ortam yoksa hemde kendi paralarında o küfür parlementosuna girmek apaçık bir küfürdür,zaten bunların asrın putu demokrasiden yana bir sıkıntıları yok,demokrasiden gayet memnunlar,HALBUKİ ONU RED ETMELERİ EMROLUNMUŞTU, .DİNDE ZORLAMA YOKTUR.ŞÜPHESİZ HAKK, BATILDAN AYRILMIŞTIR. KİM Kİ YERYÜZÜNDE BOZGUNCULUK ÇIKARIP FESAT YAPAN TAĞUTU REDEDER VE ALLAHa GÜVENİP İMAN EDERSE, O SAPASAĞLAM KULPA BAĞLANMIŞTIR. O KULPUN KOPUŞU OLAMAZ.ALLAH HERŞEYİ İŞİTİR VE BİLİR.[BAKARA 256) yalçın içyer bu adamların demokrasiden razı olduğunu hatta daha başbakan olmadan önce demokrasi aşkını ifade ettiği bir yerde şahit oluyor,aynen şöyle diyor ''Daha başbakan olmadan önce, sayın Erdoğanla bir vesileyle tevafukan bir arada bulunurken yukarıdaki ayetleri okumuş ve demokrasinin bir din, bir hayat şekli olduğunu ve kendi sınırları dışında bir dine müsaade etmeyeceğini söylediğimde hiddetlenmiş ve bunları nereden çıkarıyorsunuz diye şiddetle kızmıştı. Ve aslında Türkiye, Laik ve Kemalistlerinin hayran kalacakları bir demokrasiyi ve laikliği savunmuştu.Ayrıca bu yöneticiler ikrah olmadan her ALLAHın günü ALLAHtan başkasının önünde (ata putu)kıyama duruyorlar,bu apaçık bir küfürdür,Ayrıca "Kim Allah'tan gayrısıyla yemin ederse Allah'a şirk koşmuştur." bunların neler üzerine yemin ettiklerini sizler daha iyi biliyorsunuz ey HAKKI gizleyen belamlar...'Beşeri kanun ictihadları Allah'ın hükümlerini değiştirmeyi içerdiği gibi, aynı zamanda onu saf dışı bırakıp kabul etmemeyi de ifade etmektedir. Çünkü Allah Teâlâ'nın koyduğu cezayı bırakıp yerine başkasını uygulamak, İslam'dan yüz çevirmektir.
Allah Teâlâ bu cezaları elçisi yoluyla insanlığa gönderirken, kullarının nefislerini onlardan çok daha iyi bildiği için onlara hayırlı olan ne ise onu göndermiştir.
Mevdûdî İslam'da Hükümet isimli eserinde:
"Kim Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir." (Maide 44)
"Kim Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar zalimlerin ta kendileridir." (Maide 45)
"Kim Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar fasıkların ta kendileridir." (Maide 47) âyetlerini zikrettikten sonra diyor ki: "Burada Allah Teâlâ, kendi indirdiği ile hükmetmeyenler hakkında: 1-Kafir, 2- Zalim, 3- Fasık oldukları hükmünü vermiştir.
Bu açık hükümlerden sonra, Allah'ın indirdiği ile değil de insanların koyduğu kanunlarla hükmedenler, dolayısıyla üç türlü cinayet işlemiş olurlar.'ASLINDA BUNLARIN NİYETLERİ VE KÜFÜRLERİ APAÇIK,İMAM ŞANKITİNİN DEDİĞİ GİBİ BUNLARIN KÜFRÜNDEN ANCAK BUNLAR GİBİ KAFİRLER ŞÜPHE EDERLER. EY MÜSLÜMANIM DİYENLER DEMOKRASİ VE BEŞERİ SİSTEMLERDEN VE BUNLARI DESTEKLEMEKTEN VE İTAATTEN KENDİ NEFSİMİ VE SİZLERİ ŞİDDETLE SAKINDIRIRIM.vesselam

S Çevrimdışı

serhildan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
halkın karşısında 3 maymunu oynuyorlar....tabi ki gerçekleri anlatamazlar...çünkü zalimlere batar...

M Çevrimdışı

Muvahhidullah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s.a. kardeşim öncelikle alparslan kuytul hocaefendi oy kullanılmasını tasvip etmiyor videoyu izlerseniz anlarsınız..biz onun talebeleri olarak oy kullanmayız..diğerlerinin görüşlerine katılmıyoruz...

T Çevrimdışı

tewh1d

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Muvahihhidullah seni ve hocanızı tanımıyorum (az önce sitenize baktım 1 videoda ibn teymiye,mevdudi gibi alimleri överken diğer videoda tasavvufu övüyor ben çözemedim sen açıklarsan akideni öğreniriz)
Kardeşim inşaALLAH nickindeki gibi muvahhidlerdensindir...

Olay oy kullanıp kullanmama meselesi değil.
Olay Bakara 256'da da geçtiği gibi Tağutu reddedip,ALLAH'a iman etmek...

Bunları gerçekleştirmemiş kimse ister oy versin ister oy vermesin...

Önce Tağutları ve destekçilerini reddedin.

İbrahim ve beraberinde olanlarda sizin için güzel bir örnek vardır. Hani bir zaman onlar kavimlerine şöyle demişlerdi: “Biz sizden ve Allah’tan başka ibadet ettiklerinizden uzağız.BİZ SİZİ TEKFİR ETTİK. Yalnız Allah’a iman etmenize kadar bizimle sizin aranızda ebedi bir düşmanlık ve kin ortaya çıkmıştır...

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
halkın karşısında 3 maymunu oynuyorlar....tabi ki gerçekleri anlatamazlar...çünkü zalimlere batar...

akhi bu abdulaziz bayindirin konusmasi cok gucume gitti anlatigi fikraya baksaniza tam bir belamlik yapmis... islamoglu zaten teneke .. elaziglida tuturmus kufur sozlerinin altina imza atmayi ama yinede su lafi guzel boyle demokrasi ile islama hizmet edilmez hizmetin sekli resulullahin hareket metodu .. elaziglinin sozlerinde hak varda diger ikisi harbi teneke ...

rabbim ummeti muhameddin hatalarini gidersin tevhid uzere bir kilsin AMIN

uc insan kuran okuyorlar sunnet ortada cikan sonuca bak suphanallah ... nasil sinirlenmesin insan allah swt nin dini bu kadarmi ucuz ? hicmi allahtan korkmuyorsunuz ...

NOT : teneke kufur degil ne kadar bos ve anlamsiz ses cikradiklarini anlatabilmek icin kullanilmistir .. ama harbi tenekeler

CAHİLİYYE DÜZENLERİNE İŞTİRAK ETMEK - SEÇİMLERDE OY KULLANMAK

https://www.islam-tr.org/tevhid/105...irak-etmek-secimlerde-oy-kullanmak-kitap.html

K Çevrimdışı

Kadirovic61

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Alparslan Kuytul diyor ki: ''İyi niyetle oy kullanmak şirk değildir!''

isterseniz kendiniz izleyin:

[flash]http://content.longtailvideo.com/files/player.swf?file=http://youtubedenindir.com/tube.php?vid=VOHelPS8dqM&type=video&image=http://i2.ytimg.com/vi/VOHelPS8dqM/hqdefault.jpg&logo=https://www.islam-tr.org/images/statusicon/forum_old.gif&flash width=500, height=350[/flash]

Alparslan Kuytul 'a sormak lazım; İyi niyet haramı helal kılar mı, küfrü imana çevirir mi? diye.

Ben sordum, maalesef cevap alamadım.

„Ameller niyetlere göredir“ diyor, evet doğru, bu bir hadistir!

Ancak amelin kabulünün şartı, hem niyetin salih olması hem de amelin salih olmasıdır.
Salih niyetle küfür ameli işlemek insanı küfre düşmekten kurtarmaz!

Bir de sormak lazım Alparslan Kuytul 'a; Kendisinin dediği gibi, insanların oy verdikleri partilerin, hükümetlerin veya milletvekillerinin icraatlarında sadece "harama imza atma" mı var, şirke-küfre imza atma yok mu, şirk ayinleri yok mu, elfaz-ı küfrü telaffuz etme yok mu?

Nasıl olur da, bunlara iyi niyetle oy veren şirke düşmez diyebilir!?.

Videoyu izleyin ve kendiniz değerlendirin.

Vesselam...

esedullah1230 Çevrimdışı

esedullah1230

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Oy verende meclislere girende Kafirdir!!! oy veren nasıl mekkeli müşrikleirn 350 putu varidiyse oy vereninde Allahdan başka 550 tane ilahı vardır.DİKKATLİ OLMAK LAZIM

A Çevrimdışı

Ahmed min-turkiye

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Değerli kardeşlerim,
abu bekr kardeşimizin yazdığına tamamen katılıyorum. Bakara suresi 256. ayetini dikkatli okunursa (Şüphesiz hak batıldan ayrılmıştır) her şeyi sölemiyor mu? Hangi hakdan bahsediliyor? Hiç şüphesiz Allahın insanlara gönderdiği İslam dininden. Bunların yanında Allah c.c. Sure Al-Haşr 59:7 ayetinde şöyle buyuruyor: ...Peygamber s.a.v. size her ne emir verirse, onu tutun, size her neyi yasaklarsa, ondan sakının ve Allah'tan korkun. Çünkü Allah, cezalandırması sert olandır. Bu da mı yetmedi? Bir de Sure Al-i İmran Ayet 103'ü çok dikkatli okuyalım. Burada bütün ümmetin yaptığı hatayı göz önüne serilyor. Hatta neden bizim böyle bir hayat yaşadığımızı ve birbirimize düşman olduğumuzu ispatlıyor. Çünkü biz çoktan tağuta oy vermişiz. Ha siyasetcilere oy vermişin ha kendin tağut yolunda, istemiyerek de olsa, yürüyorsun - hiç birşey fark etmiyor. İlginç olan bu Ayet'de bu problemin çözümü da anlatılıyor. Bir okuyalım:
Hepiniz Allah'ın ipine sımsıkı tutunun (DİKKAT: Burada ipine - bir tek ipine diyor. İplerine değil.), birbirinizden ayrılmayın ( Irak,Suriye,Tunus,Lübya,Filistin,Mısır v.s. hepsi misal olsun. Rasulullah s.a.v 'in milliyetcilik hakkındaki söylediğini ve ne kadar hak konuştuğunun ispatı.) Allah'ın üzerinizdeki nimetini düşünün: SİZLER birbirinize düşmanlar iken, O sizin kalplerinizin arasında bir yakınlık ve sıcaklık meydana getirip YAKLAŞTIRDI da, nimeti sayesinde uyanıp KARDEŞ OLDUNUZ. Hem SİZLER ateşten bir uçurumun kenarında bulunuyordunuz da, O, tuttu, SİZİ ondan KURATRDI. Şimdi Allah, O'na doğru gidebilesiniz diye ayetlerini BÖYLE AÇIKLIYOR. Bu da mı yetmedi?
Bir de oy vermek isteyenlere veya verip de tevbe etmiyenlere Allah şöyle sesleniyor: Suretu'l Maide 5:44 ... artık insanlardan korkmayın, Benden korkun. Benim ayetlerimi, BİRKAÇ PARAYA DEĞİŞMEYİN. Kim Allah'ın indirdiği hükümlerle hükmetmezse, onlar KAFİRLERDİR. Inamıyorsanız açın okuyun. Artık oy meselesi yeterince cevaplandırılmıştır, değil mi?

Hayatımda bütün bu siyasi sistemleri gözden geçirdim. Demokrasi, komunizm,liberalizm, anarşizm, faşizm zmzm da zmzm. Hepsinde şu 3 ana temeli bulacaksınız ve bunları bu sistemlerin neresinde ararsanız arayın mutlaka ve mutlaka bulacaksınız:
1) Yalan söylemek.
2) İnsanları kandırmak. Ve
3) Hakikatları bile bile inkar etmek ve burada ister doğru olsun veya olmasın hiç fark etmiyor.

Bu Küfür temelinden 1 tanesi alındı mı bütün sistem çöker ver çökmüştür.

Üst Ana Sayfa Alt